Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
22. 11. 2007 v rubrice Domy

Nízkoenergetické bydlení „u nás zatím nemá vybudovanou tradici“, abych použil parafráze známé filmové hlášky. Přesto se začínají objevovat první vlaštovky i na českém developerském trhu. Jednou z nich je i mladá společnost JRD. Ta nabízí nízkoenergetické domy se spotřebou energie 30 – 40 KWh/m2/rok, přičemž za nízkoenergetické domy lze považovat ty se spotřebou od 15 do 50 KWh/m2/rok.

Nízkoenergetické bydlení

Nízkoenergetický byt JRD je vybaven řízeným automatickým větráním, které neustále přivádí čerstvý vzduch do místností. Navíc prochází skrz prachový filtr, takže snižujete i obsah prachu ve vzduchu. Nízkoenergetické byty JRD využívají rovnotlakého větracího systému vytápění s rekuperací odpadního tepla. Jeho základem je centrální jednotka a rekuperační výměník. Centrální vzduchotechnická jednotka odsává odpadní vzduch z koupelen, WC a kuchyně, přivádí jej do jednotky s rekuperačním výměníkem a následně ven z objektu. Místo něj je z venkovního prostředí nasáván čerstvý vzduch. Další informace o nízkoenergetických bytech společnosti JRD, ale i šetření energiemi a informace o zásadách nízkoenergetické výstavby můžete nalézt na oficiálních stránkách www.jrd.cz.

 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz