Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
18. 12. 2009 v rubrice Spotřebiče

Designér Yong-jin Kim navrhnul ledničku, která šetří energii velmi jednoduchým způsobem. Největší energetické ztráty bežné chladničky vznikají tím, že je dlouho otevřená (a člověk do ní obvykle tupě zírá). Chladný vzduch unikne, nasaje se vzduch z místnosti a lednička jej musí znovu ochladit.  

spotřebiče - šetrná lednička

Kim proto navrhuje ledničku, která má pro nejčastěji využívané suroviny speciální přihrádku se samostatnými dvířky. Zajímavý nápad. Nicméně, teď v zimě lze snadno využít také zcela přirozeného chlazení a vyhnout se tak chladničce úplně.

spotřebiče - šetrná lednička

spotřebiče - šetrná lednička

yankodesign.com
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. odyssey:

    No to by mohli rovnou vyrobit ledničku která by měla samostatné přehrádky pro maso,zelenina,nápoje atd…

  2. Miloš Rechtorovič:

    Mne zaujala nejvíce poznámka: „…teď v zimě lze snadno využít také zcela přirozeného chlazení a vyhnout se tak chladničce úplně.“ Tak mne napadá, že by byla suprovní lednice, která by měla možnost chladit, tedy vyměňovat teplo za chlad zvenčí přípojným zařízením, které by jsme na chladnější období roku jen vynesli např. na balkon.

  3. elen:

    Tak to se mohou rovnou vyrobit průhledné dveře…. Výběr potravin přes vitrínu před otevřením. :-)

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz