Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
15. 9. 2009 v rubrice Knihy

kniha Zásady pro stavbu pasivního domu - Dieter Pregizer Hrozící zvyšování cen za energii a globální změny klimatu stále více zdůrazňují nutnost vystačit při vytápění budov s minimem energie. Stále se zvyšující počet pasivních domů také potvrzuje, že se jedná o novou technologii, která v budoucnosti nahradí současný nízkoenergetický dům.

Cílem knihy Zásady pro stavbu pasivního domu od Dietera Pregizera je ukázat i laickému čtenáři, že pasivní dům je chytrá a přátelská stavba, která vystačí s takovým málem energie, aniž by bylo omezeno pohodlí jejích obyvatel. Má sloužit jako vstupní pomůcka těm, kdo si chtějí udělat jasno kolem stavby pasivního domu a chtějí získat přehled o podkladech, které k tomu potřebují.

Nejedná se o učebnici, která by se dala použít pro konkrétní projekt, ale v jednotlivých kapitolách jsou vysvětleny nejdůležitější principy, které tvoří koncepci pasivního domu, dále navazují technické zásady, opatření pro zajištění kvality, zkušenosti autora z praxe, představení konkrétních projektů a jiné.

Kromě toho by měla přispět k vyššímu povědomí o pasivních domech a k tomu, aby se tímto tématem zabývalo co nejvíce projektantů, architektů, investorů, ale i dodavatelů a realitních makléřů a možná i politiků. Kniha vychází v nakladatelství GRADA Publishing a.s.

 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz