Programy pro financování stavby domu

Jestliže právě stojíte před rozhodnutím postavit vlastní rodinný dům, jedním z nejdůležitějších bodů je otázka jeho financování. Ne každý je totiž v situaci, kdy si může bez problémů vzít hypotéku a začít stavět. Někomu chybí počáteční hotovost, někdo nemůže doložit dostatečně vysoké příjmy, někdo by chtěl celou stavbu zaplatit až po jejím dokončení, někdo nejprve potřebuje prodat byt a mladé rodiny by zase rády využily státních příspěvků.

Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby
Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

Přesto by i tito lidé rádi bydleli ve vlastním úsporném či nízkoenergetickém domě. Společnost Ekonomické stavby zná problémy svých klientů a snaží se na ně reagovat. Připravila proto specializované programy, které jsou zaměřené právě na nejrůznější možnosti financování stavby domu.

Program Úvěr na pozemek

Jak už název tohoto programu napovídá, je určen pro ty, kteří mají problém s financováním nákupu pozemku. Někteří lidé by totiž potřebovali nejprve prodat byt a z těchto peněž pak financovat nákup pozemku. Když ale prodají byt v době, kdy ještě nemají ani pozemek na svůj budoucí dům, musí se na nějakou dobu stěhovat do podnájmu, což celou záležitost poměrně prodražuje.

Program Úvěr na pozemek využívají i lidé, kteří nemají hotovost na nákup pozemku a chtějí nejen stavbu, ale i nákup pozemku financovat z hypotéčního úvěru. Právě díky programu Úvěr na pozemek nemusí vyřizovat dvě samostatné hypotéky, ale mohou nejprve koupit pozemek a poté vyřídit jednu výhodnější hypotéku na dům i pozemek. Velkou výhodou tohoto programu je i fakt, že k Úvěru na pozemek nepotřebujete žádné ručitele ani ručení nemovitostí.

Program Excelent

Tento program bývá označován jako zcela revoluční. Je určen pro ty, kteří chtějí dům zaplatit až po dokončení stavby, tedy ve chvíli, kdy je dům zcela hotový. Přitom ale nechtějí kupovat již postavený dům, který by plně neodpovídal jejich představám, chtějí dům postavit podle svých představ.

Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby
Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

V rámci programu Excelent si klient vybere pozemek, zvolí si typ domu a vybere si všechny volitelné materiály, jako dlažby, podlahy, barvy, atd. Ekonomické stavby za něj pozemek koupí, připraví stavební povolení a dům podle přání klienta postaví. Teprve až ve chvíli, kdy je dům kompletně hotový, ho klient zaplatí. Může k tomu využít hypoteční úvěr, který mu Ekonomické stavby mohou pomoci připravit.

Program Génius

Název tohoto programu možná zní poněkud nadneseně, ale není tomu tak. V rámci tohoto programu totiž můžete snížit měsíční splátku domu až o téměř 2000 Kč měsíčně. Zní to neuvěřitelně? Díky důslednému a chytrému čerpání státní dotace pro výrobu elektřiny solárním panelem je to ale možné!

Na střechu domu se totiž umístí malá solární elektrárna a vyrobená elektřina se prodává do sítě za státem garantovanou dotovanou cenu. Z části výnosu se zaplatí úvěr na pořízení panelu a zbytek se využije právě na snížení splátky na dům. Zní to velmi jednoduše, ale zpracování programu Génius bylo skutečně velmi náročné. Využijte zkušeností odborníků z Ekonomických staveb a snižte si splátky za váš dům.

Program Chytrý nájem

Nemáte možnost vzít si hypotéku na pořízení vlastního domu, ale zároveň nechcete bydlet v pronájmu a peníze za nájem de facto vyhazovat oknem? Rádi byste investovali do vlastního bydlení? Pak využijte unikátní program nazvaný Chytrý nájem. V rámci tohoto programu totiž zaplacený nájem nemizí v nenávratnu, ale postupně splácí cenu vašeho domu.

Po 30 letech nájmu, nebo v případě vašeho zájmu i dříve, si svůj dům můžete odkoupit za zůstatkovou cenu, která je díky pravidelně splácenému nájmu velmi nízká. Tento model financování je vhodný pro klienty, kteří nemají možnost vzít si hypotéku kvůli nedostatečným doložitelným příjmům.

Výhodou je, že ve chvíli, kdy se situace změní a klient už na hypotéku dosáhne, může si dům za aktuální zůstatkovou cenu odkoupit a dále splácet už jen klasickou hypotéku. Pokud hypotéku čerpat nechce, může dům splácet formou nájmu po celých 30 let a následně ho odkoupit za minimální zůstatkovou cenu.

Program Mladá rodina

Mladé rodiny jsou častými klienty společnosti Ekonomické stavby. Většina z nich se však potýká s problémem, že nemají našetřenou dostatečnou počáteční hotovost a ani nemohou splácet příliš vysoké splátky.

Program Mladá rodina chytře kombinuje několik bankovních produktů a díky tomu stačí vlastnit pozemek a počáteční hotovost ve výši 170 000 Kč. Odborníci z Ekonomických staveb pak připraví osobní model financování, díky kterému mohou mladí manželé ušetřit i několik tisíc korun na každé měsíční splátce.

Program Nulová hotovost

Ekonomické stavby - logoPro některé lidi může být nedostupný i program Mladá rodina, protože počáteční hotovost prostě nemají. Proto přišla společnost Ekonomické stavby s produktem nazvaným Nulová hotovost. Díky němu je rodinný dům dostupný opravdu pro každého.

Program využívá chytrou kombinaci hypotéčního a překlenovacího úvěru a díky tomu není počáteční hotovost potřeba. Program Nulová hotovost velmi často využívají mladí lidé, kteří si ještě peníze nestihli naspořit, ale přesto je pro ně často výhodnější platit splátky za dům, než platit nájem v pronajatém bytě.

Program Pohodová stavba

Že vám slova „pohoda“ a „stavba“ nejdou dohromady? Myslíte, že stavba domu musí být vždy spojena se spoustou problémů a starostí? Není tomu tak. Společnost Ekonomické stavby připravila program, v rámci kterého celou cenu svého domu zaplatíte až po jeho dokončení a předání. Program je určen pro ty, kteří nechtějí absolvovat průběžné financování hypotékou, které přináší řadu starostí a stojí hodně času.

Navíc se celá stavba zrychlí, protože její jednotlivé etapy nebudou závislé na rychlosti splátek z banky. Program Pohodová stavba také často využívají lidé, kteří pro financování nového domu potřebují hotovost získanou prodejem původního domu či bytu. Díky tomuto programu nemusí původní byt prodávat předem a v mezidobí bydlet v pronájmu a platit zbytečně drahý nájem.

Pro další informace prosím kontaktujte:

EKONOMICKÉ STAVBY s.r.o.

Ke Křižovatce 466

330 08 Zruč – Senec

telefon: 377 825 782

fax: 377 825 782

mobil: 602 435 452

email: info@ekonomicke-stavby.cz

web: www.ekonomicke-stavby.cz
FB: www.facebook.com/ekonomickestavby

Připravili jsme pro naše klienty a naše stavebníky nový stavební portál o bydlení, stavbě domu, zařizování interiéru a projektování zahrady. Najdete nás na Stavba-domu.cz.

reklamní sdělení
Sdílet:

1 760 komentářů: „Programy pro financování stavby domu

 • 29. 6. 2017 (14.10)
  Permalink

  I my už můžeme konečně o své zkušenosti napsat. Minulou středu jsme dostali klíče od našeho bungalovu. Je víc než parádní. Prostě ten pocit, když držíte ty klíče a odemykáte něco svého, to je super. Přeju vám to všem zažít to. Konečně nám něco říká pane / paní.

  Reagovat
 • 26. 6. 2017 (22.46)
  Permalink

  Dobrý den, pane,

  Potrebujete naléhavou pujcku k zahájení podnikání nebo potrebujete pujcku na refinancování. Potrebujete pujcku na splacení dluhu? Potrebujete pujcku na nákup auta nebo domu? Pokud ano, nemusíte se už starat, nabízíme všechny druhy pujcek za prijatelnou úrokovou sazbu bez kreditní kontroly !!! Kontaktujte nás dnes prostrednictvím e-mailu. E-mail: ibrahimhoffman@yandex.com
  Vyplnte žádost o úver:
  1) Úplné jméno: ……………………..
  (2): Zeme / stát: ………………..
  (3) Požadované množství: ………………..
  (4) Doba trvání úveru: ………………..
  (5): Telefonní císlo: ……………….

  Dekuji

  Reagovat
 • 25. 6. 2017 (18.06)
  Permalink

  Chceme vlastní dům, ale vůbec se nám nedaří najít pozemek, který by nestál milion nebo přes. Jak se vám dařilo? Nechceme velký, ale ty ceny jsou šílený: :´- (

  Reagovat
  • 28. 6. 2017 (23.15)
   Permalink

   My máme u plzně přes 600m2 na dům kolem 10x10m, takže zahrádka bude ještě kolem 500m2. Cena přes 700 000. Drahý, ale v moc pěkné zástavbě nových domků. Většina se jich teprve začíná stavět, repektive vymezuje pro stavbu. My už řešíme projekt, takže nám to taky brzo začne.

   Reagovat
 • 25. 6. 2017 (17.58)
  Permalink

  Na co se používá ta záloha 170 tisíc při stavbě domu s Ekonomkama? Na stavbu samotnou nebo na poplatky za pozemek, vyřízení hypotéky, spojené s projektem, atd.?

  Reagovat
  • 28. 6. 2017 (23.19)
   Permalink

   To je záloha na stavbu domu. Když s nima dostavíte, tak vám jí pak odečtou z konečné sumy, takže o ni nepřijdete. Je to pro případ, že v průběhu skončíte, tak aby měli na poplatky za projekt, za vyřizování povolení a hypotéky, kdybyste náhodou kvůli něčemu od smlouvy odstoupily.

   Reagovat
 • 23. 6. 2017 (17.10)
  Permalink

  Chytrý nájem zní moc dobře. Kdo už jste s ním získat dům od ES? Je to výhodné nebo je lepší klasická stavba? Zatím máme pořád panelákový dům, takže s placením nájmu máme bohaté zkušenosti. Rádi bychom takhle platili za vlastní byldení ne do kapsy paní majitelce. Co vy na to? Lepší stavět od začátku nebo platit nájem a odkoupit?

  Reagovat
  • 24. 6. 2017 (22.55)
   Permalink

   Jak je výhodný chytrý nájem nevím, my máme hypotéku a na tu se to platí dobře. Já bych šla do hypotéky se sazbou kolem 2% jako máme my, to je super. Urok minimální, byldení skvělé. U toho nájmu si myslim, že to vyjde dřáž.

   Reagovat
 • 23. 6. 2017 (10.27)
  Permalink

  Mě zaujal tenhle dům pro tři generace nebo to klidně může být brané i jako řadovka pro tři rodiny, z galerie domů Ekonomických staveb.

  Reagovat
 • 22. 6. 2017 (21.20)
  Permalink

  Co vy? Jak jste spokojený s tím programem Rostoucího domu? Kdo si ho nechal postavit? Jak to přesně probíhá? Myslím to stavení a placení na etapy?

  Reagovat
 • 22. 6. 2017 (10.05)
  Permalink

  Už máme katalog a teď jsme teda v pytli. Tolik pěkných domů, že nevíme který si vybrat. Ty ukázky rozpoložení jednotlivých místností jsou super, ale u toho chce hodně myslet, jak je to velký, na jaký strany, jak průchozí, jak využitý prostor pro to co do domu chceme dát. No bude to pěkných pár týdnů vybírání. :)

  Reagovat
  • 25. 6. 2017 (17.33)
   Permalink

   Tak to jsme ve stejných trablích. Taky vybíráme a nevíme. Nabídka je opravdu pestrá. Co domek, to něčím jiným zajímavý a my nevíme co vybrat, jak to zkombinovat a udělat, abysme dostali všechno to pěkný do jednoho rpojektu a nemuseli tak čekat na individuální projekt. :) No prekérka to vám povim.

   Reagovat
 • 22. 6. 2017 (9.40)
  Permalink

  Kamarádce taky staví domek Ekonomické stavby a když jsem s ní o tom mluvila, tak říkala, že jí taková spolupráce vyhovuje, vše prý zatím podle plánu. Bydlet mají koncem října, takže ještě 4 měsíce a už se stěhují. Zatím jsem neslyšela žádné nespokojené reakce ve svém okolí, jen pár tady.

  Reagovat
 • 22. 6. 2017 (2.13)
  Permalink

  Jsme křesťanská organizace vytvořená na pomoc lidem, kteří potřebují pomoc, jako je finanční pomoc. Takže pokud procházíte finančními potížemi nebo máte finanční potíže a potřebujete peníze na zahájení vlastního podnikání nebo potřebujete půjčku na splacení dluhu nebo placení z vašeho účtu na začátku dobré dohody, nebo se snažíte Získáte úvěry od domácích bank, kontaktujte nás dnes, e-mail: garciajsacramento@gmail.com pro Bibli říká: „Lukáš 11:10 každý, kdo žádá, přijímá, ten, kdo hledá, najde a klukovi se otevřou dveře. Nechte tuto příležitost vynechat, protože Ježíš je dnes včera stejný a navždy víc. Prosím to vážně a Bůh se bojí lidí.

  Reagovat
 • 16. 6. 2017 (19.23)
  Permalink

  čtvrteční schůzka za námi, zatím to vypadá dobře, odpovědli nám na všechny dotazy, teď si to musíme doma ještě dobře promyslet, dovybrat dům, dořešit detaily a za další týden pojedeme na schůzku a tam už to nejspíš podepíšeme

  Reagovat
  • 19. 6. 2017 (22.37)
   Permalink

   Co všechno jste na schůzce řešili? Máte nějaký seznam? Moc mě to zajímá. Díky.

   Reagovat
 • 16. 6. 2017 (8.14)
  Permalink

  To jsem ráda, že jsem narazila na tuhle diskuzi,ani nevim jestli je ten článek ještě vůbec aktuální,ale zas jsem se dozvěděla něco víc o ekonomkách.

  Reagovat
 • 13. 6. 2017 (16.04)
  Permalink

  Rozhdonutí žed budeme taky stavět už máme dávno za sebou, ale teď řešíme jestli dřevostavbu nebo zděný dům a taky se nemůžme shodnout. Mě se nechce čekat, přítel zase nechce dům ze dřeva, takže jsme na mrtvém bodě už 14 dní. Co vy na to? Proč jste chtěli zděný dům od ES a ne dřevostavbu? nějaký pro a proti?

  Reagovat
 • 13. 6. 2017 (13.39)
  Permalink

  Pozemek už máme koupený a převedený na nás a můžeme začít projektovat. Dům jsme vybrali, smlouvu s ES už taky máme a teď už jen čekáme schůzku s projektantem aby se začalo něco konečně dít. Respektive ono už se dlouho něco děje, ale nikde to ještě není vidět. Dít ve smyslu stavět, na to už se hoodddně těšíme. :D

  Reagovat
 • 12. 6. 2017 (22.56)
  Permalink

  Dneska jsme se objednávali dopoledne také na schůzku. Tak už sepisujeme naše otázky a těšíme se, s jakou se budeme vracet domů. Myslete na nás, chceme taky stavět.

  Reagovat
  • 17. 6. 2017 (21.57)
   Permalink

   My jedeme na konci června. :D Koukám že se tam u nich asi dveře netrhnou co? Diskuze maj více než živé, FB přeplněný fotkami postaveného, projekty, samé ocenění. Moc pěkná prezentace. Už abysme prezentovali na webu svůj dům my.

   Reagovat
   • 18. 6. 2017 (22.15)
    Permalink

    Máme stejný sen Olešničko. :) Třeba se nám splní nastejně. My už taky vybíráme dům.

    Reagovat
 • 12. 6. 2017 (20.20)
  Permalink

  Za nájem prachy taky fakt vyhazovat nechci a pro to se zdá ponuka od ekonomek na Chytrý nájem víc než zajímavá. Každej si to musí spočítat sám, ale pro nás to vychází logicky finančně určitě výrazně úsporněji, než dosavadní bydlení v bytě. Nečetl jsem ještě komplet podmínky, které to obnáší ale určitě to nebude dostupné každýmu nebo se pletu? S bydlením v současný době nemáme problém, ale chystáme se rozrůst.

  Reagovat
  • 12. 6. 2017 (23.21)
   Permalink

   Mě by tohle také moc zajímalo. Taky už jsem to hledal a moc nevím ,jak přesně to funguje. Zajímá mě kolik se na takovém průměrném domu za 3,5 mil + pozemek 1 mil přeplatí oproti klasické hypotéce na 30 let.

   Reagovat
 • 6. 6. 2017 (18.35)
  Permalink

  Nevíte někdo, jestli Ekonomické stavby staví i v Německu? S přítelkou tam oba pracujem a dojíždíme pravidelně z Plzně. O rodinném domečku v Německu bychom rozhodně přemýšleli, pokud by to bylo za kvalitu a ceny Ekonomek, ale info jsem nikde nedohledal. Neví někdo?

  Reagovat
  • 9. 6. 2017 (15.01)
   Permalink

   Myslím že Německo ne. Nikdy jsem nic takového neslyšela, taky vím jen o ČR a SR.

   Reagovat
   • 23. 6. 2017 (9.24)
    Permalink

    Já vím jistě, že jsou v Polsku. Viděla jsem někde na facebooku možná na stránkách ocenění za domy v Polsku. Takže tam určitě fungují. Ale Německo také nevím. Každopádně není nic snažšího než se prostě zeptat :) Aspoň tak mě to učili doma :)

    Reagovat
 • 4. 6. 2017 (19.56)
  Permalink

  Koukám na video dům Petra (moje jmenovkyně) v nádherné zahradě na stránkách Ekonomických staveb. Úplne jsem se zasnila. Malej domeček, ale to okolí hrozně malebné. Pěkná zahrada, bazén. Hned bych se stěhovala. Ale asi si budu muset nechat postavit vlastní :)

  Reagovat
  • 16. 6. 2017 (16.40)
   Permalink

   Taky jsem ho skoukla, je opravdu moc hezounký. A díky takovým ochotným lidem, kteří dají nakouknout do svého domova a my se můžeme třeba i jen inspirovat

   Reagovat
 • 4. 6. 2017 (18.50)
  Permalink

  přijde mi rozhodně lepší platit hypotéku než utrácet za nájem. Ekonomické stavby tuhle myšlenku propagují hodně dlouho. A myslím, že má smysl. Jen je škoda, že nám to naši poslanci včele s ČNB komplikují a nutí nás si nejprve naspořit, což je pro mladou rodinu při dnešních cenách nájmu hodně náročné

  Reagovat
  • 13. 6. 2017 (13.22)
   Permalink

   No a jaký jsou teda teď podmínky té hypotéky? Všude se píše že se to změnilo k horšímu, ale já nevím, jak moc. To jako normální člověk bez úspor hypotéku nedostane i když vydělává třeba 30 000 čistého nebo jak? Nechápu to. Díky za koment. A.

   Reagovat
 • 4. 6. 2017 (17.42)
  Permalink

  Tak na ta ekonomky se budu muset taky podívat,když je tu tak chválíte.Já už od nich viděl jeden dům,náhodně a ten se mi líbil.Víc zatím nevím.

  Reagovat
 • 4. 6. 2017 (16.53)
  Permalink

  Já se za ekonomky také připojuji, máme s nimi bohaté životní zkušenosti a nebojte se jich :)

  Reagovat
  • 6. 6. 2017 (22.47)
   Permalink

   Co je bohaté zkušenosti? Bydlíte už? V termínu? Za cenu kterou jste si na schůzce dohodli? Reklamace byly? Jak se k nim stavěly? Už vám dělají ty prohlídky domu co mají 30 let dělat?

   Reagovat
   • 14. 6. 2017 (20.50)
    Permalink

    My už třeba skoro bydlíme, ještě tak 3-4 týdny, podle smlouvy. Vypadá to nadějně. Cena dodržena. Reklamace zatím nevíme, ještě dům nepoužíváme. Servisní prohlídky máme nasmlouvané na 30 let, záruku na 10 let, takže to si myslím že dodrženo také bude. Zatím dojem velmi dobrý. Dům pravidelně kontrolujeme, takže snad ani ty reklamace nebudou.

    Reagovat
   • 19. 6. 2017 (22.18)
    Permalink

    Ano bydlíme v termínu za smlouvenou cenu. Vícepráce jsme si odsouhlasili ve smlouvě, takže žádné negativní překvapení nás po dostavbě nečekalo. Spokojenost.

    Reagovat
 • 3. 6. 2017 (16.07)
  Permalink

  My máme s ES postaveno už půl roku. myslím, že teď s odstupem času bych mohl napsat recenzi. Upřímně spolupráce na začátku mi přišla trochu hektická. rychle vybraný pozemek, rychle nakreslený projekt. Ale s odstupem času to hodnotím dobře. Mohli jsme pak za hodně krátkou dobu bydlet, což jsme vlastně chtěli. A to nejdůležitější – stavba opravdu kvalitní a vypadá to super. Termín stihli přesně dle smlouvy. Cena taky odpovídala smlouvě. Za mě 9 z deseti kvězdiček.

  Reagovat
  • 8. 6. 2017 (23.38)
   Permalink

   Kdepak jste stavěli Evane? Takže ve výsledku to hektické co se vám na začátku zdálo bylo ve finále dobré? My dost na bydlení chvátáme, nájemní smlouvu prodlužovat na další roky nechceme, chceme svoje bydlení, ale teprve poptáváme hypošku, takže tak ještě rok v paneláku pobudeme. Ale pak už nikdy více. Jenom zahrádka, bazén, sezení a klid.

   Reagovat
 • 1. 6. 2017 (10.41)
  Permalink

  Kdo hledá informace o ES tak tady jich najde víc než dost – FB stránky, Kavárna, 1svět a Bulletiny. Každá ta kategorie má svojí stránku, takže je tam milion poznámek, dotazů, zpráv, fotek, příkladů. Určitě to ulehčí rozhodování. https://www.ekonomicke-stavby.cz/informace

  Reagovat
  • 3. 6. 2017 (15.38)
   Permalink

   Jarko, mám ještě lepší tip. Nedávno jsem to viděla na jiný diskuzi. Všechno to co píšeš je samozřejmě super a najdete tam spoustu informací o Ekonomických stavbách. Vlastně to aby měl jeden spoustu volnýho času aby to vše nastudoval:) Ale takovou maximální koncetraci o ES najdete na http://www.1svet.cz/

   Reagovat
  • 27. 6. 2017 (21.51)
   Permalink

   Super odkaz, díky moc a ten 1 svět taky pěkný počtení pro stavebníky. O prázdninách to všechno zpracujem a od září začínáme řešit nový bydlení. Chcem to stihnout než půjde malá do 1 třídy. Už jí bude pět, tak to snad dáme. :)

   Reagovat
 • 1. 6. 2017 (0.21)
  Permalink

  Vcera prisel katalog, super plan na vikend. Vybereme dum, dalsi tyden pujdeme uz na predem domluvenou schuzku a pak se uvidi, jak to vse dopadne. Stavet chceme moc.

  Reagovat
  • 16. 6. 2017 (21.41)
   Permalink

   JO tak to se vám bude vybírat rychle, když už máte zamluvenej termín. To my jsme pořád vklidu, pořád listujeme, hledáme, pročítáme, debatujeme, popíjíme u toho pivko a žádný rozhodnutí (konečný myslim) ještě nepadlo. Tak já to u dělám jak vy. Cinknu tam taky, domluvím schůzku a to nás donutí. Bomba nápad Inko. :)

   Reagovat
   • 24. 6. 2017 (22.19)
    Permalink

    My taky nejdřív termín. Nerada bych týdny vybírala a pak zjistila, že na dům nemáme. To bych byla vzteklá. Takhle si to nejdřív zjistim a když nám vyjdou sptlátky budu hledat dům, kterým se nám do nich vejde.

    Reagovat
  • 18. 6. 2017 (22.32)
   Permalink

   Nám ještě ne, my pořád čekáme, psali mailem, že bude začátkem týdne, takže snad pondělí nebo úterý. Už se taky těšíme

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.