The Page – ohebný elektronický papír

Elektronickým čtečkám věští technologičtí prorokové velkou budoucnost. Amazon udělal díru do světa se svým Kindle. Aktuálně jej ale trumfnul Apple multifunkčním iPadem. A vývoj jde dál. The Page je koncept elektronické čtečky tenké a ohebné jako novinový papír. pokračování…

Ekologické bydlení obrázky elektronická čtečka The Page

Jde o projekt několika výzkumníků a designérů, kteří považují „gadgety“ za užitečné věcičky propojující nás s okolním světem a ukazující, co se v něm děje. Skrze technnologii díky tomu můžeme být v kontaktu a interakci s libovolnými daty odkudkoliv si zamaneme.

Klasické tištěné noviny mají několik výhod – jsou levné, dostupné, ohebné. Jenže mají také spoustu nevýhod. Data jsou zastaralá, neobnovují se (dokud si nekoupíte noviny nové). Těžko se čtou např. v dešti. A každý den jim za obět padnou tisíce stromů. Cílem projektu The Page proto bylo vytvořit hybridní zařízení, které spojí výhody tištěných novin a elektronických online magazínů.

Ekologické bydlení obrázky elektronická čtečka The Page

Výsledkem je speciální elektronický papír navržený do dvou až čtyř sloupců. Je poloprůhledný, dá se snadno ohýbat, přitom ale nabízí prakticky stejnou estetiku jako klasické tištěné noviny. Důležité je i emocionální spojení které The Page se svým čtenářem vytváří a které se podobá právě čtení klasických novin.

zdroj: inhabitat, cooperjay

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *