Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
6. 2. 2008 v rubrice Solární energie

Mrakodrap Bank of America po dokončeníV New Yorku, na šesté Avenue mezi 42. a 43. ulicí dnes roste údajně jeden z nejzelenějších mrakodrapů světa. Jedná se o novou budovu společnosti Bank of America, jehož celkové náklady se mají vyšplhat až na 1 miliardu dolarů. Navrhla jej společnost Cook+Fox Architects, která při návrhu využila mnoho nových poznatků z oblasti ekologie, šetření energiemi a využití alternativních zdrojů. Nový mrakodrap tedy využívá 64 solárních panelů, které generují 18 kilowattů energie, což má pokrýt až 60% spotřeby celé budovy. Stavební materiály sestávaly z 20% z recyklovatelných materiálů, budova má zařízení pro využití dešťové vody a četné vzduchové filtry, které dovnitř vhánějí velmi čistý vzduch, ale zároveň jej pak i vypouštějí ven. Má tedy údajně jít o obrovský vzduchový filtr Manhattanu. Mrakodrap bude vysoký i s anténou 365,8 m, bude tedy prozatím nejvyšší budovou New York City. Dokončen má být příští rok.

ecogeek
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. Anonym:

    Ak panely budú generovať 18kW, čo má byť 60% spotreby budovy, tak celková spotreba by bola iba 30kW, čo je u takejto budovy jemne povedané blbosť.

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz