Programy pro financování stavby domu

Jestliže právě stojíte před rozhodnutím postavit vlastní rodinný dům, jedním z nejdůležitějších bodů je otázka jeho financování. Ne každý je totiž v situaci, kdy si může bez problémů vzít hypotéku a začít stavět. Někomu chybí počáteční hotovost, někdo nemůže doložit dostatečně vysoké příjmy, někdo by chtěl celou stavbu zaplatit až po jejím dokončení, někdo nejprve potřebuje prodat byt a mladé rodiny by zase rády využily státních příspěvků.

Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby
Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

Přesto by i tito lidé rádi bydleli ve vlastním úsporném či nízkoenergetickém domě. Společnost Ekonomické stavby zná problémy svých klientů a snaží se na ně reagovat. Připravila proto specializované programy, které jsou zaměřené právě na nejrůznější možnosti financování stavby domu.

Program Úvěr na pozemek

Jak už název tohoto programu napovídá, je určen pro ty, kteří mají problém s financováním nákupu pozemku. Někteří lidé by totiž potřebovali nejprve prodat byt a z těchto peněž pak financovat nákup pozemku. Když ale prodají byt v době, kdy ještě nemají ani pozemek na svůj budoucí dům, musí se na nějakou dobu stěhovat do podnájmu, což celou záležitost poměrně prodražuje.

Program Úvěr na pozemek využívají i lidé, kteří nemají hotovost na nákup pozemku a chtějí nejen stavbu, ale i nákup pozemku financovat z hypotéčního úvěru. Právě díky programu Úvěr na pozemek nemusí vyřizovat dvě samostatné hypotéky, ale mohou nejprve koupit pozemek a poté vyřídit jednu výhodnější hypotéku na dům i pozemek. Velkou výhodou tohoto programu je i fakt, že k Úvěru na pozemek nepotřebujete žádné ručitele ani ručení nemovitostí.

Program Excelent

Tento program bývá označován jako zcela revoluční. Je určen pro ty, kteří chtějí dům zaplatit až po dokončení stavby, tedy ve chvíli, kdy je dům zcela hotový. Přitom ale nechtějí kupovat již postavený dům, který by plně neodpovídal jejich představám, chtějí dům postavit podle svých představ.

Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby
Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

V rámci programu Excelent si klient vybere pozemek, zvolí si typ domu a vybere si všechny volitelné materiály, jako dlažby, podlahy, barvy, atd. Ekonomické stavby za něj pozemek koupí, připraví stavební povolení a dům podle přání klienta postaví. Teprve až ve chvíli, kdy je dům kompletně hotový, ho klient zaplatí. Může k tomu využít hypoteční úvěr, který mu Ekonomické stavby mohou pomoci připravit.

Program Génius

Název tohoto programu možná zní poněkud nadneseně, ale není tomu tak. V rámci tohoto programu totiž můžete snížit měsíční splátku domu až o téměř 2000 Kč měsíčně. Zní to neuvěřitelně? Díky důslednému a chytrému čerpání státní dotace pro výrobu elektřiny solárním panelem je to ale možné!

Na střechu domu se totiž umístí malá solární elektrárna a vyrobená elektřina se prodává do sítě za státem garantovanou dotovanou cenu. Z části výnosu se zaplatí úvěr na pořízení panelu a zbytek se využije právě na snížení splátky na dům. Zní to velmi jednoduše, ale zpracování programu Génius bylo skutečně velmi náročné. Využijte zkušeností odborníků z Ekonomických staveb a snižte si splátky za váš dům.

Program Chytrý nájem

Nemáte možnost vzít si hypotéku na pořízení vlastního domu, ale zároveň nechcete bydlet v pronájmu a peníze za nájem de facto vyhazovat oknem? Rádi byste investovali do vlastního bydlení? Pak využijte unikátní program nazvaný Chytrý nájem. V rámci tohoto programu totiž zaplacený nájem nemizí v nenávratnu, ale postupně splácí cenu vašeho domu.

Po 30 letech nájmu, nebo v případě vašeho zájmu i dříve, si svůj dům můžete odkoupit za zůstatkovou cenu, která je díky pravidelně splácenému nájmu velmi nízká. Tento model financování je vhodný pro klienty, kteří nemají možnost vzít si hypotéku kvůli nedostatečným doložitelným příjmům.

Výhodou je, že ve chvíli, kdy se situace změní a klient už na hypotéku dosáhne, může si dům za aktuální zůstatkovou cenu odkoupit a dále splácet už jen klasickou hypotéku. Pokud hypotéku čerpat nechce, může dům splácet formou nájmu po celých 30 let a následně ho odkoupit za minimální zůstatkovou cenu.

Program Mladá rodina

Mladé rodiny jsou častými klienty společnosti Ekonomické stavby. Většina z nich se však potýká s problémem, že nemají našetřenou dostatečnou počáteční hotovost a ani nemohou splácet příliš vysoké splátky.

Program Mladá rodina chytře kombinuje několik bankovních produktů a díky tomu stačí vlastnit pozemek a počáteční hotovost ve výši 170 000 Kč. Odborníci z Ekonomických staveb pak připraví osobní model financování, díky kterému mohou mladí manželé ušetřit i několik tisíc korun na každé měsíční splátce.

Program Nulová hotovost

Ekonomické stavby - logoPro některé lidi může být nedostupný i program Mladá rodina, protože počáteční hotovost prostě nemají. Proto přišla společnost Ekonomické stavby s produktem nazvaným Nulová hotovost. Díky němu je rodinný dům dostupný opravdu pro každého.

Program využívá chytrou kombinaci hypotéčního a překlenovacího úvěru a díky tomu není počáteční hotovost potřeba. Program Nulová hotovost velmi často využívají mladí lidé, kteří si ještě peníze nestihli naspořit, ale přesto je pro ně často výhodnější platit splátky za dům, než platit nájem v pronajatém bytě.

Program Pohodová stavba

Že vám slova „pohoda“ a „stavba“ nejdou dohromady? Myslíte, že stavba domu musí být vždy spojena se spoustou problémů a starostí? Není tomu tak. Společnost Ekonomické stavby připravila program, v rámci kterého celou cenu svého domu zaplatíte až po jeho dokončení a předání. Program je určen pro ty, kteří nechtějí absolvovat průběžné financování hypotékou, které přináší řadu starostí a stojí hodně času.

Navíc se celá stavba zrychlí, protože její jednotlivé etapy nebudou závislé na rychlosti splátek z banky. Program Pohodová stavba také často využívají lidé, kteří pro financování nového domu potřebují hotovost získanou prodejem původního domu či bytu. Díky tomuto programu nemusí původní byt prodávat předem a v mezidobí bydlet v pronájmu a platit zbytečně drahý nájem.

Pro další informace prosím kontaktujte:

EKONOMICKÉ STAVBY s.r.o.

Ke Křižovatce 466

330 08 Zruč – Senec

telefon: 377 825 782

fax: 377 825 782

mobil: 602 435 452

email: info@ekonomicke-stavby.cz

web: www.ekonomicke-stavby.cz
FB: www.facebook.com/ekonomickestavby

Připravili jsme pro naše klienty a naše stavebníky nový stavební portál o bydlení, stavbě domu, zařizování interiéru a projektování zahrady. Najdete nás na Stavba-domu.cz.

reklamní sdělení
Sdílet:

1 876 komentářů: „Programy pro financování stavby domu

 • 17. 8. 2017 (9.49)
  Permalink

  No, není to sranda postavit barák, já když se z práce občas zajedu podívat na stvabu, tak ty chlapy obdivuju, co dokážou. etš že mi žena rozmluvila ten skvěly plán, stavět sám. To bysme nebydleli ani za pět let :-D A takhle máme slíbeno a podepsáno, že do vánoc budeme bydlet, pak už to bude jen v naší režii. A všem Eko stavby nabízím, za nimi si stojím.

  Reagovat
 • 10. 8. 2017 (21.50)
  Permalink

  JJ zaslouží. Slíbila jsem že je budu chválit kudy budu chodit a taky to dělám. Jsou nejlepší!!!!

  Reagovat
 • 10. 8. 2017 (21.37)
  Permalink

  Za kolik kupujete pozemek? Metr čtvereční? My na tom zatím stojíme, ceny jsou hodně vysoký. Řešíme zda vyměnit lokalitu za nějakou míň atraktivní nebo koupit menší pozemek nebo nevíme co. Dům chceme, takže to nějak musíme vymyslet.

  Reagovat
 • 2. 8. 2017 (8.48)
  Permalink

  Máme přesnou představu jak by náš dům měll vypadat, ale nějako to nemůžeme dát dohromady na papír. Už jsme chtěli být připravení, v pondělí mám obj. schůzku v ES, ale tak to doladíme tam.

  Reagovat
  • 2. 8. 2017 (8.51)
   Permalink

   jasně, to je právě podstata té jejich služby individuálního projektu. Myslím, že je lepší to naopak ladit s projektantem, který Vám řekne – tohle jde, tohle nejde, tohle doporučuju, tohle naopak ne. Než si nad tím zbytečně přemýšlet. Takhle to dotáhnete ve spolupráci s ES

   Reagovat
 • 2. 8. 2017 (6.36)
  Permalink

  Podědili jsme domek po babi…a teď co s tím. Dokážete si představit v jakém byl asi stavu. Zasloužil by si totální rekonstrukci, ale manželovi se do toho vůbec ale vůbec nechtělo. Nakonec jsme z těžkým srdce, prodali a plus s naštřenými penězmi jsme si nechali postavit domek od Ekonomických staveb. Jsem fakt hodně ráda, že jsme nezadlužili natolik, abych z toho měla v noci noční můry!

  Reagovat
  • 2. 8. 2017 (10.29)
   Permalink

   To je ideální jít dneska do stavby s nějkým bstupním kapitálem, ať už s našetřenými penězi nebo třeba i takhle jako vy s majetkem. Já bych taky nerekonsztruoval něco starého a chtěl bych spíše novostavbu. Ten výsledek je prostě lepší a finančně už v tom takový rozdíl není

   Reagovat
 • 1. 8. 2017 (21.51)
  Permalink

  Přemýšlíme, co podnikneme s bydlením a asi se nám zatím jako největší šance jeví postavit domek s ekonomickýma stavbama. Co jsme si o nich zatím pročetli a pozjištovali mají široko daleko nejlepší nabídky. A hlavně pro nás výhoda, že majjí pobočku kousek od nás, a mohli bysme všehcno řešit operativně na místě. No kdo ví jak to ještě všechno bude, ale nevidím to beznadějně.

  Reagovat
 • 1. 8. 2017 (14.32)
  Permalink

  A ještě jedno upozornění pro všechny. Všichni jsme tady určitě nějakým způsobem aktivní na facebooku, internetu obecně, prostě na sociálních sítích. Četl jsem zajímavý blog Pana Lebla z Ekonomek, kterej upozorňuje na to, že banky si lustrují i to, co máte o sobě na facebooku. Tomu teda říkám velký bratr, ale je lepší o tom vědět dopředu. Odkaz na blog níže.
  http://lebl.info/hakovy-kriz-vam-k-hypotece-nepomuze/

  Reagovat
 • 31. 7. 2017 (20.43)
  Permalink

  HOOOOOTTTTTOOOOOVVVVOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bydlíme a je to nejlepší věc na světě!!!!!!!!!!!!!!!

  Reagovat
  • 1. 8. 2017 (13.17)
   Permalink

   Kamiiii, závidíííím. Suprově jste to načasovali takhle na léto. To může být jedna kolaudovací party za druhou. Zbožnuju takhle letní grilování a posezení s kámošema. Jen já si musím asi počkat do příštího léta. My budeme mít domek od ES někdy v zimě….takže kolaudačka max vevnitř:) Ale hlavně že bude.

   Reagovat
 • 31. 7. 2017 (12.34)
  Permalink

  Nedaří se nám sehnat pozemek. Zkoušel jste někdo pozemkový servis od ekonomek? Má to nějaké háčky nebo je to v pohodě? Nenaúčtují mi pak sakraprachy za to, že jim zadám poptávku?

  Reagovat
 • 31. 7. 2017 (12.24)
  Permalink

  V týdnu pojedeme na prohlídku ukázkového rodinného domu, co Ekonomické stavby nějaké rodině postavili. Už jsme si to přes telefon domluvili, tak jsme sami zvědavi, jak to bude probíhat a s jakou se budeme vracet domu.

  Reagovat
  • 1. 8. 2017 (13.19)
   Permalink

   Marcel, taky jsme to předtím než jsme se do toho s Ekonomkava vrhli prubli tímhle způsobem. Je lepší vidět naživo jak to dělaj a pokecat s lidma co to zažili. AAle uvidíme sami, co se dozvíte a jak to na Váa zapůsobí. Až budeme mít hotovo tak taky ráda někoho uvítám ,:)

   Reagovat
 • 30. 7. 2017 (20.30)
  Permalink

  Ekonomické stavby, díky vám máme ten nejlepší, nejkrásnější a prostě nejsuprovější dům na světě!!!! Díky, díky, díky, zasloužíte si to!!!! Budeme vás chválit kudy budeme chodit!!!!

  Reagovat
  • 8. 8. 2017 (12.33)
   Permalink

   Se máte. Dodrželi termín? Pokud jo, tak my už se k němu taky blížíme. Předání máme v plánu na konec září, to už je za chvíli. Věříme, že to stihnou, že nebudeme zklamaní, kdyby se to muselo nějak protáhnout.

   Reagovat
 • 30. 7. 2017 (20.09)
  Permalink

  Tak já sem teda taky lípnu jeden komentář k ekonomickým stavbám, protože oni si to rozhodně zaslouží.

  Reagovat
 • 29. 7. 2017 (23.26)
  Permalink

  Když si jednat s někým z Ekonomek tak si můžu vybrat jakoukoliv pobočku z kontaktů nebo musím ohledně informační schůzky na to sídlo? Jak to prosím je? Jsme od Písku, Zruč máme trochu z ruky. :(

  Reagovat
  • 30. 7. 2017 (19.51)
   Permalink

   Nee, to určo nemusíte do Zruče. Ekonimky mají pobočky po celé republice, tak si prostě jen vyberte tu co je Vám nejblíž nebo třeba tam máte nejlepší cestu, Koukala jsem na stránky a jestli jste s Písku, tak asi do Budějek, ne? V Ceských Budějovicích pobočku ES taky maj. Ale když zavoláte na jejich infolinku, tak Vám poradí.

   Reagovat
  • 7. 8. 2017 (9.19)
   Permalink

   Můžete kamkoliv se vám chce, do sídla nemusíte. To je ideální pro Plzeňáky.

   Pobočky maj tady. Stačí zavolat a vybrat si kam chcete. https://www.ekonomicke-stavby.cz/kontakty

   Zruč – Senec, Rousínov, Brno, České Budějovice, Jihlava, Mladá Boleslav, Ostrava, Pardubice, Praha, Teplice, Zlín

   Reagovat
 • 29. 7. 2017 (21.58)
  Permalink

  Katalog už taky máme. No ale povim vám, to vybírání je horší, než jsme si mysleli. Líbí se nám každej druhej domeček. Jak jste si vybrali jen jednoho vítěze?

  Reagovat
  • 9. 8. 2017 (22.01)
   Permalink

   Jednoduse. Nastavte si limit max. ceny, pocet mistnosti kolik mit chcete a pak typ domu bungalov nebo patrovy a hned mate na vyber jen par desitek domu. A pak uz koukejte na vzhled a rozmisteni jednotlivych mistnosti v dome. :D Jde to rychle, nebojte.

   Reagovat
   • 13. 8. 2017 (21.08)
    Permalink

    Tak sme to taky dělaly.Nastavili fitlr a výběr se zůžil na pár domů. A ten nejlepší z toho jsme si nechaly postavit. Už máme hrubou stavbu se střechou. Když nebude pršet bude se dělat dál.

    Reagovat
 • 29. 7. 2017 (21.04)
  Permalink

  Ahoj všichni, jak jste na tom se stavbou? Dělají vám na ní denně? Nám třeba 14 dní v kuse, pak týden dva nic. Prý jsou to nutné prostoje mezi jednotlivými etapami. Máte to taky tak? Plánu se zatím držíme, takže myslim že jo. Jen to chci s váma probrat. :P

  Reagovat
  • 30. 7. 2017 (19.58)
   Permalink

   To mě taky zajímá. My jste teď před podpisem smlouvy na výstavbu. Už máme projekt a stavební povolení. Hypotéka na cestě. Takže se do toho vrhneme a doufám, že stavba poběží jak po másle. nevím teda jak to chodí technicky, ale náš manažer nám říkal, že termín 33 týdnu garantují ve smlouvě. A že může dát ruku do ohně, že to splní. Tak jestli to tak bude, tak budu spokojená. a ten muj taky.

   Reagovat
 • 27. 7. 2017 (19.44)
  Permalink

  Pokud hledáte půjčku na zaplacení všech účtů, založíte novou firmu nebo jakýkoli druh úvěru, kontaktujte tohoto muže z BŮH

  PASTOR KINGS JONE, který mi pomohl se svou půjčkou ve výši 35.000.000 dolarů poté, co byl podveden jinými poskytovateli

  půjček. Je to jen poslal BŮH. Jeho půjčka netrvá déle než 24 hodin.

  Jeho e-mailová adresa: (kingsjonecompany@gmail.com)
  Budete tak rád, kdybyste ho kontaktovali, protože je skutečný. Pomáhal svým přátelům a kolegům také s jejich půjčkami

  Reagovat
 • 21. 7. 2017 (8.43)
  Permalink

  Katalog už od včerejška máme a tak jsme celý večer proseděli na balkóně u vínka a hledali a hledali, až jsme našli tohle https://www.ekonomicke-stavby.cz/domy/petr. Dům Petr se nám děsně líbí. Velikej patrovej dům s garáží, za dobrou splátku.

  Reagovat
 • 20. 7. 2017 (10.09)
  Permalink

  Já bych to neviděla s tou stavbou od Ekonomek tak černě. Taky máme os.skušenost a jak říkám všude s kým se o tom bavim, tak to proběhlo až nějak moc hladce, bez našeho přičinění a zásahů. Nevím jak ste to měli vy, co jste řešili nebo nerešili za problémy, ale my nic. Smlouva, papíry ze strany Ekonomek, základovky, dům, stěhování a teď už pár měsíců bydlíme a na pohodu. Takže kdo dokáže splácet splátky, tak může být v pohodě.

  Reagovat
  • 8. 8. 2017 (12.00)
   Permalink

   haleďte všude to má nějaký mouchy, všude nějaký problém určitě bude, stavba není žádná legranda co je hotová za měsíc, trvá to minimálně rok, vystřídá se na ní spoustu lídí, spoustu firem, je to velká zodpovědnost organizační, prostě já bych to dělat nechtěl, já na to mám firmu a ta to dělá za mě a když vám to povím jak to je, s ES to zatím jde

   Reagovat
  • 10. 8. 2017 (8.30)
   Permalink

   tohle by byla idilka, tak si to taky predstavujeme
   jenze my jeste nestavime my zatim koukame po firmach, cenach domu, pozemku
   a tyhle ekonomicke stavby vypadaji velmi dobre, libi se mi to

   Reagovat
   • 14. 8. 2017 (15.46)
    Permalink

    My jsme šli k ES jen proto že postaví dům na klíč a vy nemusíte dělat nic, ani při té přestavební přípravě, stavbě a krom klasické údržby ani nic po dostavbě. Zaručují 30 letý servis po dokončení stavby. Za nás TOP.

    Reagovat
  • 14. 8. 2017 (9.31)
   Permalink

   Naši letití přátelé s ES dostavěli rodinný dům loňské léto. Chodíme k nim často na návštěvu, grilovačky, do bazénu a nikde není nic, co by se jim nelíbílo, co by museli reklamovat, opravovat, řešit s ES. Jsou spokojení a my jim teď tak trochu ten klid závidíme. No ale i my se dočkáme. Už brzo začneme.

   Reagovat
   • 18. 8. 2017 (14.48)
    Permalink

    Jak dlouho stavěli? Nevíte to? Je to tak +/- do roka? Nebo dýl? Chceme taky stavět ale musíme zjistit nejdřív mimo firmu zda plní sliby, to je cca ten rok na stavbu a papíry. Pokud jo, tak se nám moc líbí a šli bysme do toho taky.

    Reagovat
    • 18. 8. 2017 (21.07)
     Permalink

     My jsme stavěli 7,5 měsíce, měli jsme ten typový projekt od Gservisu, takže se nemuslo zbytečně čekat na vymýšlení projektu, jen se usadil dům do našeho pozemku, dokreslili se přípojky a co já vím co ještě, to ví přesně můj muž a pak se stavělo. My to do roka stihli úplně v pohodě. Záleží na tom jaký dům chcete. Ten projekt pak nějaký pátek taky zabere.

     Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.