Dotační program Zelená úsporám v nových číslech

Neuplynul ještě ani celý rok od vyhlášení programu Zelená úsporám a už to vypadá, že se začíná konečně rozjíždět. Podle nejnovějších čísel bylo k datu 10. března přijato 8574 žádostí, ve kterých si lidé řekli o téměř 1,5 mld. korun. pokračování…

Dotace Zelená úsporám - logo

Připomeňme si, že teprve před měsícem program Zelená úsporám dosáhl první miliardy korun přislíbené na dotace. Zrychlení tempa přijímání žádostí ilustrují následující čísla: částky 0,5 mld. Kč dosaženo za 275 dní, nicméně mety 1 mld. už za 21 dní. Měsíčně jde tedy přibližně o 0,5 mld. korun dotace a 2500 žádostí. Zrychlené tempo je patrné především v posledních měsících.

Nejvyšší podíl na celkové částce tvoří oblast A úspory energie na vytápění (zateplení), nejvíc žádostí pak podali lidé v oblasti C – využití obnovitelných zdrojů pro přípravu teplé vody a pro vytápění.

Největší zájem byl o dotaci na solární termické kolektory. Průměrná investice pro oblast A činila 633 tisíc korun a byla podpořena průměrně částkou 308 tisíc korun. Dotace tedy pokryla více než 48 % nákladů na realizované opatření. V oblasti C pak průměrná investice byla přibližně 190 tisíc korun a byla dotována průměrnou částka 70 tisíc korun, což činí necelých 37 %.

zdroj: zelená úsporám

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *