Ekologické dny Olomouc 2010

Ve dnech 17. dubna až 2. května proběhne dvacátý ročník ekologického festivalu plného kultury, výstav a informací o přírodě a jejím bohatství, o vztahu člověka a krajiny, kterou obývá. Ekologické dny Olomouc pořádá Sluňákov, Centrum ekologických aktivit města Olomouce. pokračování… Automobilky - Ford - logo - velké

Bohatý program linoucí se dvěma týdny nabídne spoustu poučných přednášek, besed, koncertů, výstav, výletů a dalších akcí. Např. ve čtvrtek 22.4. od 17.00 proběhne komponovaný program o přírodě Litovelského Pomoraví, řece Moravě a lidech. O festivalu, který vznikl na základě starosti o Litovelské Pomoraví.

Hned den poté vystoupí Stanislav Komárek s přednáškou Peruánské představy o hodnotách, civilizaci, pralese a ekologii jsou diametrálně odlišné od našich. Jak se vyvázat z pout pralesních duchů a černé magie, shrnout ten ohavný les na hromadu a založit si krásný nový svět supermarketů, reproduktorů a deodorantů?

A dále také Viliam Poltikovič. Nejnavštěvovanější film Avatar je podle něj zjevně inspirovaný současnou situací v Amazonii. Dřevařské a zejména naftařské společnosti naprosto bezohledně ničí největší prales na světě, kontaminují řeky i jezera, z otrávené vody hynou nejen ryby, ptáci a další živočichové, ale i místní indiáni, kteří jinou vodu nemají. Indiáni jsou likvidováni i jiným způsobem a proto jsou odhodláni se bránit do posledního muže, jinou možnost stejně nemají.

V sobotu 24.4. proběhne Den země s Ekojarmarkem v Prostějově, podobný ekojarmark se odehraje také v Olomouci. Návštěvníky čekají tradiční řemesla, programy pro rodiče s dětmi, nevládní organizace, divadlo, výstavy, kulturní programy, životní alternativy a pestrost, odpady, biodiverzita přírody a lidských přístupů k ní.

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *