zeroHouse – dokonalý pasivní dům

Pasivní dům jako skládačka, to je zeroHouse newyorského architekta Scotta Spechta. Solární panely na střeše slouží k produkci a skladování energie. Při plném nabití dokáží zásobovat zeroHouse i týden bez slunečního svitu. Jinak při slunečném dnu stačí bohatě napájet elektřinou kompletně celý dům. zeroHouse sbírá svou vlastní dešťovou vodu do obrovské cisterny (přes 10 000 l), která je pak silou gravitace distribuována po celém domě. Veškerý organický odpad je zpracován v jednotce umístěné pod domem do kompostu, který je třeba pouze dvakrát ročně přesunout. Celý pasivní dům zeroHouse je navíc plně automatizovaný, ovládá se pomocí počítače a řady senzorů umístěných po celém domě. Najdete v něm obývací pokoj, dvě ložnice, kuchyň a koupelnu, je vhodný jako chata i k dlouhodobějším pobytům. Proti klasickému domu se na něj spotřebuje mnohem méně materiálu (vyrábí se z prefabrikovaných částí), takže je levnější a i po této stránce ekologický. Okna i stěny jsou vyrobeny z dobře izolujících materiálů, využívá se také LED osvětlení.

zeroHouse - pasivní dům

zeroHouse - pasivní dům

zeroHouse - pasivní dům

ecogeek
Sdílet:

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

6 komentářů: „zeroHouse – dokonalý pasivní dům

 • 29. 6. 2010 (11.00)
  Permalink

  Souhlasim s tebou Lukasi. Pri dnesnich cenach nemovitosti by to v krkonosich nebylo drahe. Je to hezke a moderni a na rozdil od stylovych roubenek velice setrne k prirode.

  Reagovat
 • 27. 11. 2009 (19.24)
  Permalink

  Souhlasim fakt krutej design no je to z New Yorku.. nejlepe se hodi do Krkonoske prirody at sousedi valy oci z tech svych nemodernich roubenek.Je to navrat k Prirode.Proti gustu zadny zeroHause:)))

  Reagovat
 • 14. 4. 2008 (8.42)
  Permalink

  350.000dolaru ale prej uz to vomrkli cinani a prej to budou delat na jejich pasech takze uvidime

  Reagovat
 • 10. 4. 2008 (20.03)
  Permalink

  A na kolik by takový dům přišel?

  Reagovat
 • 8. 4. 2008 (7.41)
  Permalink

  Je to fakt hustej domeček. Nejenže dost dobře vypadá, ale i výrazně šetří přírodu. Ten design je fakt krutej.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.