Zásady pro stavbu pasivního domu

kniha Zásady pro stavbu pasivního domu - Dieter Pregizer Hrozící zvyšování cen za energii a globální změny klimatu stále více zdůrazňují nutnost vystačit při vytápění budov s minimem energie. Stále se zvyšující počet pasivních domů také potvrzuje, že se jedná o novou technologii, která v budoucnosti nahradí současný nízkoenergetický dům.

Cílem knihy Zásady pro stavbu pasivního domu od Dietera Pregizera je ukázat i laickému čtenáři, že pasivní dům je chytrá a přátelská stavba, která vystačí s takovým málem energie, aniž by bylo omezeno pohodlí jejích obyvatel. Má sloužit jako vstupní pomůcka těm, kdo si chtějí udělat jasno kolem stavby pasivního domu a chtějí získat přehled o podkladech, které k tomu potřebují.

Nejedná se o učebnici, která by se dala použít pro konkrétní projekt, ale v jednotlivých kapitolách jsou vysvětleny nejdůležitější principy, které tvoří koncepci pasivního domu, dále navazují technické zásady, opatření pro zajištění kvality, zkušenosti autora z praxe, představení konkrétních projektů a jiné.

Kromě toho by měla přispět k vyššímu povědomí o pasivních domech a k tomu, aby se tímto tématem zabývalo co nejvíce projektantů, architektů, investorů, ale i dodavatelů a realitních makléřů a možná i politiků. Kniha vychází v nakladatelství GRADA Publishing a.s.

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *