Programy pro financování stavby domu

Jestliže právě stojíte před rozhodnutím postavit vlastní rodinný dům, jedním z nejdůležitějších bodů je otázka jeho financování. Ne každý je totiž v situaci, kdy si může bez problémů vzít hypotéku a začít stavět. Někomu chybí počáteční hotovost, někdo nemůže doložit dostatečně vysoké příjmy, někdo by chtěl celou stavbu zaplatit až po jejím dokončení, někdo nejprve potřebuje prodat byt a mladé rodiny by zase rády využily státních příspěvků.

Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby
Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

Přesto by i tito lidé rádi bydleli ve vlastním úsporném či nízkoenergetickém domě. Společnost Ekonomické stavby zná problémy svých klientů a snaží se na ně reagovat. Připravila proto specializované programy, které jsou zaměřené právě na nejrůznější možnosti financování stavby domu.

Program Úvěr na pozemek

Jak už název tohoto programu napovídá, je určen pro ty, kteří mají problém s financováním nákupu pozemku. Někteří lidé by totiž potřebovali nejprve prodat byt a z těchto peněž pak financovat nákup pozemku. Když ale prodají byt v době, kdy ještě nemají ani pozemek na svůj budoucí dům, musí se na nějakou dobu stěhovat do podnájmu, což celou záležitost poměrně prodražuje.

Program Úvěr na pozemek využívají i lidé, kteří nemají hotovost na nákup pozemku a chtějí nejen stavbu, ale i nákup pozemku financovat z hypotéčního úvěru. Právě díky programu Úvěr na pozemek nemusí vyřizovat dvě samostatné hypotéky, ale mohou nejprve koupit pozemek a poté vyřídit jednu výhodnější hypotéku na dům i pozemek. Velkou výhodou tohoto programu je i fakt, že k Úvěru na pozemek nepotřebujete žádné ručitele ani ručení nemovitostí.

Program Excelent

Tento program bývá označován jako zcela revoluční. Je určen pro ty, kteří chtějí dům zaplatit až po dokončení stavby, tedy ve chvíli, kdy je dům zcela hotový. Přitom ale nechtějí kupovat již postavený dům, který by plně neodpovídal jejich představám, chtějí dům postavit podle svých představ.

Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby
Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

V rámci programu Excelent si klient vybere pozemek, zvolí si typ domu a vybere si všechny volitelné materiály, jako dlažby, podlahy, barvy, atd. Ekonomické stavby za něj pozemek koupí, připraví stavební povolení a dům podle přání klienta postaví. Teprve až ve chvíli, kdy je dům kompletně hotový, ho klient zaplatí. Může k tomu využít hypoteční úvěr, který mu Ekonomické stavby mohou pomoci připravit.

Program Génius

Název tohoto programu možná zní poněkud nadneseně, ale není tomu tak. V rámci tohoto programu totiž můžete snížit měsíční splátku domu až o téměř 2000 Kč měsíčně. Zní to neuvěřitelně? Díky důslednému a chytrému čerpání státní dotace pro výrobu elektřiny solárním panelem je to ale možné!

Na střechu domu se totiž umístí malá solární elektrárna a vyrobená elektřina se prodává do sítě za státem garantovanou dotovanou cenu. Z části výnosu se zaplatí úvěr na pořízení panelu a zbytek se využije právě na snížení splátky na dům. Zní to velmi jednoduše, ale zpracování programu Génius bylo skutečně velmi náročné. Využijte zkušeností odborníků z Ekonomických staveb a snižte si splátky za váš dům.

Program Chytrý nájem

Nemáte možnost vzít si hypotéku na pořízení vlastního domu, ale zároveň nechcete bydlet v pronájmu a peníze za nájem de facto vyhazovat oknem? Rádi byste investovali do vlastního bydlení? Pak využijte unikátní program nazvaný Chytrý nájem. V rámci tohoto programu totiž zaplacený nájem nemizí v nenávratnu, ale postupně splácí cenu vašeho domu.

Po 30 letech nájmu, nebo v případě vašeho zájmu i dříve, si svůj dům můžete odkoupit za zůstatkovou cenu, která je díky pravidelně splácenému nájmu velmi nízká. Tento model financování je vhodný pro klienty, kteří nemají možnost vzít si hypotéku kvůli nedostatečným doložitelným příjmům.

Výhodou je, že ve chvíli, kdy se situace změní a klient už na hypotéku dosáhne, může si dům za aktuální zůstatkovou cenu odkoupit a dále splácet už jen klasickou hypotéku. Pokud hypotéku čerpat nechce, může dům splácet formou nájmu po celých 30 let a následně ho odkoupit za minimální zůstatkovou cenu.

Program Mladá rodina

Mladé rodiny jsou častými klienty společnosti Ekonomické stavby. Většina z nich se však potýká s problémem, že nemají našetřenou dostatečnou počáteční hotovost a ani nemohou splácet příliš vysoké splátky.

Program Mladá rodina chytře kombinuje několik bankovních produktů a díky tomu stačí vlastnit pozemek a počáteční hotovost ve výši 170 000 Kč. Odborníci z Ekonomických staveb pak připraví osobní model financování, díky kterému mohou mladí manželé ušetřit i několik tisíc korun na každé měsíční splátce.

Program Nulová hotovost

Ekonomické stavby - logoPro některé lidi může být nedostupný i program Mladá rodina, protože počáteční hotovost prostě nemají. Proto přišla společnost Ekonomické stavby s produktem nazvaným Nulová hotovost. Díky němu je rodinný dům dostupný opravdu pro každého.

Program využívá chytrou kombinaci hypotéčního a překlenovacího úvěru a díky tomu není počáteční hotovost potřeba. Program Nulová hotovost velmi často využívají mladí lidé, kteří si ještě peníze nestihli naspořit, ale přesto je pro ně často výhodnější platit splátky za dům, než platit nájem v pronajatém bytě.

Program Pohodová stavba

Že vám slova „pohoda“ a „stavba“ nejdou dohromady? Myslíte, že stavba domu musí být vždy spojena se spoustou problémů a starostí? Není tomu tak. Společnost Ekonomické stavby připravila program, v rámci kterého celou cenu svého domu zaplatíte až po jeho dokončení a předání. Program je určen pro ty, kteří nechtějí absolvovat průběžné financování hypotékou, které přináší řadu starostí a stojí hodně času.

Navíc se celá stavba zrychlí, protože její jednotlivé etapy nebudou závislé na rychlosti splátek z banky. Program Pohodová stavba také často využívají lidé, kteří pro financování nového domu potřebují hotovost získanou prodejem původního domu či bytu. Díky tomuto programu nemusí původní byt prodávat předem a v mezidobí bydlet v pronájmu a platit zbytečně drahý nájem.

Pro další informace prosím kontaktujte:

EKONOMICKÉ STAVBY s.r.o.

Ke Křižovatce 466

330 08 Zruč – Senec

telefon: 377 825 782

fax: 377 825 782

mobil: 602 435 452

email: info@ekonomicke-stavby.cz

web: www.ekonomicke-stavby.cz
FB: www.facebook.com/ekonomickestavby

Připravili jsme pro naše klienty a naše stavebníky nový stavební portál o bydlení, stavbě domu, zařizování interiéru a projektování zahrady. Najdete nás na Stavba-domu.cz.

reklamní sdělení
Sdílet:

2 243 komentářů: „Programy pro financování stavby domu

 • 26. 1. 2018 (13.16)
  Permalink

  Na silvestra jsme si dali předsevzetí, že začneme nový rok samostatně, že už nebudeme bydlet u tchána a tchýně, ani si nebudeme podepisovat nějakou dlouhodobou smlouvu na pronájem bytu, prostě že to vyřešíme jednou pro vždy. Jak? Tím, že už máme podepsanou smlouvu v EKonomkách, už se nám dokončuje projekt a co nevidět už se nám začne stavět. Ideální řešení pro všechny rodiny s dětmi, pokud teda oba rodiče pracují. Tak se taky do toho pusťte a vydělané peníze dávejte do svého domu, ne do cizího bytu.

  Reagovat
  • 27. 1. 2018 (23.13)
   Permalink

   Jak dlouho vám dělali projekt? Jak dlouho to trvalo od podpisu smlouvy? A za kolik měsíců vám mají podle smlouvy předat hotový dům?

   Reagovat
  • 30. 1. 2018 (19.32)
   Permalink

   říkáte pro pracující rodiče ale ek. stavby mají řešení i pro rodiče s malými dětmi ne? to je jen minulost nebo mají ek. stavby stále program pro tenhle typ lidí?

   Reagovat
 • 23. 1. 2018 (21.46)
  Permalink

  Odpověď na dotaz pro Aleše:
  Jak ta zchuzka probihala? Co vam tam rekli? Co se tam resi? Vybira dum, pocita splatka hipoteky nebo co jeste? Co musime mit sebou kdyz tam pojedeme? Za jak dloho nas tam vemou? Napiste.

  Schůzka probíhá v podstatě dost tak, jak chcete vy. Zodpovídají vám vaše dotazy, ujasňují věci, kterým nerozumíte, můžete procházet domy, který je pro vás nejvhodnější, můžete se pobavit o úvěru na dům, řešíte pozemek, přípojky, prostě fakt co je potřeba ke stavbě a k vašemu rozhodnutí zda do toho jít nebo nejít. Můžete si tam vybrat dům, kam se pojedete podívat atd atd. Možností je milion.

  Reagovat
 • 15. 1. 2018 (16.57)
  Permalink

  Rostouci dum jak tu pisete dobrej, ale my to vememe zgruntu a postavime (nechame si postavit) jeden velkej rovnou. Hypotéku si vezmeme taky jednu, ta nam postaci,splacet mame z ceho, tak at je to hotovy rovnou a rovnou se udela zahrada a pak uz se to dalsi stavbaou neznici. Tak mi to prijde pro nasi rodinu nejlepci.

  Reagovat
 • 14. 1. 2018 (23.46)
  Permalink

  Aleši, schůzka probíhá tak, jak v podstatě chcete. Máte dotazy? Ptáte se! Nevíte jaký dům vybrat? Řeknete si představu domu (velikost, počet místností, bungalov nebo patrový, dvougerační, rostoucí…) o ceně a oni vám něco nabídnout. Nevíte jestli máte na hypotéku? Vemte si výplatní pásky nebo přiznání a oni vám to spočtou. Je to fakt na komunikaci a domluvě, takže co jde udělat na místě za ten plánovaný čas, to proberete, co nestihnete nebo trvá dýl, to pošlou nebo se domluvíte na další schůzce. Ale pohoda, nestresujte se.

  Reagovat
  • 16. 1. 2018 (17.41)
   Permalink

   Na schůzku ani žádnou prohlídku nejedeme, všechno už víme, napsali jsme si mail a oni nám poradili. Jedeme rovnou na podpis, máme jasno o domě, hypotéce, pozemku, všem. :)

   Reagovat
  • 29. 1. 2018 (23.43)
   Permalink

   Mluvíte o schůzce v ekonomkách? Rád bych se tam objednal a zjistil možnosti když je to nezávazné :-)

   Reagovat
 • 14. 1. 2018 (14.50)
  Permalink

  Požádejte o půjčku rychlý a pohodlný způsob, jak zaplatit účty a obnovit financování vašeho projektu s nejlevnější úrokovou sazbou ve výši 3%, abyste nás kontaktovali dnes prostřednictvím: trustfunds804@outlook.com. Úvěr potřebujeme půjčku nabízet naše minimum je 1,000,00 výběr půjčování nějakých peněz, jsem certifikovaná registrace a věřitelé Legit, můžete nás kontaktovat dnes, pokud máte zájem získat tento úvěr, kontaktujte mě pro více informací o procesu půjčky protože podmínky půjček a výše úvěru vám budou převedeny. Potřebuji vaši naléhavou odpověď, pokud máte zájem.

  Reagovat
  • 29. 1. 2018 (23.53)
   Permalink

   Nabízíte nebankovní půjčku? To bych docela rád prozkoumal než půjdu do banky a než zavolám do ekonomek…

   Reagovat
 • 12. 1. 2018 (13.00)
  Permalink

  Kdo z vás si volil program Úvěr na pozemek? Je to výhodný? My chceme na úvěr i dům i pozemek, nemáme ještě nic z toho a hotovost máme jen tak 300 000. Není to moc, ale snad se nám s tím podaří získat dům se zahradou. Navíc máme ve vlastnictví větší garsonku, kterou buď pronajmeme nebo prodáme, to se uvidí podle toho kolik nám banka půjčí. Příští měsíc se pouštíme do řešení, takže zatím jen sonduju.

  Reagovat
 • 7. 1. 2018 (0.00)
  Permalink

  Nám už se to taky blíží, už máme vybranou vanu, sprcháč, toaletu, umyvadla, skříňky do koupelny a na toaletu. Už to jen osadí, obloží, dodělají podlahy a začátkem února už máme termín předání. To bude super. :)

  Reagovat
 • 3. 1. 2018 (14.30)
  Permalink

  Nemám rád jakékoli změny, ale stěhování do nového domu od ES jsem vzal celkem v pohodě

  Reagovat
  • 10. 1. 2018 (14.38)
   Permalink

   Jste se stěhovali ted v lednu jo? Takže není pravda že firma v zimě nestaví? Nebo dělá jen na domech kde se přes zimu dělat dá? A pocity? Spokojenost? Šli byste do stavby s E.S. znova? Změnili byste něco? Dali byste si většího bacha na něco? Pardon za ty dotazy,ale taky je chceme kontaktovat.

   Reagovat
 • 2. 1. 2018 (18.11)
  Permalink

  Tak jsem si konečně zažádala o katalog Ekonomických staveb,dlouho jsem to odkládala,ale tenhle rok bych chtěla začít úplně jinak

  Reagovat
 • 30. 12. 2017 (11.53)
  Permalink

  Já považuju bydlení jako investici. Poptávka po nemovistech je teď vysoká i ceny tomu odpovídají, jsem ráda, že jsme tohle s ES vyřešili před lety

  Reagovat
 • 29. 12. 2017 (21.14)
  Permalink

  Moc krásný veliký dům za 10500 měsíčně bez pozemku? https://www.ekonomicke-stavby.cz/domy/slavka-4. Kolik tak asi stojí k tomu nějaký přijatelně velký pozemek, na lumpačení dětí, bazén, sezení a maličkou bylinkou zahrádku? Tak 600-700m2? Jde mi o to o kolik se může navýšit cca splátka?

  Reagovat
 • 28. 12. 2017 (19.06)
  Permalink

  Hledáme vhodnou lokalitu pro náš dům a není to teda jednoduchý, dům máme prakticky vybraný ekonomkama odsouhlasený. Ale s tím pozemkem se nemůžeme pohnout

  Reagovat
  • 26. 1. 2018 (13.34)
   Permalink

   Tak si nechte poradit nebo něco doporušit od ES. V nabídce pozemky mají, třeba vám pomůžou. Otázkou je jestli jít jen o kus dál než jste byli nebo změnit úplně lokalitu. :)

   Reagovat
 • 28. 12. 2017 (12.14)
  Permalink

  Máme doma hrubý náčrt, půdorys domu od ES, moc se v tom nevyznám, ale to bude asi jen můj problém. Manžel se v něm orientuje celkem slušně. Z čeho jsem úplně nadšená, že z vnějšího pohledu bude téměř celé přízemí prosklené, o tom jsem vždycky snila a obdivovala. Teď jsme slušnou řádku domů obhlídli a nikde jsem nic podobného neviděla.

  Reagovat
  • 30. 1. 2018 (23.30)
   Permalink

   Takže projekt na míru nebo projekt z pera ekonomických staveb? :-) Já bych si od ekonomek vybrala hned :-)

   Reagovat
   • 18. 2. 2018 (18.32)
    Permalink

    No tak o kousek rychlejší může být projekt z pera jak tomu říkáte, nebo možná to ani nebude rozdíl, ekonomky jedou jak draci. Klíče máme dostat v dubnu, jedou v tempu jedna báseň.

    Reagovat
 • 25. 12. 2017 (21.07)
  Permalink

  Jsem soukromý úvěr věřitel, který poskytuje životní příležitostné půjčky. Potřebujete naléhavou půjčku k vymýcení vašich dluhů nebo potřebujete kapitálový úvěr na zlepšení vašeho podnikání nebo investování? Byli jste odmítnutí bankami a jinými finančními agenturami? Potřebujete konsolidační úvěr nebo hypotéku? Nehledejte víc, protože jsme v minulosti našli všechny vaše finanční problémy. Zapůjčujeme finanční prostředky jednotlivcům, kteří potřebují finanční pomoc, kteří mají špatný úvěr nebo potřebují peníze na zaplacení účtů, investovat do podnikání ve výši 3%. Chci používat toto médium, abych vás informoval, že poskytneme spolehlivou a příjemcovskou pomoc a budeme ochotni Vám nabídnout půjčku. Takže kontaktujte nás dnes e-mailem na: jonathannoah643@gmail.com

  Reagovat
 • 21. 12. 2017 (0.18)
  Permalink

  Měli jste někdo Šikovný ručičky? Ten program kdy si můžete něco na domu udělat sami, když víte jak a ušetřit si tak pár desítek tisíc?

  Reagovat
  • 26. 12. 2017 (23.31)
   Permalink

   Nejsou to šikovné ručičky ale zlaté ručičky. Ručičky nemáme, nejsme šikulové, my si to nechali postavit komplet na zakázku, ale prý se na tom nechá dost ušetřit kdo si umí dělat tyhle řemeslné práce sám. Takže to poptejte a zkuste. Jde to prý u těchle věcí – zařizovací předměty, vymalování, podlahové krytiny, vnitřní dveře, schody. Víc jsem našla tady – https://www.ekonomicke-stavby.cz/program-zlate-rucicky.

   Reagovat
  • 12. 1. 2018 (14.26)
   Permalink

   Takových referencí je na internetu spoustu. Koukněte třeba na tohle, to je úplně super. Jsou tam videa z již postavených domů. Nemusíte nikam jezdit a hned vidíte, jak staví, jaký jsou domy zvenku,ale i uvnitř. Může to být pro někoho pěkná motivace k zařizování třeba – https://www.youtube.com/channel/UCJY796tS-h87_ErOXa_KvTw

   Reagovat
 • 11. 12. 2017 (18.52)
  Permalink

  Hodně se mi líbí tenhle rostoucí dům. Jen nevím, jak to chodí. Splátku tam vidím 9446 Kč, to je super. To je měsíční splátka při nevím kolika letech na celý dům? Takže když si postavíme třeba větší půlku teď bude splátka nižší a pak se navýší na tuhle částku až bude dům kompletní? Jak tohle je? Vysvětlíte mi to někdo? Ten dům je tady https://www.ekonomicke-stavby.cz/domy/rostouci-dum-220-a-b.

  Reagovat
 • 8. 12. 2017 (23.20)
  Permalink

  Já dávám Ekonomkám stavbám za jedna, fakt jako

  Reagovat
  • 27. 12. 2017 (22.21)
   Permalink

   Zkušenost stejná,taky jsme firmu ohodnotili známkou jedna když se nás po dokončení domu manažer ptal. Spokojený jsme byli moc. Ostatním můžeme jen doporučit.

   Reagovat
 • 8. 12. 2017 (20.22)
  Permalink

  Tak už konečně máme jistotu,že se bude stavět.My to posunuli až na začátek března,ale nevadí asponň už se s tím nemusíme nervovat a užijeme si v klidu vánoce.A příští rok už snad v novém domku od ekonomek.Loni jsem dostala katalog od ekonomek k vánocům,moc jsem to zprvu nepochopila,ale po chvíli vypukla taková radost
  nejúžasnější manžel na světě

  Reagovat
 • 7. 12. 2017 (10.50)
  Permalink

  Zajímám se o ten Chytrý nájem. Moc lidí ho asi nemá, všichni píší o Mladé rodině, Nulové hotovosti, Šikovných ručičkách a dalších. Co vy? Je tu někdo kdo ho má? A zkušenosti? Pište mi sem, budu se dívat, díky. Jana

  Reagovat
 • 5. 12. 2017 (16.30)
  Permalink

  s blížícíma se vánocema se zvyšuje naše těšení, máme se stěhovat, tak snad bude opravdu do 14 dnů hotovo

  Reagovat
 • 5. 12. 2017 (0.37)
  Permalink

  Brali jste si nekdo ten uver na pozemek? Jako myslim ten pozemkový servis? Ja tomu nejak nerozumim, mozna to pletu. Uspory nemame, ale stavet chceme. Mensi dum a mensi pozemek k tomu. Jak to funguje v tomhle podani?

  Reagovat
 • 4. 12. 2017 (23.25)
  Permalink

  Schůzka domluvená, dneska ráno, těšíme se co se na ní dozvíme a doufáme, že nebudeme odjíždět s bulíkem, že stavbu domu nemáme. To bysme nechtěli. :(

  Reagovat
 • 27. 11. 2017 (13.45)
  Permalink

  Koukněte na tuhle stránku http://www.1svet.cz/. To by se vám mohlo hodit, pokud se zajímáte o Ekonomické stavby. Nám tam ty stavební informace ze všech možných oblastí dost pomohli v rozhodnutí, že si od nich necháme také postavit. Jako moje kolegyně v práci, která už je o víc než půl roku před námi. Jí už se staví, nám teprve dělá projekt. Ale i to je dobré.

  Reagovat
 • 24. 11. 2017 (18.06)
  Permalink

  Plán na víkend? Vybrat si typový domek z katalogu od Ekonomek. Myslíte, že to dáme? Dali jste to za takhle krátkou dobu vy? Chceme vyřešit úřední záležitosti přes zimu a příští rok hned jak to půjde začít se stavbou. Plány dobrý, snad taková bude i realita.

  Reagovat
  • 12. 12. 2017 (16.18)
   Permalink

   My to teda za víkend nestihli, my si vybírali snad dva měsíce. Probém byl v tom, že jsme nakonec skončili u toho domu co jsme si vybrali úplně na začátku. :) Vědět to, tak ho hned berem a už dávno bydlíme. Teď se nám ještě kvůli té naší nerozhodnosti staví.

   Reagovat
  • 26. 11. 2017 (21.52)
   Permalink

   Neznám, ale líbí se mi to, pište k tomu někdo něco víc. Já jdu zatím pročítat ten odkaz k tomu chytrému nájmu.

   Reagovat
 • 21. 11. 2017 (23.56)
  Permalink

  Lidičky stavební, to je taková úleva, když jsme se konečně rozhodli, že si taky necháme postavit. Trápíme se tou myšlenkou už dloho, ale ten strach, že to nevyjde, že budou problémy, že prostě něco bude, byl tak veliký, že nám v tom bránil. No a už jsem si řekli, že to riskneme a že dokud ještě můžeme získat hypotéku ( vs. příjmy a věk) tak do toho musíme konečně jít. Tak na nás myslete, do konce týdne voláme kvůli schůzce.

  Reagovat
 • 20. 11. 2017 (14.57)
  Permalink

  Dobrý den, líbí se mi baráčky od ES a byla jsem rozhodnutá, že si baráček postavím od nich. Brouzdám ale po na internetu a zjišťuji, že mají hodně negativních recenzí, že zpoždují stavby, dávají podepisovat směnky atd. a hodně lidí se s nimi soudí. V Černých ovcích o nich mluvili též hodně špatně, tak jsem teď hodně na vážkách a když čtu recence tady, tak je to opak. Je to hlavně v programu „nulová hotovost“. Máte s tím někdo zkušenost? Přemýšlím, že když bych do toho šla, tak bych program využila a našetřené peníze využila na zařízení a okolních úprav. Moc děkuji za pomoc

  Reagovat
  • 30. 11. 2017 (18.53)
   Permalink

   Nulovou hotovost jsme neměli, my měli mladou rodinu, těch 170 000 jsme měli svých. Problém nebyl. Otázkou je, kdo je jak a s čím spokojený, a taky to hodně závisí na tom, že když se pustí do stavby člověk, kterej nemá nic a nemá pak ani na splátky, tak to pak může být problém a to se pak nedivim, že vznikne negativní refernce. My problémy neměli a byldíme.

   Reagovat
 • 20. 11. 2017 (13.28)
  Permalink

  Nám se líbí tahle Lucie 50. https://www.facebook.com/pg/ekonomickestavby/photos/?tab=album&album_id=1549200565148031. Chceme jí teda jinak udělanou zvenčí, nelíbí se nám ani to cihlové obložení ani to šedé. My to chceme jako klasickou fasádu a k tomu normální střechu s pálenou tašku. Tohle moderní zvenčí není pro nás. Ale to zařízení uvnitř, to je teda luxus, to bysme brali hned. Dům vypadá krásně prostorně. Za nás určitě plusové body.

  Reagovat
 • 17. 11. 2017 (23.04)
  Permalink

  My to měli takhle – došli jsme se zeptat do banky na to, zda vůbec úvěr na barák dostaneme. Řekli že jo, dali nám podmínky, ceníky. Jeli jsme do Ekonomek na schůzku, nechali si udělat nabídku. Byla lepší než z banky, takže jsme si nechali vyřídit všechno u nich, postavili nám, my platíme hypotéku a žijeme si podle svého, bez problémů a stresů, bez krizových situací ze sousedů, takže co víc si přát lidičky. :)))

  Reagovat
  • 2. 2. 2018 (20.26)
   Permalink

   Sousedy máte i s domem ne? Takže asi to udělám jako vy a rozhodnu se … asi taky nejspíš pro ekonomky :-)

   Reagovat
 • 13. 11. 2017 (10.53)
  Permalink

  Chtěli jsme si si pořídit velký prostorný dům, pro pětičlennou rodinu.Ekonomky mají letitou zkušenost se stavbou domu.Když dům, tak na klíč, tak se vším všudy.Počítali jsme s tím, že se vyhneme problémům a chybám a že jdeme do nejistoty . Kdo má stavbu za sebou nebo rekonstrukci, ví o čem mluvím. No, Vánoce už budeme trávit v novém

  Reagovat
 • 12. 11. 2017 (23.29)
  Permalink

  Spokojenost s naprosto vším co Ekonomky nabízí!

  Reagovat
  • 14. 11. 2017 (10.05)
   Permalink

   Co všechno jste si od nich nechaly udělat? Nabízí kdeco a já nevím, zda je lepší aby vše vyřídily za nás nebo sme si taky něco oběhali sami. Jak je to cenově? Jak je to s rychlostí? Ještě nemáme zkušenost, dům si stavíme první :D a já na ty úřední formalitky teda moc nejsem. Muž nemá čas, tak by to bylo na mě, ale nerada bych, aby to pak trvalo a aby to stálo moc pěněz navíc. Jak to v těch ES je?

   Reagovat
  • 17. 11. 2017 (23.36)
   Permalink

   U nas taky, bomba spoluprace, dokonaly vysledky, uzasny dum, spokojenost na vsech stranach.

   Reagovat
   • 27. 11. 2017 (13.12)
    Permalink

    Máme z té naší stavby s ES zatím podobný dojem. Ještě teda máme hodně práce před sebeou, ne my, ale oni, bydlet budeme až tak za půl roku, ale nevadí. Zatím se daří a nám je hej. :)

    Reagovat
    • 10. 1. 2018 (23.15)
     Permalink

     Za půl roku dobrý, my tak za dva nejdřív. Než koupíme pozemek, než si dům vybereme, než si navrhneme projekt, než ho vytvoří projektant, než nám stavbu povolí a než se dům postaví, to bude ještě trvat. Proces hroznej ale dobrý na tom je to, že my budeme dělat jenom minumim, zbytek stavební firma.

     Reagovat
  • 21. 11. 2017 (17.57)
   Permalink

   Za nás taky. Služby, kvalita práce, cena. Už taky bydlíme, sice jen měsíc, ale i to se počítá.

   Reagovat
   • 29. 1. 2018 (17.03)
    Permalink

    Co bysme za měsíc bydlení ve svém dali. My se pořád dohadujeme v paneláku s jednou nesnestitelnouj rodinou. To je šílenost. Takže teď zvažujeme změnu bydlení a nevíme zda byt jinde i když tam taky hrozí že narazíme nadalší blbce nebo menší rodinný dům. Poptáváme ceny, služby, ptáme se na úvěr na pozemek a dům a doufáme, že když máme ten byt ve vlastnictví tak nějakou šanci máme.

    Reagovat
  • 5. 12. 2017 (16.48)
   Permalink

   Se službama, stavbou, přístupem i následnou zárukou? Fakt se vším? Měnili byste něco? Dávali byste si na něco teď už pozor? Co hlídat? Potřebujeme nějaké tipy, taky budeme stavět.

   Reagovat
 • 8. 11. 2017 (17.31)
  Permalink

  Vlastni dům je vlsatní dům, ten už vám nikdo neodpáře (maximálně exekutoři, haha). My češi jsme na ten majetek patřičně hrdí a rádi se s ním ukazujeme. My si pomalu zvykáme na život na venkově a už v tom začínám vidět jisté výhody, i když jsem se s tím dlouho nemohla srovnat. Ale konomikcé stavby měly v nabídce k dispozici super pozemek, tak jsme neváhali

  Reagovat
  • 19. 11. 2017 (23.09)
   Permalink

   Když už máte hotovo, bylo všechno bez problémů? Něco na co si máme dát od začátku pozor? Zatím máme jen podepsáno, nic víc.

   Reagovat
   • 20. 11. 2017 (14.12)
    Permalink

    U nás jo. Podpis, úředničina, stavba, předání domu, stěhování, spokojené bydlení. To jen v kostce poslední dva roky. Je to hej, když si vyberete správnou firmu a dobře promyšlený dům. Hodně štěstí i vám.

    Reagovat
    • 8. 1. 2018 (23.35)
     Permalink

     Měli jste na stavbě nějaký problémy? Hlídali jste si stavbu? Nebo stačil dozor z firmy? Nechce se mi investovat do vlastního „hlídače“. Co si o tom myslíte?

     Reagovat
 • 7. 11. 2017 (8.56)
  Permalink

  Potřebujete naléhavou půjčku na splacení účtů, spuštění podnikání nebo jakéhokoli druhu půjčky, prosím, kontaktujte pana Jeana Carlose na { Creditplusfinance11@gmail.com }

  Reagovat
 • 30. 10. 2017 (0.09)
  Permalink

  Nám se hodně líbí tenhle František https://www.ekonomicke-stavby.cz/domy/frantisek-10. Je to 5+1 s užitnou plochou skoro 150m čtver. A splátka při té Mladé rodině tam vychází na 11391 Kč. Že je to s DPH a se základovkou, to vidím, ale nevidím na kolik let je to propočítávaný. Nevíte někdo kde to najdu?

  Reagovat
  • 30. 10. 2017 (16.22)
   Permalink

   Necháte si ho dělat tak jak je na webu nebo s úpravama? Kolik stoí případné úpravy? Je to někde specifikované? Je mi jasný, že když budu chtít krb navíc, tak si ho zaplatím (materiál i práci), ale jde mi spíš o to, že když nebude krb v projektu a jinak bude projekt ok, tak kolik za to zavedení do projektu zaplatím?

   Reagovat
  • 31. 10. 2017 (22.20)
   Permalink

   No jako s těma podnikatelema a půjčkama je to horší to je fakt. Ještě že jsme oba dva zaměstnanci a máme klasický pásky s výplatou. Peníze chodí vždy na účet takže je příjem prokazatelný a o hypotéku se žádá v takovým případě opravdu mnohem líp. To mi řikali i v bance, když jsme si jí tam zařizovali. Vyřídili jsme si to sami, měli jsme tam už roky účet. Ekonomky jsme využili na všechny ostatní služby co nám nabízeli. A už se nám staví.

   Reagovat
   • 9. 11. 2017 (22.43)
    Permalink

    U nás je to kombinace. Jeden zaměstnanec celoživotní, druhý roky podnikatel. A výsledek? Hypotéku jsme dostali, splácíme, bydlíme a víme, že naše rozhodnutí před lety bylo správné. Dům je moc povedený.

    Reagovat
    • 24. 11. 2017 (14.33)
     Permalink

     My jsme taky hypotéku získali. Řešili jsme si jí v bance. Poptali jsme dva fin.ústavy a u té levnější jsme si udělali účet a hypotéku už čerpáme a stavíme. Zatím to vychází, tak snad se už nic nepokazí, když máme tak dobře našlápnuto.

     Reagovat
   • 22. 12. 2017 (22.01)
    Permalink

    Haleďte my jsme taky z podnikatelské rodiny. Manžel podniká celý život a já jsem střídavě žena v domácnosti a k tomu si přivydělávám svým vlastním podnikáním. Teprve začínám, takže moje příjmy jsou ještě malé. A hypotéku jsme dostali. Dům nám postavili loni a letos už ho jen užíváme a splácíme. Takže podnikání není překážkou, jen je to trochu horší než u těch zaměstnání.

    Reagovat
 • 24. 10. 2017 (17.26)
  Permalink

  Ekonomky mají dokonale promakaný webovky, katalog, satelitní weby… Prostě mají na internetu tolik upoutávek na sebe, že je dohledá každý kdo chce stavět. Domy mají nádherné, moderní, pěkně uvnitř vyprojektované, no prostě takové, jaký s mužem chceme. Spolupráci už máme rozjetou, takže doufám, že vše půjde podle plánu a bude se nám dařit tak dobře, jako vám ostatním, co už bydlíte nebo bydlet brzo budete.

  Reagovat
  • 25. 10. 2017 (20.53)
   Permalink

   No a my už jsme se taky chytili do tý jejich skvěle promyšlený pasti!!!! A jak to dopadlo???? MÁME TEN NEJLEPŠÍ DŮM CO JSME MOHLI MÍT!!!! Díky vám Ekonomky, jste nejlepší!!!!!

   Reagovat
   • 13. 11. 2017 (21.36)
    Permalink

    Jsem se úplně lekla s tou pastí paní Bárková a ono to bylo super. No tak to jsem ráda, my už máme taky podepsáno. :)

    Reagovat
    • 25. 12. 2017 (22.22)
     Permalink

     No já se lekla hlavně když jsme podespali smlouvu a pak jsem mrkla na první diskuz i na webu a zjistila jsem že na firmu nejsou jenom pozitivní komentáře ale i ty negativní a to jsem se úplně zhrozila. Celou stavbu sjem se bála ale zbytečně. Nemá smysl se stresovat. Spíš je to o užívání protože vy nemusíte dělat skoro nic a všechno dělá za vás firma. Dům se povedl a my nam je v něm moc dobre.

     Reagovat
    • 17. 1. 2018 (14.33)
     Permalink

     Koukám že lidí co začínají je ted přes zimu nějak hodně. Toto bude na jaře vypadat. Jsem zvědavá u toho začnou stavět, když si te´d všichni zařídí úvěry, projekty, stavbební povolení a tak dál.

     Reagovat
   • 18. 11. 2017 (19.04)
    Permalink

    I my a jsme štastní, že jsme tu jejich reklamu na webu našli. Stavět s ES bylo naším nejlepším životním rozhodnutím.

    Reagovat
    • 12. 12. 2017 (23.33)
     Permalink

     V jakém městě jste postavili? A jaký jste měli dům a program? Můžete mi říci i výši hypotéku a banku, kde úvěr máte? Omlouvám se za ty dotěrné otázky, ale zajímá mě moc co si lidi beru a za jakých podmínek. Taky si chceme nechat postavit a nějak nevíme od čeho se odpíchnout. Děkuji miionkrát. :)

     Reagovat
   • 22. 11. 2017 (15.25)
    Permalink

    PASTIIIII? To zní děsivě. :) Ale musím uznat, že co se marketingu týká, tak jsou prostě machři. Maj všechno dokonale zpracovaný. Nabízí domy pro všechny typy lidí, nabízí všemožný služby, prostě dům na klíč pro všechny. AMEN!

    Reagovat
    • 28. 1. 2018 (23.25)
     Permalink

     taky by mě ty pasti zajímaly teda, jako v čem, věřím že smlouvy mají dobře postavené, ale zase taky vím, že si jí můžete vzít ke svému právníkovi že v tom vám nebrátní, někde jsem to četla, byl to komentář někoho od nich, takže jako než podepíšete, můžete mít jistotu, že tam mají případné sankce i oni i vy, nejen vy

     Reagovat
   • 28. 11. 2017 (15.40)
    Permalink

    Trvalo vám to jak dlouho pí Bárková? Můžete k té stavbě nabpsat víc info?

    Reagovat
   • 21. 1. 2018 (23.44)
    Permalink

    No tohle teda zní dooooost divně Bárková. :D První dojem děsivý, finále skvělý. No tak my se teda necháme taky lapit a doufáme, že toho domu se taky brzo dočkáme. Podpis je v plánu na příští středu.

    Reagovat
  • 10. 11. 2017 (13.06)
   Permalink

   No to jste teda odvážní, to vám závidíme. My ještě pořád váháme zda jít do RD nebo ne. Zatím jsme pořád v bytovce, ale ve staré, takže nic moc bydlení, navíc žádný balkonek nebo zahrada k tomu, chybí nám to hodně. Děti se nemají kde hrát, všude kolem silnice. TO nám vadí nejvíc. Uvnitř to máme hezký. Chtěli bysme někam do přírody. Takže zatím řešíme otázku peněz a pak případně kde co jak a s kým.

   Reagovat
   • 28. 12. 2017 (20.23)
    Permalink

    Tohle přesně byl impuls proč stavět. My měli větší garsonku – dva dospěláci a jedno mimčo. Dopadlo to tak, že jsme sebrali všechny naše a rodičů úspory, vzali si hypotéku a postavioli si 4+1 na vesnici, kolem malá zahrádka a spokojenost největší. Rozhodnutí nejlepší, co jsme mohli udělat. Splácíme a žjeme si krásně. Trochu se musíme uskromnit, nerozhazuejeme ale i tak nám to za to stálo. Alenka

    Reagovat
    • 1. 2. 2018 (23.32)
     Permalink

     To se to staví když buchnete úspory rodičů :D J8 věřím, že to zvládneme s Ekonomkami sami :) Už máme vybraný projekt, snad nám to projde

     Reagovat
 • 23. 10. 2017 (21.27)
  Permalink

  Dneska jsme tam volali a taky se domluvili na schůzku. Podepisovat tam nic určitě nebudeme, jedeme na průzkum. Info o příjmech máme, dům jsme si vybrali, pozemek máme taky předvybraný, takže pokud to klapne, koupíme pozemek a jde se na věc. :)

  Reagovat
  • 6. 11. 2017 (23.49)
   Permalink

   A pozemek si budete kupovat kde, když se vám bude ve firmě líbit? Nemyslím jako město, ale spíš zda v realitce nebo od nějakých cizích lidi na valstní pěst nebo přímo v Ekonomických stavbách, tam taky prodávají. A jak ta schůzka dopadla jestli už jste tam byli?

   Reagovat
   • 25. 11. 2017 (22.31)
    Permalink

    My máme stavbu o to jednoduší že my dostali pozemek od tchánů. Takže takovej milionek v dnešní době v kapse. Mají ho už roky koupenej právě za účelem, že ho pak dají dítěti, tak teď nastal ten okamžik a je náš. Takže nám se bude stavět o něco líp.

    Reagovat
    • 29. 11. 2017 (15.04)
     Permalink

     No joooo, to se to někomu staví co? :) Takovej bonus my teda nemáme, ale neva. Postavíme se k situaci čelem a hold si na ten pozemek i dům půjčíme. :D Stavbě zdar!

     Reagovat
  • 12. 11. 2017 (22.49)
   Permalink

   Už máte tu shůzku za sebou? Jde to opravdu tak že přijedete, vyptáte se, pořešíte dotazy a odjedete bez podpisu a s časem na rozmyšlenou? Tak bysme to chtěli udělat my taky. Děkuju za radu. Anežka

   Reagovat
   • 26. 11. 2017 (22.22)
    Permalink

    Nemusíte nic podepisovat k tomu vás nemůže nikdo donutit. Proste se zeptáte a kdyz budete chtít cas na rozmyšlenou dostanete ho. Je to nezávazná schuzka nebojte!!!

    Reagovat
    • 29. 11. 2017 (18.48)
     Permalink

     Přesně tak schůzka je nezávazná, takže když se budete jen ptát,tak budete. Když budete chtít domluvit spolupráci, tak podepíšete. My jeli na dvě než jsme měli ve všem jasno a vše pevně domluvené a pak jsme se teprve upsali.

     Reagovat
   • 28. 12. 2017 (13.54)
    Permalink

    Sím vás, kde to žijete ,) Copak jste nesvéprávná a nerozhodujete sama o tom, co podepíšete a co ne. Přijde mi to malinko k smíchu tohle strašení. Samozřejmě, že proti své vůli nic podepisovat nebudete, na první schůzce snad ani není co. My u Ekonomických staveb měli dobrý dojem hned a rohorně nás nikdo do ničeho netlačil. Tak nech těch zvěstí a trochu se uvolněte a přemýšlejte jen a jen za sebe

    Reagovat
   • 29. 12. 2017 (20.47)
    Permalink

    Je to tak. Když chcete podepsat, podepíšete, když ne, odjedete. Vše záleží na vás. Je lepší si vsechno pořádne promyslet než pak podpisu litovat a od smlouvy za velké peníze odstupovat.

    Reagovat
  • 19. 11. 2017 (21.42)
   Permalink

   jak dlouho jste cekali na schuzku a jak sjte na ni dopadli? budete stavet nebo ne?

   Reagovat
  • 30. 11. 2017 (15.23)
   Permalink

   Tak pak dejte vědět jak ta schůzka dopadne. Po novém roce se taky pustíme do hledání nového bydlení. Teď pořešíme dárky, vánoce, stromek, silvestra a nový rok začneme nově. :) A dům na klíč bude patřit mezi hlavní změny, tím jsme si už teď na stopro jistý.

   Reagovat
  • 9. 12. 2017 (23.05)
   Permalink

   My už jsme podepsali a nelitujeme. Projekt i hypotéku máme, na jaře začínáme stavět. Přes zimu máme bohužel pauze, moc dobře jsme si to nenačasovali.

   Reagovat
   • 21. 12. 2017 (14.32)
    Permalink

    Jak dlouho vám zpracovávaly ten projekt? A měli jste typový z katalogu nebo svůj vlastní návrh? Prosím o odpověď. Aneta

    Reagovat
    • 15. 1. 2018 (0.42)
     Permalink

     My typový a s hypotékou a konzultacema a tím projektem a povolením to trvalo tak čtvrt roku plus mínus. Stavba pak tak asi 8 myslim. Už přesně nevim, bydlíme už přes 3 roky.

     Reagovat
  • 20. 10. 2017 (23.23)
   Permalink

   Jako nápad super, bydlení možná levnější, ale stejně. Vlastní bydlení je vlastní bydlení. Rodiče ideální o ulici nebo dvě dál. :) Já si prostě nemůžu pomoct. Naše miluju, ale žít chci jenom s Pájou a dětma a k tomu nám pomůžou právě Ekonomky. RD už máme vybraný.

   Reagovat
   • 24. 11. 2017 (0.09)
    Permalink

    Mně spíš zajímá ta pohotová stavba než společné rodinné bydlení. Je to nějaký program, kdy vám nejdřív postaví a vy až pak ten dům platíte. To mi přijde jako dokonalá myšlenka pro stavebníka. Vidíte, jak se staví a nekupujete zajíce v pytli. Já bych to bral. Víte o tom někdo z vlastní zkušenosti víc?

    Reagovat
   • 16. 12. 2017 (22.21)
    Permalink

    Taky máme vybráno, podepsáno a už se nám projektuje.

    Reagovat
    • 18. 12. 2017 (22.59)
     Permalink

     My jsme se s manželem domluvili, že teď si užijeme ještě krásný vánoce v klidu a bez starostí (v paneláku) a nový rok začneme novým životním rozhodnutím a to stavbou RD na klíč. Další vánoce ještě v novém asi nebudou, ale ty další už pak určitě. Tak my se ještě máme na co těšit.

     Reagovat
     • 7. 1. 2018 (23.24)
      Permalink

      Lucie je nádherná, taky se mi moc líbí. Nám teprve přijde katalog, tak koukáme jen na stránkách a hledáme info v diskuzích.

    • 2. 1. 2018 (21.46)
     Permalink

     Nám teda projekt pěkně zabrat, nejdřív jsem vybrala jeden, ale pak jsme ho s projektantem celý překopali, jako klobouk dolu v es mají trpělivost

     Reagovat
     • 20. 1. 2018 (20.49)
      Permalink

      To jste si mohli udělat rovnou individuální ne? :D My chtěli honem rychle bydlet, takže my měli projekt z katalogu naprosto bez úprav. No a ušetřili jsme víc jak dva tři měsíce práce.

    • 28. 1. 2018 (22.31)
     Permalink

     Se máte Hanko. Jak to postupuje s odstupem měsíce? Máte už aspoň projekt hypotéku nebo tak něco? My teprve čekáme na katalog. :) Už jsme se taky hnuli z místa konečně.

     Reagovat
  • 22. 10. 2017 (21.04)
   Permalink

   Nechceme, chceme bidlet sami a hodně rychle. Pravě od rodiců prcháme. Jsou fajn, ale soukromí je to co nejvíc potřebujeme. Takže uvažujemeo tom rychlém řešení co ekonomky nabízí. Výstavba kolem 6 měsíců, projekt a připravi tak 3. Tak to bi šlo.

   Reagovat
    • 11. 12. 2017 (14.44)
     Permalink

     My rostoucí dům máme a je to super. Jako čerstvě absolvovaní vysokoškoláci jsme ještě moc peněz tehdy němeli, takže jsme si nechali postavit maličký domek jen pro nás dva. Teď už máme oba super job, nějaké úspory, v plánu rodinu, takže až nastane ten pravý čas, zvětšíme si dům podle potřeb. Super nápad. Tohle moc oceňuju.

     Reagovat
     • 12. 12. 2017 (15.09)
      Permalink

      Myšlenka rostoucího domu fakt unikátní, nikdy jsem nic takového neslyšel. My si ale nechali postavit ihned všechno. Cílem bylo bydlet hned a se vším všudy. Nechali jsme si udělat i zahradu na míru, oplocení, bazén, sezení, stromy, keře a trávník. Všechno se vydařilo, stálo to teda dost, ale my už žijeme tak, jak jsme si vždycky přáli. Ted už jenom platíme hypotéku.

    • 23. 12. 2017 (22.53)
     Permalink

     JAKO ŽE NÁM POSTAVÍ TEĎ DESKU A ČÁST DOMU A PAK TŘEBA ZA DVA ROKY NEBO TŘÍ ZBYTEK? VYJDE TO PAK SOUČTEM JAKO JEDEN KOMPLET DŮM NEBO VÍC, KDYŽ TAM DĚLAJÍ DVAKRÁT?

     Reagovat
   • 19. 12. 2017 (18.28)
    Permalink

    Přesně to vám chci napsat. Když chcete bydlet hodně rychle tak musíte mít to rychlý řešení. Tam se vychází už z hotovýho projektu, takže se ušetří tak dobrý dva měsíce projektování, i víc. Tam do
    3/4 roku od podpisu bydlíte. To je moc dobrý.

    Reagovat
    • 20. 1. 2018 (22.02)
     Permalink

     My měly individuál projekt a netrvalo to taky moc dlouho. Projekt, hypotéka, povolení, stavba, to všechno trvalo jen 1 rok a 1 měsíc. My byly spokojený, my nikam nechvátaly.

     Reagovat
     • 24. 1. 2018 (15.18)
      Permalink

      Vlastní projekt zabere tak dva nebo tři měsíce, i s těma úpravama, co si tam děláte a kontrolujete a postupně dolaďujete. My to tak teda měli. A jak já říkám lepší vlastní projekt repsektive originální dům než tuctový podle typového.

    • 22. 1. 2018 (11.33)
     Permalink

     Mě než to rychlý řešení a rostoucí dům spíš zajímá ten úvěr na pozemek nebo ta nulová hotovost nebo jak to tam mají nazvané. Kdo to využil? Pozemek ještě nemáme, takže by byl dům i pozemek na úvěr. Hotových peněz našetřeno moc nemáme, ty bysme si rači nechali jako zásobu na splátky. Jde to teda abychom s Ekonomkama taky stavěli jako vy?

     Reagovat
    • 31. 1. 2018 (23.54)
     Permalink

     Takže asi logicka nejrychlejší je vybrat si projekt ze stránek ekonomických staveb a nechtít žádné změny? Přáli bychom si bydlet do 14 měsíců, je to reálné?

     Reagovat
  • 7. 11. 2017 (13.58)
   Permalink

   Díky, ani ne. My jich máme dost o víkendu. :) My radši svoje malý, ale bez rodičů. Pro nás je soukromí na prvním místě a tak to chcem i zachovat. Máme od ES malý bungalov, máme dcerku a tak nám to stačí. Pokojíček pro druhý dítě máme v zásobě, takže nám nic nechybí. Tak ať se vám taky daří.

   Reagovat
   • 28. 12. 2017 (14.01)
    Permalink

    Já teda nechci bejt urejpanej, ale tohle by vám měli říct v bance nebo rovnou v Ekonomických stavbách. Jak to tady asi máme vědět, když nedodáte potřebné informace pro správnou anylýzu. Na víc takové to jedna paní povídala, nech si tu udělat rozpočet a uvidíte hned jak na tom jste. Tady vám toho moc neřeknem a to se v tom celkem dobře orientuju, ale střílet z boku bych si netroufl

    Reagovat
    • 31. 12. 2017 (15.24)
     Permalink

     Přesně, my už máme schůzku taky domlumluvenou. Za týden na ni jedeme, tak jsme zvědavi, co nám tam poví, jakou splátku si max můžeme dovolit a na jak drahý dům vlastně budeme mít s těma našima příjmama. Pak dám vědět.

     Reagovat
     • 10. 1. 2018 (13.37)
      Permalink

      Jak ta zchuzka probihala? Co vam tam rekli? Co se tam resi? Vybira dum, pocita splatka hipoteky nebo co jeste? Co musime mit sebou kdyz tam pojedeme? Za jak dloho nas tam vemou? Napiste.

     • 29. 1. 2018 (23.15)
      Permalink

      Taky přidám svůj názor na E.S. Spolupráce proběla hodně pohodově. Měli jsme vlastní byt, takže teď jsme použili jako zástavu. Vzali jsme si hypo na dům i pozemek s tím, že byt potom po dostavbě prodáme a část hypotéky umoříme. Dům už máme, byt jsme prodali, hypotéku ponížili, splátky zvládáme a stavební firmu bysme opravdu za nic na světě neměnili. Spolupráce na úrovni, zkušenosti s výstavbou tam jsou opravdu znát.

    • 17. 1. 2018 (19.30)
     Permalink

     Vrtale máš recht, ono to takhle řešit nejde. Některá banka hypo dá, jiná ne, každá má jiný podmínky a požadavky na klienta.Chce se to zeptat přímo v bance, ideálně tam, kde máte vedený účty celý život, k tomu se taky přihlíží. No a nebo do Ekonomek přímo k tomu jejich finančnímu specialistovi, ten to taky umí počítat.

     Reagovat
 • 18. 10. 2017 (21.11)
  Permalink

  Kolik vám můžou v bance půjčit, když máte příjem dvou zaměstnanců v rodině 46 000 Kč. Žádné dluhy nemáme, jen jeden kontokorent na 100 000 Kč, který můžeme kdykoliv zrušit (nečerpáme ho). Děti 8 a 11 let. Jde to takhle nějak spočítat?

  Reagovat
  • 21. 10. 2017 (21.09)
   Permalink

   Tohle by mě taky zajímalo, ale my máme příjmy z práce jen 36000 ale pak ještě navíc 8500 z pronájmu bytu. Ten ještě nevíme zda prodáme a upltíme tím část hypotéky nebo zda ho budeme pořád pronajímat a mít tak na splátku hypotéky. Obojí dobrý, ale musíme si to nechat dobře někým propočítat.

   Reagovat
   • 30. 10. 2017 (22.22)
    Permalink

    Na tyhle dotazy ohledně příjmů existují určitě nějaké kalkulačky na hypotéky ne? My byli v Ekonomkách a tam nám to propočítali přesně podle výplatních pásek. Příjmy máme o něco málo vyšší, ale zase nemáme ten pronájem. Myslím že na tom budete podobně jak my. Jen s tím rozdílem že my už bydlíme a vy teprve začínáme. Jaký jsou teď sazby nevím, my měli ještě ty super 2% na hypotéce a pozemky nebyly asi tak drahý jako teď. Držím palce.

    Reagovat
    • 14. 11. 2017 (9.42)
     Permalink

     Existují určitě. Lepší je ale dojít si do banky a nechat si to spočítat hypospecialistou, protože ten může zohlednit věci, které do té kalkulačky nedáte. Je to hodně obecný. Ale pro první informaci zda na hypotéku mám nebo ne to asi postačí.

     Reagovat
   • 25. 12. 2017 (22.02)
    Permalink

    Zadejte si to do hypotéční kalkulačky na netu nebo si zavolejte rovnou do Ekonomek, ty vám to tam propočtou. Nebo na to jsou hypotéční poradci v bance. Poradí vám všude.

    Reagovat
    • 31. 1. 2018 (23.48)
     Permalink

     S hypotékou i poradí i přímov ekonomických stavbách ne? Nebo mi nabídnou i „své“ financování? Se kterou bankou ekonomické stavby spolupracují?

     Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.