Londýn postaví přes Temži solární most

Londýn je po skandinávských metropolích městem, které vyčnívá ve své snaze o zlepšení . Úspěsně zavedl , které dokonce vydělávají. Podporuje elektromobily a elektromobilitu obecně, instaluje dobíjecí stanice. A teď bude mít i solární most přes řeku Temži.

Londýn - železniční most Blackfriars, který poslouží také jako solární elektrárna
Londýn - železniční most Blackfriars, který poslouží také jako solární elektrárna

O zastřešení mostu Blackfriars Bridge solárními panely, potažmo obrovskou solární elektrárnou, se postará společnost Solarcentury. Ta patří v oblasti fotovoltaiky v Británii k nejzkušenějším.

Starý viktoriánský železniční most z roku 1884 bude zastřešen 4400 a každý rok vyrobí 900 MWh elektrické energie. Stane se nejdelším solárním mostem na světě.

Zároveň se chystá kompletní revitalizace celé nedaleké železniční stanice Blackfriars. Ta má přenést z doby parních lokomotiv do 21. století a například umožnit cestujícím přímý přístup ke klíčovým památkám a zajímavostem, např. divadlu Globe nebo galerii Tate Modern.

Zároveň jde o přípravu na Olympiádu 2012 v Londýně. Ta má mimo jiné předvést světu, že Londýn je skvělé město pro život, které podporuje co nejšetrnější způsoby dopravy.

Solarcentury, tip: Richelieu
Sdílet:

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.