Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
25. 5. 2010 v rubrice Solární energie

Česká fotovoltaická průmyslová asociace (CZEPHO) nedoporučuje realizovat projekty rozsáhlých fotovoltaických elektráren. Toto doporučení je reakcí na nové zprávy, podle kterých se chystá několik podobných projektů na Kolínsku v tamní průmyslové zóně.  

solární energie - fotovoltaické solární panely


„Asociace podporuje zejména střešní instalace a drobné projekty. Největší význam má fotovoltaika, když je disperzně rozmístěná. Tehdy nejvíce přispívá k energetické soběstačnosti a zvyšování regionální zaměstnanosti,“ uvedla dnes v tiskovém prohlášení pro média generální sekretářka asociace Zuzana Musilová.

Investoři začali v České republice hromadně investovat do obřích solárních elektráren o výkonu až několika megawattů z důvodu nedokonalé legislativy.

Ta nedokázala předvídat boom fotovoltaiky a nastavila dotační bonus za vykoupenou elektřinu příliš vysoko. Díky tomu i rychlému poklesu cen solárních panelů se návratnost rozsáhlých projektů dostala na úroveň několika málo let. Výhodou solárního byznysu se stala právě i záruka státu na výkup takto vyrobené energie.

 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz