O víkendu se otevře největší tržiště biopotravin a bioproduktů v Česku

Přes 600 čtverečných metrů. Taková bude plocha stánků a prezentací výrobců či prodejců certifikovaných biopotravin a bioproduktů na nadcházejícím veletrhu Biostyl. Ten je součástí Festivalu Evolution, který se v Průmyslovém paláci na Výstavišti v Praze-Holešovicích koná od pátku 19. 4. do neděle 21. 4.

Na veletrhu Evolution budete mít příležitost ochutnat nejrůznější pochoutky z celého světa, foto: Felicius Media
Na veletrhu Evolution budete mít příležitost ochutnat nejrůznější pochoutky z celého světa, foto: Felicius Media

Počet vystavovatelů i rozsah jejich nabídky činí z Biostylu největší biotržiště v České republice, kde bude k dostání například i čerstvá zelenina za veletržní ceny.

Zcela poprvé dojde k přísnému oddělení certifikovaných výrobků v kategorii BIO v sekci Biostyl a necertifikovaných produktů v sekci Zdraví na veletrhu. Celou akci navíc doprovodí řada přednášek, workshopů, ochutnávek a dalších doprovodných akcí z programového bloku „Víme, co jíme“.

Mezi biovystavovateli nebude chybět ani vítěz prestižní soutěže „Česká biopotravina roku 2012“ – AMALTHEA, s.r.o, – manželé Blanka a Ivan Hrbkovi. Zároveň bude první den festivalu zahájena tato soutěž pro rok 2013 a zájemci z řad biovýrobců mohou hned na místě vyplnit přihlášku,“ říká Sylva Horáková z PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců, jediného celostátního sdružení ekozemědělců, zpracovatelů a prodejců biopotravin.

PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců rovněž v rámci Festivalu Evolution pořádá tiskovou konferenci, na které odborníci přiblíží téma „Tuzemské biopotraviny“ – podpora české bioprodukce, soutěž Česká biopotravina 2013, vzdělávání bioprodejců i mezinárodní spolupráce.

Návštěvníci Festivalu Evolution mohou vybírat v sekci Biostyl z nepřeberné nabídky českých či dovážených produktů, jejichž biokvalita je prokazatelně doložena certifikátem. Mezi největší vystavovatele bude patřit Pro-Bio, obchodní společnost – první český výrobce biopotravin, který je na trhu již přes 20 let, a je zároveň i největším výrobcem a zpracovatelem biopotravin u nás.

Pyšní se více než 1200 položkami v biokvalitě ve svém sortimentu! Firma se specializuje také na „zapomenuté“ staročeské plodiny, hojně využívané našimi předky, jako jsou pohanka, špalda, dvouzrnka či jáhly. Nabízí nicméně i velkou škálu klasických potravin, vše v certifikované bio kvalitě.

Speciality jako je třtinový cukr, javorový sirup, bio oříšky či bio sušené ovoce až po speciality jako bio fair trade čokoládu, bio pivo, sirup z agáve či sušenou třtinovou šťávu nabízí společnost Bio Nebio.

Zahanbit se nenechala ani taková firma jako je Spar Česká obchodní společnost – na Festivalu bude prezentovat své biovýrobky Natur*Pur, ale i ve spolupráci s Evropskou vegetariánskou unií na trh uvedenou novou řadu Spar Veggie. Co vše se dá s těmito výrobky vykouzlit, předvede návštěvníkům naživo známý Zdeněk Pohlreich.

Bio nápoje nabídnou například stoprocentně přírodní mošt z četných druhů ovoce a zeleniny s výstižným názvem Vitaminátor. Kromě klasiky jako jablko, jahoda či malina mohou návštěvníci ochutnat méně tradiční typy šťáv, například z červené řepy či celeru. Nebude chybět ani alkoholická nabídka v podobě vín v bio kvalitě, které nabídnou například Vinné sklepy Kutná hora.

Jelikož o zdraví a krásu je nutno pečovat i zvnějšku, kromě gastro produktů nabídne veletrh Biostyl především ženským návštěvnicím také výrobky z oblasti bio kosmetiky. Výrobky bio kvality představí například značka BIO Beauty či firmy distribuující pěstící i dekorativní bio kosmetiku Primavera nebo Naturals.cz.

tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *