Programy pro financování stavby domu

Jestliže právě stojíte před rozhodnutím postavit vlastní rodinný dům, jedním z nejdůležitějších bodů je otázka jeho financování. Ne každý je totiž v situaci, kdy si může bez problémů vzít hypotéku a začít stavět. Někomu chybí počáteční hotovost, někdo nemůže doložit dostatečně vysoké příjmy, někdo by chtěl celou stavbu zaplatit až po jejím dokončení, někdo nejprve potřebuje prodat byt a mladé rodiny by zase rády využily státních příspěvků.

Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby
Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

Přesto by i tito lidé rádi bydleli ve vlastním úsporném či nízkoenergetickém domě. Společnost Ekonomické stavby zná problémy svých klientů a snaží se na ně reagovat. Připravila proto specializované programy, které jsou zaměřené právě na nejrůznější možnosti financování stavby domu.

Program Úvěr na pozemek

Jak už název tohoto programu napovídá, je určen pro ty, kteří mají problém s financováním nákupu pozemku. Někteří lidé by totiž potřebovali nejprve prodat byt a z těchto peněž pak financovat nákup pozemku. Když ale prodají byt v době, kdy ještě nemají ani pozemek na svůj budoucí dům, musí se na nějakou dobu stěhovat do podnájmu, což celou záležitost poměrně prodražuje.

Program Úvěr na pozemek využívají i lidé, kteří nemají hotovost na nákup pozemku a chtějí nejen stavbu, ale i nákup pozemku financovat z hypotéčního úvěru. Právě díky programu Úvěr na pozemek nemusí vyřizovat dvě samostatné hypotéky, ale mohou nejprve koupit pozemek a poté vyřídit jednu výhodnější hypotéku na dům i pozemek. Velkou výhodou tohoto programu je i fakt, že k Úvěru na pozemek nepotřebujete žádné ručitele ani ručení nemovitostí.

Program Excelent

Tento program bývá označován jako zcela revoluční. Je určen pro ty, kteří chtějí dům zaplatit až po dokončení stavby, tedy ve chvíli, kdy je dům zcela hotový. Přitom ale nechtějí kupovat již postavený dům, který by plně neodpovídal jejich představám, chtějí dům postavit podle svých představ.

Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby
Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

V rámci programu Excelent si klient vybere pozemek, zvolí si typ domu a vybere si všechny volitelné materiály, jako dlažby, podlahy, barvy, atd. Ekonomické stavby za něj pozemek koupí, připraví stavební povolení a dům podle přání klienta postaví. Teprve až ve chvíli, kdy je dům kompletně hotový, ho klient zaplatí. Může k tomu využít hypoteční úvěr, který mu Ekonomické stavby mohou pomoci připravit.

Program Génius

Název tohoto programu možná zní poněkud nadneseně, ale není tomu tak. V rámci tohoto programu totiž můžete snížit měsíční splátku domu až o téměř 2000 Kč měsíčně. Zní to neuvěřitelně? Díky důslednému a chytrému čerpání státní dotace pro výrobu elektřiny solárním panelem je to ale možné!

Na střechu domu se totiž umístí malá solární elektrárna a vyrobená elektřina se prodává do sítě za státem garantovanou dotovanou cenu. Z části výnosu se zaplatí úvěr na pořízení panelu a zbytek se využije právě na snížení splátky na dům. Zní to velmi jednoduše, ale zpracování programu Génius bylo skutečně velmi náročné. Využijte zkušeností odborníků z Ekonomických staveb a snižte si splátky za váš dům.

Program Chytrý nájem

Nemáte možnost vzít si hypotéku na pořízení vlastního domu, ale zároveň nechcete bydlet v pronájmu a peníze za nájem de facto vyhazovat oknem? Rádi byste investovali do vlastního bydlení? Pak využijte unikátní program nazvaný Chytrý nájem. V rámci tohoto programu totiž zaplacený nájem nemizí v nenávratnu, ale postupně splácí cenu vašeho domu.

Po 30 letech nájmu, nebo v případě vašeho zájmu i dříve, si svůj dům můžete odkoupit za zůstatkovou cenu, která je díky pravidelně splácenému nájmu velmi nízká. Tento model financování je vhodný pro klienty, kteří nemají možnost vzít si hypotéku kvůli nedostatečným doložitelným příjmům.

Výhodou je, že ve chvíli, kdy se situace změní a klient už na hypotéku dosáhne, může si dům za aktuální zůstatkovou cenu odkoupit a dále splácet už jen klasickou hypotéku. Pokud hypotéku čerpat nechce, může dům splácet formou nájmu po celých 30 let a následně ho odkoupit za minimální zůstatkovou cenu.

Program Mladá rodina

Mladé rodiny jsou častými klienty společnosti Ekonomické stavby. Většina z nich se však potýká s problémem, že nemají našetřenou dostatečnou počáteční hotovost a ani nemohou splácet příliš vysoké splátky.

Program Mladá rodina chytře kombinuje několik bankovních produktů a díky tomu stačí vlastnit pozemek a počáteční hotovost ve výši 170 000 Kč. Odborníci z Ekonomických staveb pak připraví osobní model financování, díky kterému mohou mladí manželé ušetřit i několik tisíc korun na každé měsíční splátce.

Program Nulová hotovost

Ekonomické stavby - logoPro některé lidi může být nedostupný i program Mladá rodina, protože počáteční hotovost prostě nemají. Proto přišla společnost Ekonomické stavby s produktem nazvaným Nulová hotovost. Díky němu je rodinný dům dostupný opravdu pro každého.

Program využívá chytrou kombinaci hypotéčního a překlenovacího úvěru a díky tomu není počáteční hotovost potřeba. Program Nulová hotovost velmi často využívají mladí lidé, kteří si ještě peníze nestihli naspořit, ale přesto je pro ně často výhodnější platit splátky za dům, než platit nájem v pronajatém bytě.

Program Pohodová stavba

Že vám slova „pohoda“ a „stavba“ nejdou dohromady? Myslíte, že stavba domu musí být vždy spojena se spoustou problémů a starostí? Není tomu tak. Společnost Ekonomické stavby připravila program, v rámci kterého celou cenu svého domu zaplatíte až po jeho dokončení a předání. Program je určen pro ty, kteří nechtějí absolvovat průběžné financování hypotékou, které přináší řadu starostí a stojí hodně času.

Navíc se celá stavba zrychlí, protože její jednotlivé etapy nebudou závislé na rychlosti splátek z banky. Program Pohodová stavba také často využívají lidé, kteří pro financování nového domu potřebují hotovost získanou prodejem původního domu či bytu. Díky tomuto programu nemusí původní byt prodávat předem a v mezidobí bydlet v pronájmu a platit zbytečně drahý nájem.

Pro další informace prosím kontaktujte:

EKONOMICKÉ STAVBY s.r.o.

Ke Křižovatce 466

330 08 Zruč – Senec

telefon: 377 825 782

fax: 377 825 782

mobil: 602 435 452

email: info@ekonomicke-stavby.cz

web: www.ekonomicke-stavby.cz
FB: www.facebook.com/ekonomickestavby

Připravili jsme pro naše klienty a naše stavebníky nový stavební portál o bydlení, stavbě domu, zařizování interiéru a projektování zahrady. Najdete nás na Stavba-domu.cz.

reklamní sdělení
Sdílet:

4 054 komentářů: „Programy pro financování stavby domu

 • 28. 2. 2017 (23.37)
  Permalink

  Nabídka je parádní.Spokojenost největší, nemám důvod cokoliv kritizovat, lepší spolupráci jsme si nemohli přát. Paráda.

  Reagovat
  • 1. 3. 2017 (20.10)
   Permalink

   Nám už taky nestojí nic v cestě a z vašich komentářů o ekonomických stavbách mám radost, že jsme dobře vybrali.

   Reagovat
   • 30. 11. 2018 (23.18)
    Permalink

    Já taky, ideální projekt už máme také vybraný: Fratišek 10. I love it

    Reagovat
  • 5. 3. 2017 (9.50)
   Permalink

   Závidím, já nevím jestli my vůbec budeme mít to štěstí abychom s ekonomkama taky jednou postavili.

   Reagovat
  • 8. 7. 2017 (14.51)
   Permalink

   V dnešní době je opravdu výhodné, že stavět může prakticky kdokoliv, jen na to musí s rozmyslem. U ekonomek je z čeho vybírat.

   Reagovat
   • 15. 2. 2018 (23.35)
    Permalink

    A poradí mi v Es jestli na to opravdu mám? Nejsme na tom kdovíjak, ale snad bychom to zvládli.

    Reagovat
   • 18. 2. 2018 (11.27)
    Permalink

    ejlepší na tom je že Es vám poradí úplně se vším včetně financování takže člověk nemusí mít strach že by to třeba fiančně nějak přešvih.

    Reagovat
  • 21. 2. 2018 (15.38)
   Permalink

   pro mě prima zpráva že nemáte na Ekonomkách co kritizovat, díky za potvrzení správné volby a všechno nejlepší k dnešnímu svátku ;)

   Reagovat
  • 2. 3. 2018 (23.31)
   Permalink

   to zní skvělě asi na ty ekonomky posvítim už jsem o nich slyšela a začínam se zamilovávat

   Reagovat
   • 13. 3. 2018 (19.52)
    Permalink

    Ekonomky jsou láska na celý život! Máme spolu dítě – jmenuje se DOMINIK :-)))

    Reagovat
  • 28. 4. 2018 (8.35)
   Permalink

   po tomhle si nejde ekonomky nevybrat :-)))

   Reagovat
  • 24. 9. 2018 (23.41)
   Permalink

   My taky ne, ekonomky byli parádní a ještě pořád jsou. Dům dokončí v říjnu, už zbývá opravdu málo.

   Reagovat
  • 9. 10. 2018 (21.15)
   Permalink

   To zní báječně, já do těch Ekonomických staveb alespoň ze zvědavosti zavolám :D

   Reagovat
  • 26. 11. 2018 (21.13)
   Permalink

   To zní víc než dobře. Potvrzuje te mi,že jsem ES vybral správně. Už jsem to zvážil snad ze všech směrů.

   Reagovat
   • 1. 1. 2019 (22.31)
    Permalink

    Mě zajímala cena a kvalita. Dostupnost pobočky a nabídka služe. U Es podle mě nejlepší.

    Reagovat
  • 4. 1. 2019 (23.58)
   Permalink

   To zní fakt lákavě. Jdu se mrknout na jejich stránky, potom asi telefon, možná schůzka ….. dům?

   Reagovat
  • 17. 1. 2019 (0.30)
   Permalink

   To se skvěle čte o firmě kterou jsem si se ženou vybral. Uvidíme jak to bude, nechci nic zakřiknout, ale na spolupráci s Ekonomkami se těším!

   Reagovat
  • 26. 1. 2019 (22.46)
   Permalink

   Tak tto už přestávám hledat jinou stavební firmu, ušetřím čas i námahu. Kdeže najdu číslo do jejich kanceláře?

   Reagovat
 • 28. 2. 2017 (19.13)
  Permalink

  Pořád váháme zda se vykašlat na panelák, prodat to tam a jít pryč. Děti jsou dosti hlučné a nejen ty naše, panelák se třese v základech kdykoliv když někdo něco slaví, hádá se nebo si hraje s těma malejma lumpama. Lidi mlátí neustále do zdi, je to fakt šílenost. No takže nevíme co s tím. Byt máme v osobním vlastnictví, už je předělanej podle našeho, takže má tak hodnotu 2 000 000 odhadem. To už by byl slušnej základ pro nějaký středně veliký domeček. Myslím, že s pozemkem by to mohlo vyjít tak na 3 500 000 – 4 000 000 když budeme skromější. Ale ten klid, ten bych si moc přála. Nikde žádný soused který by vám mlátil při jakémkoliv zvuku na zeď. No mám o čem přemýšlet.

  Reagovat
  • 28. 2. 2017 (20.34)
   Permalink

   Jestli máte na splátky a máte jistou práci, jistou v uvozovkách, tak určitě barák. Není nic lepšího než vlastní dům, klid, zahrada, prostě pohoda vedle sousedů x metrů za plotem. :D

   Reagovat
   • 1. 3. 2017 (20.12)
    Permalink

    Taky jsme tak uvažovali, manželovi se z bytu moc nechtělo, ale já jsem ho ukamenovala argumenty a nemohl jinak.

    Reagovat
   • 13. 9. 2018 (22.42)
    Permalink

    Souhlasím, v bytě bych trpěl. Es jsou skvělá firma, v domě od nich se žije super!

    Reagovat
  • 5. 3. 2017 (9.27)
   Permalink

   My se toho taky báli obzvlášť v dnešní době kdy nevíte jestli budete mít práci jistou, ale na to i existuje pojištění a snad je i povinné k hypotece. Ale ekonomické stavby nám nabídli velice solidní nabídku, a ta se nedala odmítnout, v zhledem k tomu že to už by byla asi poslední šance na vlastní dům.

   Reagovat
 • 28. 2. 2017 (18.07)
  Permalink

  Refernce mají taky dobrý, domky moderní, ceny normálka a s kvalitou jsou lidi taky spokojeni. Taky jsem je objevila na fejskubu od kámošky, co je má v přátelích a už taky začínáme navazovat spolupráci. Nedivím se že mají tolik zájemců.

  Reagovat
  • 2. 5. 2017 (8.54)
   Permalink

   My se hodně orientovali přes reference, ty nám řekli asi nejvíc. Musíte si teda taky vybírat mezi plevem,ale to se dá roztřídit. Ono se po revoluci se stavebníma firmama roztrhl pytel a zůstali jen ti nejlepší se silným kořínkem, bohužel to tak dneska chodí, ale to se nedá nic dělat. A ani už nevím jak to měli ekonomky, ale ty už jsou tady taky dlouho.

   Reagovat
 • 27. 2. 2017 (23.01)
  Permalink

  U nás taky probíhala stavba svkěle. S manažerem jsme si dost rozuměli, takže o to to bylo jednoduší. Jansně taky tam byly nějaký průsery, ale s tím se na stabě musí počítat. Hlavní bylo,že to ekonomky řešili a nedostatky odstranily. Komuniace byla taky dobrá, takže nemuselo dojít k žádným bitkám ani soudům o kterých čas od času nějaký klient mluví. U nás se řešilo vše v klidu.

  Reagovat
  • 6. 3. 2017 (6.37)
   Permalink

   Víc hlav víc ví,sedli jsme si ke stolu dali hlavy dohromady a do konce týdne musíme vypotit nějaké rozhodnutí,jaký by jsme si představovali dům.Máme se totiž dostavit na ekonomky a už tam jdeme po 3. tak to už z nás musí mít radost.Ale zatím si tváří přívětivě a říkal pán,že je to normální.

   Reagovat
 • 27. 2. 2017 (17.56)
  Permalink

  My z našeho okolí známe dost lidí co stavěli s es, takže my už se po dalších pídit ani nemusíme. Nyní jen váháme jaký dů by byl pro nás jak finančně tak na bydlení nejhodnější. Každý říká něco jiného a pravda, že od každého si můžeme vzít něco a nějak si z toho udělat vlastní projekt, to není vůbec marný nápad.

  Reagovat
  • 25. 8. 2018 (18.04)
   Permalink

   Tak to se máte, já nikoho s barákem od es osobně neznám. Všichni z rodiny bydlí po bytech…ale já tohle nechci, takže sháním spolehlivou stavební firmu. Tady čtu hezký věci o es.

   Reagovat
 • 27. 2. 2017 (9.46)
  Permalink

  Dobře si vzpomínám na naše první sektání s Ekonomkama hned mi padli do oko a vlastně jsme neměli ani na výběr. Stavěli s nima příbuzní…

  Reagovat
  • 13. 2. 2018 (23.14)
   Permalink

   Mám stejnou zkušenost, ekonomky miluju od první chvíle…ale nechápu tu vaší poznámku, že jste eměli na výběr?

   Reagovat
 • 26. 2. 2017 (19.43)
  Permalink

  Koukám, že ekonomky jsou nový fenomém na českém trhu stavbenictví a já se vlastně vůbec nedivím.

  Reagovat
 • 26. 2. 2017 (18.58)
  Permalink

  Můžu vám říct, že co bydlíme v domě, výrazně se nám zvýšila kvalita života. Nevěřila bych tomu, ale je to tak. Vlastně si ten život víc užívám, domek postupně zařizujeme, i když bydlíme už od minulého roku, pořád je stále co dělat. Od ekonomek jsme dostali hezký dáreček v podobě bonusu 10-ti leté záruce a to je pěkná jistota.

  Reagovat
 • 25. 2. 2017 (23.16)
  Permalink

  Prosím o info. Jak dlouho vám ty oficiality trvalo? Pořád pátrám jak dlouho času uplyne od první schůzku, téměř okamžitého podpisu smlouvy až do prvního kopnutí do země. Tak 3-4 měsíce nebo víc? No je to projekt, povolení stavby, zařízení úvěru na financování stavby. To asi delší dobu co? :(

  Reagovat
  • 27. 2. 2017 (20.20)
   Permalink

   Ahoj, tak ty 3-4 měsíce by odpovídaly, ale obrňte se trpělivostí, může to být i víc. Ale nechte to na ekonomkách, oni si s tím poradí.

   Reagovat
   • 30. 8. 2018 (22.55)
    Permalink

    Já si nedělám hlavu s ničím, vím, že to ekon. stavby zvládnou a tečka.

    Reagovat
  • 30. 9. 2018 (22.04)
   Permalink

   A je důležité jak dlouho bude trvat papírování když vám ES garantují kdy vám dům hotový předají?

   Reagovat
 • 25. 2. 2017 (22.58)
  Permalink

  Potřebovali jsme změnit bydlení z rušného bytu s lodžií s hodpodou přímo naproti, chtěli jsme konečně trochu klidu a tak jsme se rozhodli pro menší rodinný dům blízko lesa. Hodně jsme řešili jestli dřevostavu nebo zděný dům. Byli jsme na schůzce v Okalu kvůli dřevostavbě a pak v Ekonomkách kvůli zděnému domu. Přestože obě firmy pěly ódu na své domy, vyhrály Ekonomky. Obava z toho, jak bude dům za 30 let vypadat, budeli ze dřeva, byla dosti veliká. A o dřevoškůdcích, o těch ani nemluvím. Toho se bojím já osobně nejvíc. No zkrátím to, máme dům od Ekonomek, je to paráda, žije se nám tak krásně, žádní uřvaní štamgasti kolem nás, prostě taková idilka na samotě u lesa. :-D

  Reagovat
 • 25. 2. 2017 (14.06)
  Permalink

  Už se nemůžu dočkat až v pondělí uvidím naprojektoavný domek.Dělali jsme na tom víc jak měsíc a snad už jsme mu dali definitvní podobu.Vybrali jsem z katalogu ES, ale nakonec jsme skončili u úplně jiného.Nechali jsme si poradit a uznali, že jsme měli trochu nadsazené požadavky a trochu skromnosti neuškodí,protože třeba dva balkony rozhodně nepotřebujeme.

  Reagovat
  • 12. 2. 2018 (19.44)
   Permalink

   Já nesmírně zvědavá co poradí v ekonomkách nám. Já vím maximálně kolik chceme ložnic, ale jestli kuchyň zvlášť a obývací pokoj zvlášť nebo propojené? Nebo jestli bungalov nebo do patra?

   Reagovat
 • 25. 2. 2017 (11.34)
  Permalink

  Za krátko se budeme stěhovat a zařizovat si domeček, většinu jsem nechala na architektovi, chtěla jsem aby bydlení dávalo smysl a ulehčilo mi jak úklid tak celkově žití v domě. Využila jsem ho právě přes ekonomické stavby, žádné starosti, samé radosti. A vůbec nebyl drahý jak se říká, myslím, že to stojjí za to, než si to v novém splácat dohromady. Taky jsem ofrňovala nos, ale ve finále bych to neudělala jinak a ničeho nelitutju.

  Reagovat
  • 26. 2. 2017 (23.40)
   Permalink

   Nechali jste si dělat projekt individuální? Zadali jste si jen základní informace a oni vám udělali návrh sami? Jde ho pak upravovat dokud to neni podle vás? Díky za radu. Emma

   Reagovat
   • 12. 2. 2018 (19.53)
    Permalink

    To mě také zajímá :-) A také co si popřípadě ekonomky účtuji za změny v projektu?

    Reagovat
    • 27. 10. 2018 (18.11)
     Permalink

     to mě taky zajímá prosím nsšla jsem ideální projekt ale líbilo by se mi ještě víc jedno okno na jinou světovou strana neprůchodná šatna…

     Reagovat
     • 27. 11. 2018 (20.48)
      Permalink

      E. S. mají opravdu hodně projektů, ale mám podobný problém jako vy: na každém bych nějaký detail změnila :-) Je to problém?

     • 31. 12. 2018 (20.24)
      Permalink

      To je asi detail, uvidíte co vám v Es poradí, sjednejte si tam schůzku ;-)

     • 1. 2. 2019 (0.07)
      Permalink

      Jestli jsou to drobné změny v projektu tak nebudete mít v ekonomkách problém :D

 • 24. 2. 2017 (16.38)
  Permalink

  Když něco nevíte, napište k nim do Kavárny. To byl můj první „osobní“ kontakt s Ekonomkama, psala jsem tam panu Leblovi dotaz na financovani a panu Menclovi dotaz ohledně programů a stavby. Odpověď velmi rychlá, pak následovala schůzka, prvotní probírání naší představy o ceně a domu který chceme, referenční návštěva a pak už jsme řešili jenom náš dům, projekt, povolení, stavbu. A teď už budeme dělat na jaře zahradu, v létě pak možná bazén, takže pak už nám ke štěstí bude chybět jenom zdraví a spokojenost v tom našem novém domě. Ekonomky vám patří velké díky.

  Reagovat
 • 24. 2. 2017 (16.04)
  Permalink

  I já jsem spokojena s prací Ekonomických staveb, vyřeší vše, co jen vyřešit jde a vy si klidně můžete chodit s kamarádama na pivko nebo kafe a vše pozorovat jenom z dálky. Je to bomba!!!

  Reagovat
  • 25. 2. 2017 (14.31)
   Permalink

   Jsme ve fázi rozhodovací, musím přiznat, že jste my tady vy všichni nasadili brouka do hlavy a k Ekonomickým stavbám tíhnu čím dál tím víc.

   Reagovat
 • 23. 2. 2017 (19.56)
  Permalink

  Kolik a jestli vůbec jste zaplatili na víc oproti původnímu plánu podepsaným od eko staveb. Zajímalo by mě jak moc se to liší, abych měl připravenou eventuelně rezervu. Znám to, vždycky se něco přihodí. Zatím se rýsuje projekt a je radost na něm pracovat, vidět jak se tvoří a kolik to stojí práce a úsilí není to jen tak načtrtnout dům, to už jsem se přesvědčil.

  Reagovat
 • 23. 2. 2017 (18.43)
  Permalink

  Jak tak koukám s ekonomkama dnes staví každý, já vlastně ani jinou firmu až na pár profláknutých neznám. A proč nesáhnout po jistotě.

  Reagovat
  • 26. 2. 2017 (20.16)
   Permalink

   NOO už to bude 10 let zpátky co jsme převzali klíče od ekonomek a s velkým nadšením. Tenkrát to byly roky.

   Reagovat
   • 18. 11. 2018 (10.55)
    Permalink

    A teď jsou špatné když bydlíte v domě od ES? Co kvalita? Asi v pohodě ne? A jak se staví k závadám (jestli nějaké jsou) ES?

    Reagovat
   • 1. 3. 2019 (0.43)
    Permalink

    HUSTÝ, TO UŽ BYDLÍTE V ES DOMĚ TAK DLOUHO? A JAK? DŮM JE KVALITNÍ? A CO TE SERVIS OD ES?

    Reagovat
  • 6. 1. 2019 (23.49)
   Permalink

   A vy znáte nějaké jiné stavebí firmy? Já bych si chtěl očíhnou víc možností. Zatím mám reference jen na E. stavby, za to skvělé.

   Reagovat
 • 23. 2. 2017 (13.30)
  Permalink

  Chci ocenit Tom Williams výplatě Financier PLC mi pomohl koupit si půjčku
  já mám půjčku bez stresu po
  dohodnout na splácení podmínek firmy.
  Pokud jste v nouzi finanční pomoci kontaktovat prostřednictvím e-mailu. paydayfinancierhome@gmail.com

  Reagovat
 • 22. 2. 2017 (23.20)
  Permalink

  Když jsme si řekli, že si necháme vybudovat dům na klíč, řešili jsme otázku – od koho. Prostudovali jsme spoustu informací, hledali jsme v novinách, katalozích jednotlivých firem, na internetu. Nakonec jsme se rozhodli pro Ekonomické stavby, protože podle dostupných informací nabízely nejkomplexnější služby, což nám zejména z časových důvodů vyhovovalo.První kontakt jsme našli v novinách, bližší informace pak na internetu. Úplně nejpodrobnější informace jsme nakonec získali z jejich katalogu, o který jsme zažádali, a oni nám jej zdarma zaslali. Ze všeho nejvíc nás v rozhodování ovlivnila jejich nabídka, že veškerá jednání na úřadech za nás vyřídí pověření odborníci firmy.Nebylo pro nás ani tak důležité, že to bylo zadarmo, jako to, že jsme nemuseli ztrácet čas pobíháním z úřadu na úřad. No a tohle v podstatě rozhodlo pro Ekonomické stavby. Teď stavíme, vypadá to víc než dobře, tak snad to tak i dopadne.

  Reagovat
 • 22. 2. 2017 (0.02)
  Permalink

  Váháte jaký dům vybrat? Tak jako my před lety? Klidně vám s výběrem poradím, jen nevím, jaký máte vkus a kolik místností v něm chcete a kolik do něj můžete investovat. Nebo ještě jedna lepší věci, najděte si na stránkách Ekonomických staveb záložku o domech a tam si nastavte filtr tak jak požadujete, aby váš dům vypadal a pak si nějaký dům zkuste i barevně dolatit v programu Barevné kombinace. Už je to tu několikrát napsané a lidi toho hodně využívají. A kdybyste náhodou chtěli vidět dům na živo a v diskuzi vám to nikdo nenabídl, zavolejte si do ES a objednejte si referenční návštěvu. Nabízí tam snad všechno, na co si vzpomenete a co se stavbou souvisí. Nově mají i pozemky k domu…. No a těch rad už bylo pro dnešek asi dost. Ať dobře vyberete, vy co chcete s ES taky stavět.

  Reagovat
 • 21. 2. 2017 (23.43)
  Permalink

  Já jsem spíš chtěl zmínit hlavně to, že jak se tak zabývám Ek.stavbama a chci s nima stavět, tak jsem zjistil, že jsou všude, kam se na internetu podívám. Oni už mají kromě toho webu Prošetřeno taky blog, kam dávají rekace spokojených klientů, realitní web na prodej nemovitostí a pozemků, facebookové stránky, blog pana ředitele, hale mazec teda. To má málokdo.

  Reagovat
  • 22. 2. 2017 (23.40)
   Permalink

   Jo kdo chce bejt vidět tak to musí umět dělat. Pak se není třeba divit že maj tolik lidi že na schůzku čekáte dva nebo tři týdny.

   Reagovat
 • 20. 2. 2017 (15.43)
  Permalink

  Za jak dlouho vám ten jejich katalog přišel? My už čekáme skoro 14 dní. Žádali jsme přes FB i přes ten jejich formulář, ale nebyli jsme sami, ozvalo se strašně lidí, takže možná pro velký zájem to trvá pro nás tak dlouho. :-( Už chci taky vybírat a plánovat, je skoro jaro a to je na takové plány jako stvořené. Co v paneláku, že?

  Reagovat
 • 20. 2. 2017 (14.47)
  Permalink

  Naše další zkušenost: Před měsícem jsme byli na schůzce, dopadlo to nad naše očekávání, všechny dotazy byly zodpovězeny, byli jsme tam snad dvě hodiny. Výsledek jednání: Máme podepsanou smlouvu a začínáme upravovat s projektantem projekt našeho domu. No našeho, základ je typovej, ale chceme ho dosti poupravit, takže to asi dopadne tak, že bude nakonec individuální. Hlavně, že je pan architect (projektant) velmi trpělivý člověk a už nás dávno nevyhodil. :-D Myslím, že až to dokončí, tak bude rád, že se nás zbaví a my budem šťastný, že dům bude úplně podle našich představ, že se přizpůsobí nám a ne my jemu. :-D

  Reagovat
 • 20. 2. 2017 (13.44)
  Permalink

  S programem mladá rodina by se dalo počítat i v případě,že je žena na mateřeské dovolené. Tady jsme se o tom dočetli a docela nás potěšilo, že se myslí i na mladeé rodiny a to že na začátku je to těžké :http://ekonomickestavby.cz/financovani-od-es. Souhlsím se že kdo stavět asi dnes může každý, ale s rozmyslem, určitě bychom se do tho nepouštěli po hlavě.

  Reagovat
 • 20. 2. 2017 (5.42)
  Permalink

  Am Romy od Ohio USA chci Rici Velmi Velký díky Stacey mi Pomohl získat půjčku JA budu navždy vděčný k Ní budu rád Vam VŠEM, Kdo hledá půjčku, ABY ji kontaktovat prostřednictvím e-mailu: staceybuckley81@gmail.com !!

  Reagovat
  • 31. 10. 2018 (22.33)
   Permalink

   Tady je chváli na adresu Ekonomických staveb dost, jsem přesvědčený, že Ekonomické stavby chci!

   Reagovat
  • 29. 12. 2018 (1.03)
   Permalink

   Nebudu hledat pár pochvalných reakcí, když tady jich jsou mraky!

   Reagovat
  • 31. 12. 2018 (20.50)
   Permalink

   Na internetu je chváli na adresu Ekonomických staveb dost, tak to jste mi neřekl nebo neřekla nic objevného

   Reagovat
 • 19. 2. 2017 (23.46)
  Permalink

  Zjistila jsem jednu dulezitou vec. Pro Ekonomky neni nic problem. Daji vam program na miru vasim potrebam a moznostem, navíc vam daji zadarmo typovej nebo individualni projekt, podle toho co chcete, postavi vam, a jeste vam dum servisuji. Pry ted davaji desetiletou zaruku na dum. Sluzby super, kvalita prace podle kamosu taky solidni, jdeme do toho s Ekonomkama taky.

  Reagovat
 • 19. 2. 2017 (23.16)
  Permalink

  V prosinci jsme podepsali smlouvu a teď je projektování téměř u konce. My si s manželeme budeme vyřizovat vlastní financování u Rajfky, přestože nám v tom chtěly být Ekonomické stavby nápomocny. Stavební povolení si asi oběhat necháme a zbytek už je jen na dělníkách a organizátorech na stavbě. No, kéž by už bylo o rok víc a já mohla svůj zahradnický koníček realizovat na své vlastní zahradě kolem nového domu.

  Reagovat
 • 18. 2. 2017 (23.52)
  Permalink

  Tak co už bydlíte? My se nejvíc ze všeho bojíme, aby dodržely Ekonomky termín, tak chci vědět, jak to s nima je, když se není možno vymlouvat na krutou zimu a s tím související prodloužené termíny. Teď se dalo pěkně pokračovat v práci, takže věřím, že je to tak, jak chci aby to bylo a to, že dostavili včas. Nás totiž hrozně tlačí čas, takže potřebujeme aby ten termín klapnul na stopro.

  Reagovat
 • 18. 2. 2017 (23.38)
  Permalink

  Staví Ekonomky všechny domy nízkoenergetické nebo to se musí navíc připlatit?

  Reagovat
  • 26. 2. 2017 (22.53)
   Permalink

   Všechny jsou v nízkoenergetickém stanadardu za klasickou cenu a myslím že pak ty pasivní co taky staví se platí navíc. Ale o těch nic nevím. My máme jenom ten nízkoenergetický.

   Reagovat
   • 8. 3. 2018 (22.54)
    Permalink

    Mají ekonomické stavby na svých webovkách vysvětleno nějak polopatě jaký je rozdíl mezi nízkoenergetickým a pasivním domem? Jsem líná to hledat proto se ptám :-)

    Reagovat
    • 26. 8. 2018 (20.26)
     Permalink

     Tak si do Es zavolejte, dostanete odbornou přednášku ;)

     Reagovat
  • 21. 11. 2018 (22.43)
   Permalink

   A není to u ekonomek norma? Vždyť se jmenují ekonomické :-)

   Reagovat
 • 17. 2. 2017 (23.19)
  Permalink

  Hodne zvazujeme ze si poridime rostouci dum od ekonomickych staveb, takovej ten dum, kdy sip ostavite kus a za par let dalsi kus kdyz ptorebujete a dkyz na to mate penize. Je to dobrej napad, jen nevim, jestli se musi dodrzovat takovej ten moderni kostkovej tvar domu nebo se tak můte postavit i jinej dum. Kdo vi jak to je? Mate ho nekdo? Je to vyhodny stavet postupne? Nenadela se pak velkej bordel v te prvni casti domu, dkyz se vedle zase stavi?

  Reagovat
 • 17. 2. 2017 (22.46)
  Permalink

  Jooo milé ekonomické stavby, asi se k vám co nejdříve vypravíme. Hledáme už pár týdnu stavební firmu a vaše reference a ohlasy klientů vypadají i zní velmi dobře, to se nám líbí. Takže si hned v pondělí zamluvím schůzku na nějaké nám nejbližší pobočce, asi v Praze.

  Reagovat
  • 5. 3. 2017 (22.04)
   Permalink

   V Praze nevím jaký jsou, ale vE Zruči byli úžasní a pohodavý. Do puntíku všechno splnili a mají to u nás zapsané. Taky si dovedu představit jak jste z toho nervozní, ale opravdu se nebojte, je to vážně setkání rodinného ducha. My tam vlastně šli, že jsme o ničem moc nevěděli a oni nám tam hezky vysvětlili.

   Reagovat
 • 16. 2. 2017 (23.15)
  Permalink

  My teda ještě hotovo ani zdaleka nemáme, ale pracuje se u nás pilně. Snad budu moci tak za půl roku napsat to samé co lidi přede mnou. No když to někdy na tom netu čtu tak se bojím abychom se nedostali do nějaké platební neschopnosti a nemusela se přerušovat stavba, ale snad ne snad to všechno poběží, jako doposud a všechno dobře dopadne. Ale povím vám, už bych tuhle etapu měla nejdradši za sebou. Přestože nedělám nic jen sleduju jak dům roste, a že roste jak po dešti, jsem z toho dosti nervózní. Asi strach, aby to všechno klaplo…

  Reagovat
 • 16. 2. 2017 (20.02)
  Permalink

  Čau lidi.Jak probíhá taková stavba ma klíč?Vyberem si dům na ten ukážeme a za rok se stěhujeme??Takhle nějak bych si to představoval.Pozemek máme kompletně připravený,sítě zavedený,odklepnuto jako ke stavbě vhodné.S hypotékou by taky neměl být problém.Takže my jsme vlastně ukázkový příklad vzorných klientů.Tak snad to Ekonomické stavby ocení. :-)

  Reagovat
  • 16. 2. 2017 (20.09)
   Permalink

   Jojo přesně takhle to nějak bude. :) Vyberete dům, podepíšete smlouvu. Oni vám zařídí financeování, projekt a stavební povolení, postaví a dům předají. Navíc vám ho i zaservisují. Vy máte super výchozí situaci, takže u vás to nebude problém a bude všechno rychle hotové. Závidím.

   Reagovat
  • 23. 2. 2017 (22.39)
   Permalink

   Kdyz si vyberete ekonomky, tak jen par podpisu a pak cekacka na klice. Doporucuju.

   Reagovat
   • 27. 2. 2017 (18.53)
    Permalink

    To je pravda,bylo to tak žádné strasti a starosti.Jen jsme se jezdili dívat na stavbu, ekonomky nám sedly.

    Reagovat
 • 16. 2. 2017 (19.33)
  Permalink

  Vybrali jsme si bungalov za 3800000 + pozemek za 1100000. No je to dost, ale budeme mít vlastní bydlení, klid a doufám že i pohodu na samotě u lesa. Už abysme se přiblížili k tomu že to bude hotové.

  Reagovat
 • 15. 2. 2017 (17.07)
  Permalink

  My taky hrozně váhali jestli malou stavební firmu nebo nějakou celorepublikovou stavební firmu, u té malé rodinné firmičky vyjde dům o něco levnějši, jenže kde máte jistotu, že zvládne nějaký finanční problém, že ustojí situaci na trhu a nepoloží jí nějaký první zádrhel. Přeci jenom velká stavební firma prachy má a když se něco děle, tak to snáze zvládne. No a vím, že ty Ekonomky hodně půjčujou i lidem na směnky, že jim tim pomáhají řešit nějaké překlenutí finančních problémů s banků nebo tak něco, kámoška mi to líčila, když s nima stavěla a to mi přišlo jako dobrej nápad. Sice vydělají na úrocíchh, ale ty byste platili i jinde, kdybyste si půjčovali. Takže mně se tohle dost líbí.

  Reagovat
 • 15. 2. 2017 (16.38)
  Permalink

  Ekonomické stavby s.r.o. jsou megafirma s mnohaletými zkušenostmi, postaví stovky rodinných domů ročně, takže tam bych se nebála vůbec ničeho. Maximálně smlouvu bych četla hodně důkladně, aby tam nebyl nějaký háček, ale kvalita staveb bude podle mě velmi solidní.

  Reagovat
 • 14. 2. 2017 (23.16)
  Permalink

  No je to tady. Už i mi máme podepsanou smlouvu a čekáme, až se začne dít něco na stavbě.

  Reagovat
 • 14. 2. 2017 (22.39)
  Permalink

  Máte někdo od Ekonomek garáž k domu postavenou navíc? My si vybrali dům kde není a pořád váháme zda je lepší stání pro auto – klasika dřevěné se střechou nebo místnost připojena k domu, základy, zdi, střecha. Máte někdo cenové srovnání obou variant? To stání tipuju tak na 60 000 a tu garáž tak na 200-250 000? Nebo se pletu? Díky za vaše názory.

  Reagovat
 • 11. 2. 2017 (23.26)
  Permalink

  Kdo chce inspiraci tady jí má mít. Galerie domů od E.S. Moc pěkná práce. Klikem na dům jsou vidět další fotky a ještě komentáře od lidí a někdy i interiér. Moc pěkná práce. A je jich tam spoustu, koukněte. https://www.ekonomicke-stavby.cz/vybrane-galerie

  Reagovat
  • 12. 2. 2017 (22.54)
   Permalink

   Tohle je dobrý odkaz, ale ještě lepčí je ject přímo na ty prohlídky domů co sjednávají u svých klientů. My tam byli a to rozhododlo o spolupráci. Doporučuju, uděláte si hned názor na věc.

   Reagovat
   • 13. 2. 2017 (22.37)
    Permalink

    Jedeme, máme to v plánu. Schůzka v referenčním domku je už domluvená, jedeme 20. února. Těšíme se moc a doufáme, že nepřijdeme s negativním dojmem, to by dost pokazilo naše plány.

    Reagovat
   • 15. 9. 2018 (14.05)
    Permalink

    Referenční návštěvu es domu plánujeme, myslím, že se tam dozvíme spoustu zajímavých informací :-)

    Reagovat
 • 9. 2. 2017 (17.38)
  Permalink

  DOPŘÁVAT SI LUXUSU V PODOBĚ ŽE NIC NEMUSÍTE? JEN PODEPISOVAT A OBČAS NĚCO ZKONTROLOVAT? TAK TO KLIDNĚ MŮŽETE KDYŽ SI DOMLUVÍTE STAVBU OD EKONOMEK. ZKUŠENOST NAŠE VLASTNÍ, SPOKOJENOST VELKÁ.

  Reagovat
 • 9. 2. 2017 (0.09)
  Permalink

  aké topení dávají do svých domů Ekonomky? Maj to někde definované? Díky za info. Předpokládám že si můžou lidi navolit co chtějí, ale jde mi spíš o to běžné topení, které mají naúčtované.

  Reagovat
 • 7. 2. 2017 (17.58)
  Permalink

  Kdo se v těch ES vyzná,kdo trochu poradí?Kdo stavěl?Jakousi představu mám,ale pár zkušeností z vašich řad by se hodilo

  Reagovat
  • 12. 2. 2017 (0.06)
   Permalink

   Co k tomu chcete Luboši? My už v domě od ES pár měsíců bydlíme. Nám se dařilo dobře a taky si chválíme. Zatím bez problémů a reklamací. Ptejte se

   Reagovat
 • 29. 1. 2017 (22.51)
  Permalink

  Našli vám někomu EKonomky pozemek? My ho ještě nemáme a nedaří se nám v realitkách žádný pěkný poblíž Plzně za rozumnou cenu dohledat? Mají oni lepší kontakty? Platí se za to, že vám ho najdou? Tohle jsem našel na jejich webu ale moc informací k tomutam nemají. Kdo už to zkusil? http://www.ekonomicke-stavby.cz/pozemek

  Reagovat
  • 31. 1. 2017 (21.44)
   Permalink

   My měli svůj, ale poptejte se tam. Mají svůj realitní web (viz. ten váš odkaz) a nějaké pozemky tam zainzerované a navíc mají rozhozené sítě všude možně takže vám můžou pěkný pozemeke v cuku letu najít. Za zeptání nic nedáte.

   Reagovat
  • 7. 2. 2017 (18.03)
   Permalink

   Aha,nabízejí i pozemky.To je taky zajímavá informace.Služba 2v1.

   Reagovat
   • 11. 2. 2017 (23.00)
    Permalink

    JJ to je fakt, my máme od nich pozemek (sehnali nám ho) + dům na klíč. Dobře se nám s nima dělalo, chválíme.

    Reagovat
   • 13. 2. 2017 (23.28)
    Permalink

    Nabízejí nejen pozemky, ale i domy na prodej, domy na postavení na klíč a spoustu doprovodných služeb. Hold bydlení se vším všudy. Dobrá strategie.

    Reagovat
    • 26. 2. 2017 (23.19)
     Permalink

     Což to je sice pěkný, že si můžete koupit už hotovej domek, ale víte jak, já radši vlastní, od základu udělaný podle našeho. Co je na míru, to je lepší než něco už postavený pro někoho jinýho.

     Reagovat
    • 31. 7. 2018 (23.31)
     Permalink

     Nejdřív svatba na klíč a teď stavba na klíč :-) To je doba a Ekonomické stavby jdou evidentně s ní :-)

     Reagovat
  • 12. 2. 2017 (23.13)
   Permalink

   Mají to na to stránky, kde už nějaké domy a pozemky mají http://reality.ekonomicke-stavby.cz/ ale tvrdí, že umí sehnat kdeco, takže bych tam určittě volala, zadala si podmínky a oni se vám ho pokusí najít. Mají určitě víc možností než vy sám Libore.

   Reagovat
   • 25. 7. 2018 (23.05)
    Permalink

    Věřím že E. stavby zařídí lecos ale jde o to kolik to bude stát???

    Reagovat
  • 28. 8. 2018 (22.20)
   Permalink

   To by mě také prosím také zajímalo? Ekonomky mi je pomohou rychleji najít co bych sám na webu nešel nebo mají i nějaké „tajné“ zdroje?

   Reagovat
   • 7. 11. 2018 (19.10)
    Permalink

    Podle mě mají ES i jak říkáte tajné zdroje. Dostanou se k prodeji pozemků dříve než „smrtelníci“. Podle mě tedy, protože nám sehnali pozemek, který jsme jinde v nabídce nenašli.

    Reagovat
 • 28. 1. 2017 (20.53)
  Permalink

  Dobrý den, koukám, že už jste všichni v pokročilém jednání s ES nebo už bydlíte v postaveném domě. Nás teprve myšlenka na vlastní bydlení napadla a chceme se začít poohlížet o firmě, domu a vším co s tím souvisí. Mám spoustu dotazů, pomůžete mi někdo udělat obrázek o Ekonomických stavbách. Moc se mi podle interenetové prezentace líbí. Koukala jsem, že poboček mají spoustu, takže předpokládám, že na každé pobočce se vyřeší vše potřebné. Byli jste se někdo podívat na ten referenční dům, co v tom jejich atlasu nabízí? Jak to probíhá? Stojí něco taková návštěva? Když si zvolíte typový projekt, můžete na něm dělat nějaké zásahy nebo ho musíte vzít takový jaký je? Kolik takové úpravy případně navíc stojí? Záloha 170 tisíc se platí u každého programu nebo jen u Mladé rodiny? Kontrolovali jste si sami nějak stavbu, najali jste si nějakého odborníka na kontrolu nebo nechali všechno na firmě? Využili jste hypotéky od Ekonomických staveb, myslím tím, že vám to zařídili? A jak dlouho trvá stavba? Tak rok? A poslední dotaz, jak to vypadá s reklamacemi? Staví se k nim pozitivně. Pokud bude někdo ochotný odpověďět mi, budu MOOOOOCCCC ráda. :-D

  Reagovat
  • 31. 1. 2017 (0.21)
   Permalink

   Jen rychlé info:

   – pobočky mají po celé čr, všude se řeší vše
   – reference ano – domluvíte si kam chcete, sjednáte schůzku a jedete tam, nic se neplatí, podíváte se, popovídáte s rodinou, když budete chtít a oni taky
   – projekt vlastní nebo z webu (ten jde měnit) – úpravy jsou v ceně domu – neplatíte za to nic když neodstoupíte od smlouvy
   – 170 000 záloha jen u mladé rodiny
   – neměli jsme dozor, nebyl třeba
   – hypotéka vlastní u naší banky
   – stavba trvá cca 9 měsíců plus příprava tak 1/4 – 1/2 roku – podle toho co vyberete za projekt
   – reklamace nevim, nemáme je

   Hodně štěstí. :)

   Reagovat
   • 22. 11. 2018 (21.15)
    Permalink

    Krásný přehled, děkuji :) Es se mi líbí čím dál víc :-)

    Reagovat
    • 31. 12. 2018 (0.20)
     Permalink

     Mě se taky ES líbí čím dál víc a už si je nenechám nejspíš vymluvit.

     Reagovat
    • 17. 1. 2019 (23.03)
     Permalink

     Mě taky a proto do ekonomek zavolám a zjistím co mám udělat proto aby pro nás do vánoc postavil dům.

     Reagovat
  • 29. 1. 2017 (23.08)
   Permalink

   Však já to říkám pořád, že jsou Ekonomky nejlepší a stojí za to o spolupráci s nima zauvažovat. Zkušenost vlastní.

   Reagovat
  • 31. 1. 2017 (21.45)
   Permalink

   No vida, my jsme jasným důkazem že tomu tak opravdu je. Spokojenost i za nás.

   Reagovat
  • 30. 8. 2018 (22.58)
   Permalink

   hustý! Ek. stavby jedou, je vidět, že vítězí u lidí i u odborníků

   Reagovat
  • 19. 11. 2018 (21.10)
   Permalink

   Ty jo, to je hustý,asi jste nebyli jediný komu se tento projekt líbil tolik, že si ho nechal od Ekonomických staveb postavit :D

   Reagovat
 • 27. 1. 2017 (22.02)
  Permalink

  Máte někdo Chytrý nájem od Ekonomických staveb? Podáte mi k tomu nějaké bližší informace a podmínky?

  Reagovat
 • 26. 1. 2017 (22.42)
  Permalink

  Dobrý den, chci se zeptat, jak dlouho bude trvat, než bude dům postaven pokud máme vlastní pozemek? Chceme začít stavět v létě. To už je asi čas na řešení hypotéky, povolení atd. A v programu mladá rodina je již v ceně kuchyň či se musí doplácet ještě k ceně domu něco jiného? Díky za odpověď. :)

  Reagovat
  • 26. 2. 2017 (22.44)
   Permalink

   Pro Ditu: dům se staví tak 8 měsíců, když nejsou problémy. K tomu povolení, hypotéka, projekt zabere takový 3 měsíce určitě. Chcete-li začít v létě stavět, tak to teda mákněte, to bude akorát. Kuchyň je opravdu u Mladé rodiny. Co je v ceně domu máte u každého domu napsáno. Je tam nějaký proklik a tam je tabulka co tam je a co tam není a co kolik navíc stojí, na to si koukněte. Petr

   Reagovat
  • 9. 9. 2018 (22.12)
   Permalink

   Tak se poraďte rovnou v ekonomkáh. Vždyť záleží co je to za pozemek, jestli je zasíťovaný, jestli není ve svahu atd…

   Reagovat
  • 20. 10. 2018 (22.06)
   Permalink

   A máte zasíťováno? Tak do roka budete myslím s ES bydlet.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.