Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
31.
Led

Francie, jaderná energetická velmoc, se rozhodla kráčet v první linii trvale udržitelného rozvoje. Od 1. července musí podle zákona všechny nebytové objekty zhasínat v noci světla. Hlavní město Paříž pak uzravře nábřeží pro auta, osází je místo toho zelení a kavárnami.

Nová pařížská radnice se rozhodla vzít nábřeží automobilistům a vrátit jej všem lidem, foto: JC Choblet - APUR / Mairie de Paris

Nová pařížská radnice se rozhodla vzít nábřeží automobilistům a vrátit jej všem lidem, foto: JC Choblet – APUR / Mairie de Paris31.
Led

Analytická společnost Ecofys vypracovala přehled 14 „časovaných bomb“. Jde o projekty související s fosilními palivy, jejichž realizace se v nejbližších letech chystá. A jen tato „velká čtrnáctka“ dokáže do roku 2020 zvýšit emisní zatížení Země o pětinu stávajícího stavu.

S pětinovým navýšením emisí bude velmi těžké vyvarovat se nechtěných scénářů. Zdroj: Greenpeace.org

S pětinovým navýšením emisí bude velmi těžké vyvarovat se nechtěných scénářů. Zdroj: Greenpeace.org30.
Led

Během roku 2012 přibyla v Evropské unii prakticky každý den jedna nová pobřežní větrná turbína. Celkem bylo připojeno 293 nových turbín o celkovém výkonu 1165 MW. Prim hrála Británie s 60% podílem.

Větrné elektrárny na pobřeží mají být především pro Británii, Irsko, Skotsko, ale i Německo a další severské státy jedním z klíčových OZE, foto: EWEA

Větrné elektrárny na pobřeží mají být především pro Británii, Irsko, Skotsko, ale i Německo a další severské státy jedním z klíčových OZE, foto: EWEA30.
Led

Sedmnáct britských firem a společností, které prodávají a montují solární panely, chce žalovat anglickou vládu o ušlý zisk. Vládní škrty, které vyústily v dramatické snížení ceny výkupních tarifů odebírané elektřiny, připravily tyto firmy dohromady o £140 mil. Místo letošní očekávané stabilizace výrobního sektoru tak přišlo fiasko, které bude mít pro britský solární průmysl dalekosáhlé následky.

Anglickým podnikatelům v solárním byznysu došla s proměnlivou politikou vlády trpělivost. foto: dynamix/sxc.hu

Anglickým podnikatelům v solárním byznysu došla s proměnlivou politikou vlády trpělivost. foto: dynamix/sxc.hu29.
Led

Nový typ tepelných čerpadel Panasonic Aquarea HT získal ocenění v soutěži TOP ENERGIE 2013. Ta byla uspořádána v rámci doprovodného programu každoroční specializované výstavy k vytápění, úsporám energie a využívání obnovitelných zdrojů Infotherma 2013.

Čerpadla Aquarea HT vynikají snadnou instalací. K dostání jsou jednofázové nebo třífázové jednotky s tepelným výkonem 9 kW a 12 kW ve verzích s jedním nebo dvěma bloky. foto: Panasonic

Čerpadla Aquarea HT vynikají snadnou instalací. K dostání jsou jednofázové nebo třífázové jednotky s tepelným výkonem 9 kW a 12 kW ve verzích s jedním nebo dvěma bloky. foto: Panasonic29.
Led

Úspory energií je pro ekologicky naladěné jedince samozřejmostí. Téma úspory se postupně se však stávají tématem číslo jedna pro každého, kdo chce dobře bydlet.

Investice do vlastního bydlení znamená pro rodinný rozpočet nemalý výdaj, foto: Ayla87/sxc.hu

Investice do vlastního bydlení znamená pro rodinný rozpočet nemalý výdaj, foto: Ayla87/sxc.hu29.
Led

Trh lze ovládat v zásadě dvěma způsoby – stát se majoritním vývozcem produktu, anebo být hlavním spotřebitelem, který si může diktovat podmínky. V případě Číny a globálního trhu s fotovoltaikou, začnou možná brzy platit obě poučky současně. Krom toho, že nyní do světa proudí polovina fotovoltaiky právě z Číny, třetina celosvětově vyrobených komponent také do této země směřuje.

Pokud Čína ovládne celosvětový trh s fotovoltaikou, bude to její vítězství nebo prohra? foto: herrberg/sxc.hu

Pokud Čína ovládne celosvětový trh s fotovoltaikou, bude to její vítězství nebo prohra? foto: herrberg/sxc.hu28.
Led

České obchody se stavebninami mají sice slušný sortiment, ale s dotazem na ekologické materiály u nich člověk moc nepochodí. I proto vznikl v ČR projekt Envimat, který v oblasti ekologicky šetrných materiálů člověku poradí.

Stavební materiály hrají při stavbě domu primární úlohu, foto: Mattox/sxc.hu

Stavební materiály hrají při stavbě domu primární úlohu, foto: Mattox/sxc.hu
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz