Ekologická vinylová krytina šetří životní prostředí i zdraví

S odkazem na zdravý životní styl a ekologické smýšlení představuje společnost Kratochvíl parket profi, dovozce a prodejce podlahových krytin, vinylové podlahy na přírodní bázi značky Wineo® PURLINE. Tento inovativní organický produkt je vyroben z přírodních, obnovitelných surovin, bez škodlivých přísad, emisí a zápachu.

Přední dovozce a distributor podlahových krytin v ČR společnost Kratochvíl parket profi, s.r.o. byla založena v roce 1993. Společnost sídlí v Moravanech u Brna, kde se nachází také jeden z exkluzivních showroomů KPP. Další moderně řešený showroom o rozloze 350 m2 naleznete v Praze na Českomoravské ulici.
Přední dovozce a distributor podlahových krytin v ČR společnost Kratochvíl parket profi, s.r.o. byla založena v roce 1993. Společnost sídlí v Moravanech u Brna, kde se nachází také jeden z exkluzivních showroomů KPP. Další moderně řešený showroom o rozloze 350 m2 naleznete v Praze na Českomoravské ulici.

Extrémní zátěžová odolnost bez vzniku otlaků, stálobarevnost, dlouhá životnost, příjemný povrch pro chůzi a tichá akustika patří mezi další přednosti. V nabídce je široká škála dekorů a formátů, prodává se v rolích i dílcích.

Má vrstvenou strukturu o tloušťce 2,5 mm, až na výjimky se pokládá lepením, s možností umístění na podlahové topení i do vlhkých prostor. Wineo® PURLINE je hygienická krytina, vhodná do obytných prostor, škol a školek, zdravotnických zařízení, fitness center, hotelů nebo obchodů.

Zdravé bydlení

Wineo® PURLINE je v současnosti nejvíce ekologickou vinylovou podlahou, a to z hlediska procesu výroby, užívání i recyklace. Krytina je vyrobena z obnovitelných surovin a přírodního plniva, základem je organický polyuretan. Místo chemických přísad je při výrobě používán řepkový nebo ricinový olej. Neobsahuje chlór, změkčovadla ani rozpouštědla.

Wineo-PURLINE_Kolekce-Wood_dekor-Dub Sonoma_prodava-KPP

Krytina je zcela bez zápachu, emisí a plně recyklovatelná, v podstatě ji můžete vyhodit s běžným domácím odpadem. Dojde-li k požáru, z podlahy neunikají toxické plyny, ani se téměř neuvolňuje kouř, únikové cesty tak zůstávají viditelné.

Kvalitní zpracování

Krytina je extrémně odolná (třída zátěže 23/34/43), nevadí jí vlhkost, chemické ani mechanické vlivy na podlaze (až na výjimečné případy) nezanechávají žádné stopy. Díky vysoké UV odolnosti nedochází i přes vystavení slunečnímu záření k blednutí dekoru.

Wineo-PURLINE_kolekce-Wood_dekor-Dub Arctic_prodava-KPP

Kompaktní polyuretanový povrch krytiny se velmi jednoduše a rychle udržuje hygienicky čistý. Použít lze všechny běžné čistící i dezinfekční přípravky. Většinu běžných skvrn (pero, víno) bez problému odstraníte. Ani v komerčních silně zatěžovaných prostorech není nutné na krytinu nanášet počáteční ochrannou vrstvu.

Široké využití

Podlaha Wineo® PURLINE vychází vstříc stále se zvyšujícím požadavkům na zdravé bydlení. Odolnost vůči extrémnímu zatížení, zdravotní nezávadnost, příjemná akustika a jednoduchá údržba dávají krytině zelenou pro použití v zdravotnických a lázeňských zařízeních, fitness centrech, restauracích a hotelech.

Wineo-PURLINE_kolekce-Wood_dekor-Monterey Snow_prodava-KPP

Přidává se veřejný sektor, výrobce nabízí barevné a dětské vzory, ideální do dětských pokojů, škol i školek, a obchodní prostory, produkt je šetrný ke kotníkům a vhodný do míst s dlouhodobým stáním.

Možnost výběru

Nejen interiéroví designéři budou spokojeni s množstvím dekorů a povrchových struktur. Barevné dekory i celou řadu imitací doplňují fabionové sokly a vnější rohy.

Wineo-PURLINE_Kolekce-Levante_Dekor-Honey Mustard_prodava-KPP

Krytina se prodává v klasickém formátu v rolích nebo v praktických prknech a dílcích. Obě varianty jsou dostupné v nízké konstrukční tloušťce 2,5 mm, optimální i pro renovace. Pokládka probíhá až na výjimku lepením.

V domácích prostorách lze v místnostech do 20 m2 krytinu položit bez nutnosti lepení. Tepelný odpor ve výši 0,01 m2 K/W dokládá vhodnost pro podlahové teplovodní topení.

tisková zpráva

11 komentářů: „Ekologická vinylová krytina šetří životní prostředí i zdraví

 • 18. 6. 2024 (13.27)
  Trvalý odkaz

  Stejně mi jako nejvíc eko materiál přijde dřevo, protože to je prostě dřevo a žádná chemie. Na druhou stranu s vinylem se dobře pracuje a i když není tak eko -logický, tak je rozhodně eko -nomický. K jeho zpracování stačí řezačka na vinyl a nepotřebujete ani nějaké speciální znalosti. Jen to chce, abyste byli přesní a věděli, co přesně děláte a proč.

  Reagovat
 • 1. 4. 2015 (9.22)
  Trvalý odkaz

  Podle mě můžete dát PVC na jakoukoliv litou podlahu bez problému. Jen když použijete dobrý povrch na litou podlahu tak není PVC potřeba.

  Reagovat
 • 25. 9. 2014 (8.57)
  Trvalý odkaz

  Vinylové podlahové krytiny nemusí být vždy PVC. Vyrábí se ještě PVF a PVAc. Nejspíše ale stejně půjde o PVC, ať si výrobce tvrdí, jak je to ekologické, přece jenom je to vikslajvant.
  Meziprodukt PVC vinychlorid ná karcinogenní účinky na játra, Ftaláty už tam doufám nejsou, to bylo největší riziko, ale polyuretan se, pokud je mi známo vyrábí z kyanoakrylátu, což je ta látka, která v indickém Bhópálu způsobila asi největší civilní chenickou katastrofu. Takže při hoření to moc bezpečné nebude. Z PVC se běžně při hoření uvoňují dioxiny.

  Reagovat
  • 26. 9. 2014 (13.05)
   Trvalý odkaz

   Nejsem si jistý, ale u nás ve městě je fabrika na polyuretanové pěny, a myslím že v těch zásobnících je isokyanát.

   Incident v Bóphálu nebyl myslím nikdy úplně došetřen.

   Rozhodně by to chtělo nějakou bezpečnější náhradu za mnohé umělé hmoty, ať už pro toxicitu během výroby, či existence hmoty, nebo pro špatnou odbouratelnost. na druhou stranu jsou aplikace, kde to prostě nenahradíme.

   Reagovat
   • 28. 9. 2014 (11.20)
    Trvalý odkaz

    Ano, izokyanát. Psal jsem to popaměti, kyanoakryláty se používají u vteřinových lepidel. Incident technicky dořešený byl, šlo o zastaralé a neudržované nádrže spolu s nedodržováním bezpečnostních předpisů, pokud se pamatuji. Viníci potrestáni v podstatě nebyli, pokuta byla, vzhledem k rozsahu havárie, směšná.

    Reagovat
 • 24. 9. 2014 (11.51)
  Trvalý odkaz

  Co je to vinyl? Jaké má chemické složení? Nejedná se náhodou o polyvinylchlorid, klasické staré PVC?
  To nás chce nějaký darebák oblbnout.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *