LEGO chce do roku 2030 nahradit plast

Dánská společnost LEGO patří mezi největší hračkářské firmy světa. Fakt, že světoznámé plastové kostičky jsou z plastu, ale její pověsti škodí.

LEGO je největším výrobcem pneumatik na světě. foto: LEGO
LEGO je největším výrobcem pneumatik na světě. foto: LEGO

V minulém roce uzavřelo LEGO dohodu s ropnou společností Shell. Díky tomu se na jejích čerpacích stanicích objevily známé dánské stavebnice. Jenže takové spojení se mnoha lidem nelíbilo, včetně organizace Greenpeace.

Spustila proto velkou kampaň, ve které chytře využila známého filmového hitu Lego: The Movie. LEGO bylo nakonec nuceno od smlouvy se Shell odstoupit. Pro LEGO i Shell to vše ale bude mít nejspíš mnohem dalekosáhlejší následky.

>>> ČÍST CELÝ ČLÁNEK <<<

EkoBonus.cz

4 komentáře: „LEGO chce do roku 2030 nahradit plast

 • 17. 8. 2015 (15.19)
  Trvalý odkaz

  Krok správným směrem. Měli by použít něco co je sice trvanlivé, ale přece jen v přírodě lépe rozložitelné, levné a energeticky nenáročné na výrobu. Mě z toho vychází tvrzený recyklovaný papír napuštěný nějakou odbouratelnou pryskyřicí, ale možná se najde něco lepšího.

  Reagovat
  • 17. 8. 2015 (17.57)
   Trvalý odkaz

   Rovnou by se tedy mohli vrátit k celuloidu. Je spíš otázkou, jestli to má smysl zrovna u stavebnice, nebo je možná v tom něco jiného, doufají že se jim tak podaří mít materiál první a pak na něm budou vydělávat, tedy na prodeji licencí.

   Reagovat
 • 15. 8. 2015 (11.59)
  Trvalý odkaz

  Taky nechápu proč by to neměli dělat z plastu. Však to není spotřební zboží a děcka toho tolik nesní ani nepoztrácí tak kde je problém? Plasty mají svoje obrovské výhody a jejich kvalita je u recyklátů mnohem horší !

  Reagovat
 • 15. 8. 2015 (8.34)
  Trvalý odkaz

  Někteří lidé jsou snad padlí na hlavu.
  Vždyť ropa je přírodní bio produkt!!!!

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *