Panasonic představil nový typ tepelného čerpadla

Nový typ tepelných čerpadel Panasonic Aquarea HT získal ocenění v soutěži TOP ENERGIE 2013. Ta byla uspořádána v rámci doprovodného programu každoroční specializované výstavy k vytápění, úsporám energie a využívání obnovitelných zdrojů Infotherma 2013.

Čerpadla Aquarea HT vynikají snadnou instalací. K dostání jsou jednofázové nebo třífázové jednotky s tepelným výkonem 9 kW a 12 kW ve verzích s jedním nebo dvěma bloky. foto: Panasonic
Čerpadla Aquarea HT vynikají snadnou instalací. K dostání jsou jednofázové nebo třífázové jednotky s tepelným výkonem 9 kW a 12 kW ve verzích s jedním nebo dvěma bloky. foto: Panasonic

Tepelná čerpadla Panasonic Aquarea HT se umístila na 3. místě v kategorii Alternativní zdroje. Hodnocení probíhalo v kategoriích Vytápění, Úspory energií, Alternativní zdroje a Nízkoenergetická a pasivní výstavba.

Soutěže se zúčastnilo celkem 16 společností se svými produkty, které splnily dané podmínky. 167 čtenářů zvolilo v kategorii Alternativní zdroje novou řadu tepelných čerpadel Panasonic Aquarea HT.

Nová řada Aquarea HT dokáže ohřát vodu až na 65 °C a tvoří tak velmi vhodnou a vysoce výkonnou náhradu plynových kotlů ohřívajících kapalinu pro topná tělesa.

Kromě patentovaného systému chlazení a řízení oběhu jsou nová čerpadla vybavena i výkonnými kompresory Panasonic Invertor a výměníkovými moduly, díky nimž se majitelé mohou těšit na výtečný poměr výkonu a spotřeby. Koeficient COP dosáhl u modelu s výkonem 9 kW skvělé hodnoty 4,55.

Tepelná čerpadla řady Aquarea HT jsou vybavena i patentovaným systémem Panasoniku s označením SCEB (Sub-Cooler plus Evaporator Bypass). Jedná se o technologii vysoce výkonného vytápění při nízkých venkovních teplotách, takže ani při −15 °C domácnost nepotřebuje záložní elektrický přímotop.

tisková zpráva

2 komentáře: „Panasonic představil nový typ tepelného čerpadla

 • 30. 1. 2013 (10.02)
  Trvalý odkaz

  Ještě bych doplnil, že se jedná o čerpadlo vzduch – voda. A cena té nejslabší verze se pohybuje okolo 170 000,-. Čili návratnost je v porovnání s plynem odhadem 10 let.
  Bylo by dobré, kdyby prodejci zveřejnili délku záruky.

  Technologie to není špatná, akorát to chce ještě trochu zefektivnit výrobu, aby cena polkesla na mez, kdy se vyplatí přejít na TČ z plynu a elektřiny. Také je třeba zmínit, že je nutné pro tento druh čerpadla mít dostatečně velkou vodní nádrž, odkud se bude právě čerpat to teplo. Poddimenzovaná by mohla při nižších teplotách promrznout až na dno.

  Reagovat
  • 30. 1. 2013 (11.16)
   Trvalý odkaz

   Je to čerpaqdlo vzduch-voda jak jste správně podotknul což je patrné na první pohled o jaké zamrzající nadrži to mluvíte?? čerpá vzduch a ohřívá vodu v bojleru…

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *