HELIOTERM SOLID M – výjimečné tepelné čerpadlo vzduch/voda

Vlastnosti HELIOTERM SOLID M oceňují i odborníci, to když se toto čerpadlo stalo na soutěži TZB EXPO 2020 jediným oceněným zdrojem obnovitelné energie. Čím vším si HELIOSTEM SOLID M zasloužil přízeň, to se dozvíte na řádcích níže.

O tomto tepelném čerpadlu lze říct, že boří předsudky spojené s tepelnými čerpadly vzduch/voda. Kromě toho, že při zapojení do kaskády s jedním regulátorem umí dosáhnout topného výkonu až 600 kW, HELIOTERM SOLID M je výjimečné také díky:

  • Velmi nízkému provoznímu hluku, který umožňuje umístění jednotky v blízkosti budovy, což výrazně snižuje množství použitého předizolovaného potrubí.
  • Svému zpracování, jež tepelné čerpadlo připravuje na provoz v extrémně nízkých teplotách, silném větru a velkém množství padajícího sněhu. Zároveň, výrobce tohoto čerpadla myslel i na bezpečnost, HELIOTERM SOLID M má kompletně zakryté ventilátory i přípojky, navíc s možností speciálního zakrytí ventilátorů, např. pro případ umístění u škol či školek.
  • Schopnosti provozu i při teplotách -25 °C, přičemž výkon tohoto tepelného čerpadla klesá výrazně méně než u většiny čerpadel. Například, zatímco většina čerpadel vzduch/voda ztrácí při teplotě -10 °C cca 25 % svého výkonu, u HELIOTERM SOLID M je to cca 10 % výkonu. I díky tomu, HELIOTERM SOLID M vyžaduje výrazně menší dotopový kotel.
  • Souběžné výrobě tepla a chladu, která umožňuje produkovat teplo a chlad za poloviční náklady v porovnání s prakticky všemi ostatními tepelnými čerpadly vzduch/voda na trhu.

Technické parametry tepelného čerpadla HELIOTERM SOLID

HELIOTERM SOLID M je tepelné čerpadlo původem z Rakouska, kde je každou zimu vystavováno velmi nízkým teplotám a vysokým nárokům na teplo ze strany bytových domů, konferenčních prostor, veřejných budov, penzionů či výrobních hal. Podobné využití toto tepelné čerpadlo našlo i v České republice, kde je k dispozici v rámci nabídky společnosti GT Energy s.r.o., viz https://www.gt-energy.cz/cz/heliotherm-solid-m, jejíž odborníci jsou připraveni vám představit výhody HELIOTERM SOLID M ve vašem případu, tj. s ohledem na očekávanou spotřebu tepla, chladu, tepelné ztráty apod.