Programy pro financování stavby domu

Jestliže právě stojíte před rozhodnutím postavit vlastní rodinný dům, jedním z nejdůležitějších bodů je otázka jeho financování. Ne každý je totiž v situaci, kdy si může bez problémů vzít hypotéku a začít stavět. Někomu chybí počáteční hotovost, někdo nemůže doložit dostatečně vysoké příjmy, někdo by chtěl celou stavbu zaplatit až po jejím dokončení, někdo nejprve potřebuje prodat byt a mladé rodiny by zase rády využily státních příspěvků.

Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby
Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

Přesto by i tito lidé rádi bydleli ve vlastním úsporném či nízkoenergetickém domě. Společnost Ekonomické stavby zná problémy svých klientů a snaží se na ně reagovat. Připravila proto specializované programy, které jsou zaměřené právě na nejrůznější možnosti financování stavby domu.

Program Úvěr na pozemek

Jak už název tohoto programu napovídá, je určen pro ty, kteří mají problém s financováním nákupu pozemku. Někteří lidé by totiž potřebovali nejprve prodat byt a z těchto peněž pak financovat nákup pozemku. Když ale prodají byt v době, kdy ještě nemají ani pozemek na svůj budoucí dům, musí se na nějakou dobu stěhovat do podnájmu, což celou záležitost poměrně prodražuje.

Program Úvěr na pozemek využívají i lidé, kteří nemají hotovost na nákup pozemku a chtějí nejen stavbu, ale i nákup pozemku financovat z hypotéčního úvěru. Právě díky programu Úvěr na pozemek nemusí vyřizovat dvě samostatné hypotéky, ale mohou nejprve koupit pozemek a poté vyřídit jednu výhodnější hypotéku na dům i pozemek. Velkou výhodou tohoto programu je i fakt, že k Úvěru na pozemek nepotřebujete žádné ručitele ani ručení nemovitostí.

Program Excelent

Tento program bývá označován jako zcela revoluční. Je určen pro ty, kteří chtějí dům zaplatit až po dokončení stavby, tedy ve chvíli, kdy je dům zcela hotový. Přitom ale nechtějí kupovat již postavený dům, který by plně neodpovídal jejich představám, chtějí dům postavit podle svých představ.

Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby
Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

V rámci programu Excelent si klient vybere pozemek, zvolí si typ domu a vybere si všechny volitelné materiály, jako dlažby, podlahy, barvy, atd. Ekonomické stavby za něj pozemek koupí, připraví stavební povolení a dům podle přání klienta postaví. Teprve až ve chvíli, kdy je dům kompletně hotový, ho klient zaplatí. Může k tomu využít hypoteční úvěr, který mu Ekonomické stavby mohou pomoci připravit.

Program Génius

Název tohoto programu možná zní poněkud nadneseně, ale není tomu tak. V rámci tohoto programu totiž můžete snížit měsíční splátku domu až o téměř 2000 Kč měsíčně. Zní to neuvěřitelně? Díky důslednému a chytrému čerpání státní dotace pro výrobu elektřiny solárním panelem je to ale možné!

Na střechu domu se totiž umístí malá solární elektrárna a vyrobená elektřina se prodává do sítě za státem garantovanou dotovanou cenu. Z části výnosu se zaplatí úvěr na pořízení panelu a zbytek se využije právě na snížení splátky na dům. Zní to velmi jednoduše, ale zpracování programu Génius bylo skutečně velmi náročné. Využijte zkušeností odborníků z Ekonomických staveb a snižte si splátky za váš dům.

Program Chytrý nájem

Nemáte možnost vzít si hypotéku na pořízení vlastního domu, ale zároveň nechcete bydlet v pronájmu a peníze za nájem de facto vyhazovat oknem? Rádi byste investovali do vlastního bydlení? Pak využijte unikátní program nazvaný Chytrý nájem. V rámci tohoto programu totiž zaplacený nájem nemizí v nenávratnu, ale postupně splácí cenu vašeho domu.

Po 30 letech nájmu, nebo v případě vašeho zájmu i dříve, si svůj dům můžete odkoupit za zůstatkovou cenu, která je díky pravidelně splácenému nájmu velmi nízká. Tento model financování je vhodný pro klienty, kteří nemají možnost vzít si hypotéku kvůli nedostatečným doložitelným příjmům.

Výhodou je, že ve chvíli, kdy se situace změní a klient už na hypotéku dosáhne, může si dům za aktuální zůstatkovou cenu odkoupit a dále splácet už jen klasickou hypotéku. Pokud hypotéku čerpat nechce, může dům splácet formou nájmu po celých 30 let a následně ho odkoupit za minimální zůstatkovou cenu.

Program Mladá rodina

Mladé rodiny jsou častými klienty společnosti Ekonomické stavby. Většina z nich se však potýká s problémem, že nemají našetřenou dostatečnou počáteční hotovost a ani nemohou splácet příliš vysoké splátky.

Program Mladá rodina chytře kombinuje několik bankovních produktů a díky tomu stačí vlastnit pozemek a počáteční hotovost ve výši 170 000 Kč. Odborníci z Ekonomických staveb pak připraví osobní model financování, díky kterému mohou mladí manželé ušetřit i několik tisíc korun na každé měsíční splátce.

Program Nulová hotovost

Ekonomické stavby - logoPro některé lidi může být nedostupný i program Mladá rodina, protože počáteční hotovost prostě nemají. Proto přišla společnost Ekonomické stavby s produktem nazvaným Nulová hotovost. Díky němu je rodinný dům dostupný opravdu pro každého.

Program využívá chytrou kombinaci hypotéčního a překlenovacího úvěru a díky tomu není počáteční hotovost potřeba. Program Nulová hotovost velmi často využívají mladí lidé, kteří si ještě peníze nestihli naspořit, ale přesto je pro ně často výhodnější platit splátky za dům, než platit nájem v pronajatém bytě.

Program Pohodová stavba

Že vám slova „pohoda“ a „stavba“ nejdou dohromady? Myslíte, že stavba domu musí být vždy spojena se spoustou problémů a starostí? Není tomu tak. Společnost Ekonomické stavby připravila program, v rámci kterého celou cenu svého domu zaplatíte až po jeho dokončení a předání. Program je určen pro ty, kteří nechtějí absolvovat průběžné financování hypotékou, které přináší řadu starostí a stojí hodně času.

Navíc se celá stavba zrychlí, protože její jednotlivé etapy nebudou závislé na rychlosti splátek z banky. Program Pohodová stavba také často využívají lidé, kteří pro financování nového domu potřebují hotovost získanou prodejem původního domu či bytu. Díky tomuto programu nemusí původní byt prodávat předem a v mezidobí bydlet v pronájmu a platit zbytečně drahý nájem.

Pro další informace prosím kontaktujte:

EKONOMICKÉ STAVBY s.r.o.

Ke Křižovatce 466

330 08 Zruč – Senec

telefon: 377 825 782

fax: 377 825 782

mobil: 602 435 452

email: info@ekonomicke-stavby.cz

web: www.ekonomicke-stavby.cz
FB: www.facebook.com/ekonomickestavby

Připravili jsme pro naše klienty a naše stavebníky nový stavební portál o bydlení, stavbě domu, zařizování interiéru a projektování zahrady. Najdete nás na Stavba-domu.cz.

reklamní sdělení
Sdílet:

2 019 komentářů: „Programy pro financování stavby domu

 • 21. 11. 2017 (23.56)
  Permalink

  Lidičky stavební, to je taková úleva, když jsme se konečně rozhodli, že si taky necháme postavit. Trápíme se tou myšlenkou už dloho, ale ten strach, že to nevyjde, že budou problémy, že prostě něco bude, byl tak veliký, že nám v tom bránil. No a už jsem si řekli, že to riskneme a že dokud ještě můžeme získat hypotéku ( vs. příjmy a věk) tak do toho musíme konečně jít. Tak na nás myslete, do konce týdne voláme kvůli schůzce.

  Reagovat
 • 20. 11. 2017 (14.57)
  Permalink

  Dobrý den, líbí se mi baráčky od ES a byla jsem rozhodnutá, že si baráček postavím od nich. Brouzdám ale po na internetu a zjišťuji, že mají hodně negativních recenzí, že zpoždují stavby, dávají podepisovat směnky atd. a hodně lidí se s nimi soudí. V Černých ovcích o nich mluvili též hodně špatně, tak jsem teď hodně na vážkách a když čtu recence tady, tak je to opak. Je to hlavně v programu „nulová hotovost“. Máte s tím někdo zkušenost? Přemýšlím, že když bych do toho šla, tak bych program využila a našetřené peníze využila na zařízení a okolních úprav. Moc děkuji za pomoc

  Reagovat
 • 20. 11. 2017 (13.28)
  Permalink

  Nám se líbí tahle Lucie 50. https://www.facebook.com/pg/ekonomickestavby/photos/?tab=album&album_id=1549200565148031. Chceme jí teda jinak udělanou zvenčí, nelíbí se nám ani to cihlové obložení ani to šedé. My to chceme jako klasickou fasádu a k tomu normální střechu s pálenou tašku. Tohle moderní zvenčí není pro nás. Ale to zařízení uvnitř, to je teda luxus, to bysme brali hned. Dům vypadá krásně prostorně. Za nás určitě plusové body.

  Reagovat
 • 17. 11. 2017 (23.04)
  Permalink

  My to měli takhle – došli jsme se zeptat do banky na to, zda vůbec úvěr na barák dostaneme. Řekli že jo, dali nám podmínky, ceníky. Jeli jsme do Ekonomek na schůzku, nechali si udělat nabídku. Byla lepší než z banky, takže jsme si nechali vyřídit všechno u nich, postavili nám, my platíme hypotéku a žijeme si podle svého, bez problémů a stresů, bez krizových situací ze sousedů, takže co víc si přát lidičky. :)))

  Reagovat
 • 13. 11. 2017 (10.53)
  Permalink

  Chtěli jsme si si pořídit velký prostorný dům, pro pětičlennou rodinu.Ekonomky mají letitou zkušenost se stavbou domu.Když dům, tak na klíč, tak se vším všudy.Počítali jsme s tím, že se vyhneme problémům a chybám a že jdeme do nejistoty . Kdo má stavbu za sebou nebo rekonstrukci, ví o čem mluvím. No, Vánoce už budeme trávit v novém

  Reagovat
 • 12. 11. 2017 (23.29)
  Permalink

  Spokojenost s naprosto vším co Ekonomky nabízí!

  Reagovat
  • 14. 11. 2017 (10.05)
   Permalink

   Co všechno jste si od nich nechaly udělat? Nabízí kdeco a já nevím, zda je lepší aby vše vyřídily za nás nebo sme si taky něco oběhali sami. Jak je to cenově? Jak je to s rychlostí? Ještě nemáme zkušenost, dům si stavíme první :D a já na ty úřední formalitky teda moc nejsem. Muž nemá čas, tak by to bylo na mě, ale nerada bych, aby to pak trvalo a aby to stálo moc pěněz navíc. Jak to v těch ES je?

   Reagovat
  • 17. 11. 2017 (23.36)
   Permalink

   U nas taky, bomba spoluprace, dokonaly vysledky, uzasny dum, spokojenost na vsech stranach.

   Reagovat
  • 21. 11. 2017 (17.57)
   Permalink

   Za nás taky. Služby, kvalita práce, cena. Už taky bydlíme, sice jen měsíc, ale i to se počítá.

   Reagovat
 • 8. 11. 2017 (17.31)
  Permalink

  Vlastni dům je vlsatní dům, ten už vám nikdo neodpáře (maximálně exekutoři, haha). My češi jsme na ten majetek patřičně hrdí a rádi se s ním ukazujeme. My si pomalu zvykáme na život na venkově a už v tom začínám vidět jisté výhody, i když jsem se s tím dlouho nemohla srovnat. Ale konomikcé stavby měly v nabídce k dispozici super pozemek, tak jsme neváhali

  Reagovat
  • 19. 11. 2017 (23.09)
   Permalink

   Když už máte hotovo, bylo všechno bez problémů? Něco na co si máme dát od začátku pozor? Zatím máme jen podepsáno, nic víc.

   Reagovat
   • 20. 11. 2017 (14.12)
    Permalink

    U nás jo. Podpis, úředničina, stavba, předání domu, stěhování, spokojené bydlení. To jen v kostce poslední dva roky. Je to hej, když si vyberete správnou firmu a dobře promyšlený dům. Hodně štěstí i vám.

    Reagovat
 • 7. 11. 2017 (8.56)
  Permalink

  Potřebujete naléhavou půjčku na splacení účtů, spuštění podnikání nebo jakéhokoli druhu půjčky, prosím, kontaktujte pana Jeana Carlose na { Creditplusfinance11@gmail.com }

  Reagovat
 • 30. 10. 2017 (0.09)
  Permalink

  Nám se hodně líbí tenhle František https://www.ekonomicke-stavby.cz/domy/frantisek-10. Je to 5+1 s užitnou plochou skoro 150m čtver. A splátka při té Mladé rodině tam vychází na 11391 Kč. Že je to s DPH a se základovkou, to vidím, ale nevidím na kolik let je to propočítávaný. Nevíte někdo kde to najdu?

  Reagovat
  • 30. 10. 2017 (16.22)
   Permalink

   Necháte si ho dělat tak jak je na webu nebo s úpravama? Kolik stoí případné úpravy? Je to někde specifikované? Je mi jasný, že když budu chtít krb navíc, tak si ho zaplatím (materiál i práci), ale jde mi spíš o to, že když nebude krb v projektu a jinak bude projekt ok, tak kolik za to zavedení do projektu zaplatím?

   Reagovat
  • 31. 10. 2017 (22.20)
   Permalink

   No jako s těma podnikatelema a půjčkama je to horší to je fakt. Ještě že jsme oba dva zaměstnanci a máme klasický pásky s výplatou. Peníze chodí vždy na účet takže je příjem prokazatelný a o hypotéku se žádá v takovým případě opravdu mnohem líp. To mi řikali i v bance, když jsme si jí tam zařizovali. Vyřídili jsme si to sami, měli jsme tam už roky účet. Ekonomky jsme využili na všechny ostatní služby co nám nabízeli. A už se nám staví.

   Reagovat
   • 9. 11. 2017 (22.43)
    Permalink

    U nás je to kombinace. Jeden zaměstnanec celoživotní, druhý roky podnikatel. A výsledek? Hypotéku jsme dostali, splácíme, bydlíme a víme, že naše rozhodnutí před lety bylo správné. Dům je moc povedený.

    Reagovat
 • 24. 10. 2017 (17.26)
  Permalink

  Ekonomky mají dokonale promakaný webovky, katalog, satelitní weby… Prostě mají na internetu tolik upoutávek na sebe, že je dohledá každý kdo chce stavět. Domy mají nádherné, moderní, pěkně uvnitř vyprojektované, no prostě takové, jaký s mužem chceme. Spolupráci už máme rozjetou, takže doufám, že vše půjde podle plánu a bude se nám dařit tak dobře, jako vám ostatním, co už bydlíte nebo bydlet brzo budete.

  Reagovat
  • 25. 10. 2017 (20.53)
   Permalink

   No a my už jsme se taky chytili do tý jejich skvěle promyšlený pasti!!!! A jak to dopadlo???? MÁME TEN NEJLEPŠÍ DŮM CO JSME MOHLI MÍT!!!! Díky vám Ekonomky, jste nejlepší!!!!!

   Reagovat
   • 13. 11. 2017 (21.36)
    Permalink

    Jsem se úplně lekla s tou pastí paní Bárková a ono to bylo super. No tak to jsem ráda, my už máme taky podepsáno. :)

    Reagovat
   • 18. 11. 2017 (19.04)
    Permalink

    I my a jsme štastní, že jsme tu jejich reklamu na webu našli. Stavět s ES bylo naším nejlepším životním rozhodnutím.

    Reagovat
   • 22. 11. 2017 (15.25)
    Permalink

    PASTIIIII? To zní děsivě. :) Ale musím uznat, že co se marketingu týká, tak jsou prostě machři. Maj všechno dokonale zpracovaný. Nabízí domy pro všechny typy lidí, nabízí všemožný služby, prostě dům na klíč pro všechny. AMEN!

    Reagovat
  • 10. 11. 2017 (13.06)
   Permalink

   No to jste teda odvážní, to vám závidíme. My ještě pořád váháme zda jít do RD nebo ne. Zatím jsme pořád v bytovce, ale ve staré, takže nic moc bydlení, navíc žádný balkonek nebo zahrada k tomu, chybí nám to hodně. Děti se nemají kde hrát, všude kolem silnice. TO nám vadí nejvíc. Uvnitř to máme hezký. Chtěli bysme někam do přírody. Takže zatím řešíme otázku peněz a pak případně kde co jak a s kým.

   Reagovat
 • 23. 10. 2017 (21.27)
  Permalink

  Dneska jsme tam volali a taky se domluvili na schůzku. Podepisovat tam nic určitě nebudeme, jedeme na průzkum. Info o příjmech máme, dům jsme si vybrali, pozemek máme taky předvybraný, takže pokud to klapne, koupíme pozemek a jde se na věc. :)

  Reagovat
  • 6. 11. 2017 (23.49)
   Permalink

   A pozemek si budete kupovat kde, když se vám bude ve firmě líbit? Nemyslím jako město, ale spíš zda v realitce nebo od nějakých cizích lidi na valstní pěst nebo přímo v Ekonomických stavbách, tam taky prodávají. A jak ta schůzka dopadla jestli už jste tam byli?

   Reagovat
  • 12. 11. 2017 (22.49)
   Permalink

   Už máte tu shůzku za sebou? Jde to opravdu tak že přijedete, vyptáte se, pořešíte dotazy a odjedete bez podpisu a s časem na rozmyšlenou? Tak bysme to chtěli udělat my taky. Děkuju za radu. Anežka

   Reagovat
  • 19. 11. 2017 (21.42)
   Permalink

   jak dlouho jste cekali na schuzku a jak sjte na ni dopadli? budete stavet nebo ne?

   Reagovat
  • 20. 10. 2017 (23.23)
   Permalink

   Jako nápad super, bydlení možná levnější, ale stejně. Vlastní bydlení je vlastní bydlení. Rodiče ideální o ulici nebo dvě dál. :) Já si prostě nemůžu pomoct. Naše miluju, ale žít chci jenom s Pájou a dětma a k tomu nám pomůžou právě Ekonomky. RD už máme vybraný.

   Reagovat
  • 22. 10. 2017 (21.04)
   Permalink

   Nechceme, chceme bidlet sami a hodně rychle. Pravě od rodiců prcháme. Jsou fajn, ale soukromí je to co nejvíc potřebujeme. Takže uvažujemeo tom rychlém řešení co ekonomky nabízí. Výstavba kolem 6 měsíců, projekt a připravi tak 3. Tak to bi šlo.

   Reagovat
  • 7. 11. 2017 (13.58)
   Permalink

   Díky, ani ne. My jich máme dost o víkendu. :) My radši svoje malý, ale bez rodičů. Pro nás je soukromí na prvním místě a tak to chcem i zachovat. Máme od ES malý bungalov, máme dcerku a tak nám to stačí. Pokojíček pro druhý dítě máme v zásobě, takže nám nic nechybí. Tak ať se vám taky daří.

   Reagovat
 • 18. 10. 2017 (21.11)
  Permalink

  Kolik vám můžou v bance půjčit, když máte příjem dvou zaměstnanců v rodině 46 000 Kč. Žádné dluhy nemáme, jen jeden kontokorent na 100 000 Kč, který můžeme kdykoliv zrušit (nečerpáme ho). Děti 8 a 11 let. Jde to takhle nějak spočítat?

  Reagovat
  • 21. 10. 2017 (21.09)
   Permalink

   Tohle by mě taky zajímalo, ale my máme příjmy z práce jen 36000 ale pak ještě navíc 8500 z pronájmu bytu. Ten ještě nevíme zda prodáme a upltíme tím část hypotéky nebo zda ho budeme pořád pronajímat a mít tak na splátku hypotéky. Obojí dobrý, ale musíme si to nechat dobře někým propočítat.

   Reagovat
   • 30. 10. 2017 (22.22)
    Permalink

    Na tyhle dotazy ohledně příjmů existují určitě nějaké kalkulačky na hypotéky ne? My byli v Ekonomkách a tam nám to propočítali přesně podle výplatních pásek. Příjmy máme o něco málo vyšší, ale zase nemáme ten pronájem. Myslím že na tom budete podobně jak my. Jen s tím rozdílem že my už bydlíme a vy teprve začínáme. Jaký jsou teď sazby nevím, my měli ještě ty super 2% na hypotéce a pozemky nebyly asi tak drahý jako teď. Držím palce.

    Reagovat
    • 14. 11. 2017 (9.42)
     Permalink

     Existují určitě. Lepší je ale dojít si do banky a nechat si to spočítat hypospecialistou, protože ten může zohlednit věci, které do té kalkulačky nedáte. Je to hodně obecný. Ale pro první informaci zda na hypotéku mám nebo ne to asi postačí.

     Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.