Sony Ericsson – nové mobily z recyklovaných plastů

se každoročně obmění stovky milionů na celém světě. Jejich výroba však zatím zdaleka není tak ekologická jak by mohla být, natož pak provoz. I tady se ale blýská na lepší časy. Například s recyklací mobilů oslavil nedávno v ČR úspěch T-Mobile. Číňané představili mobil na solární energii. Nokia zase 100% recyklovatelný mobil. No a teď je tu se svými novinkami C901 CyberShot a Naite.
recykovatelné mobilní telefony Sony Ericsson
Oba jsou navrženy tak, aby obstály co se týká funkcí s nejnovější konkurencí, ale zároveň svým majitelům dávaly dobrý pocit z toho, že dělají něco pro své . Model C901 bude v Evropě k dispozici během pár týdnů, model Naite až za několik měsíců. První zmíňovaný je z 50% vyroben z recyklovaného plastiku a využívá vodové barvy, které mají nižší obsah nebezpečných organických látek.
recykovatelné mobilní telefony Sony Ericsson
Navíc se Sony Ericsson rozhodl ušetřit papír na manuálech, které jsou uloženy přímo v , což snižuje i nároky na zabalení. Šetrnější jsou dokonce i nabíječky. Jakmile vám telefon doslouží, můžete jej poslat zpět k . Oba výše zmíněné telefony vycházejí z konceptu GreenHeart, který firma představila už v roce 2008.
recykovatelné mobilní telefony Sony Ericsson

inhabitat
Sdílet:

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.