Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
4. 1. 2010 v rubrice energie

Už druhý rok po sobě se náměstí Times Square v New Yorku rozzářily speciální „rovery“ společnosti Duracell. Šlo speciálně upravená krytá jízdní kola, která však namísto pohybu produkovala energii. Tedy, produkovaly ji přizvané celebrity.  

Times Square - Nový rok - Duracell

Energie šlapání byla přeměnana v elektrickou a uložena v Duracell. Celé to byla hlavně jedna velká show, protože těch pár exkluzivních šlápnutí nemohlo rozsvítit ani 40W žárovku na pár sekund.

Nicméně je pěkné vstupovat do nového roku alespoň s myšlenkou na trvale udržitelný rozvoj. Podobně jako další světové metropole, také New York využil jako část osvětlení především LED zdroje.

inhabitat, foto: Duracell Smart Power Lab
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. Vaibhav:

    hej lidi ja se tam lognu a dam si /register mojeheslo a rekne mi to neco nptamaeuju si bylo to anglicky a pak si dam /login moje heslo a me to kopne ven a rekne neco invalid pasword tak kde mam sehnat to heslo ???? pls nepiste na email xD nechodim tam xDD dejte odpoved a tam piste dikes

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz