Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
11. 3. 2009 v rubrice Spotřebiče

Výrobci mobilních telefonů se předhánějí v tom kdo vyrobí „ekologičtější“ zařízení. Nedávno představila svůj recyklovatelný mobil. Teď je na řadě .

Tamní výrobce ZTE představil svůj Coral-200 se v zadní části. je určen pro dobíjení telefonu – na každých 15 minut hovoru připadá hodina vystavení na slunci.

Co je na tomhle nejzajímavější je však jeho cena, která má být kolem 40 dolarů, tedy asi 850 Kč! Přitom půjde o standardně vybavený , který navíc nebude nutné nabíjet ze sítě. A už vůbec se nebudete muset strachovat, že máte špatný typ nabíječky. Tenhle totiž používá skutečnou „univerzální v podobě té velké žluté koule tam nahoře :).
spotřebiče - mobilní telefon Coral 200

inhabitat
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
 1. PavelH:

  Zdravím.

  No spojovat solární článek, který je vystaven slunci s baterií a dokonce vlastním zařízením není příliš vhodné…

  Tmavá plocha se v létě rozpálí díky slunečnímu záření na teplotu i přes 50°C a tudíž bych toto řešení viděl pouze jako obchodní trik a nebo jako nouzovou možnost, jak telefon dobít, ale na časté dobíjení to rozhodně nebude…

  P.S.: Pokud nevěříte, zkuste si tmavý mobil nechat přes léto na přímém slunci, ale pozor aby vám baterie neexplodovala!

 2. Karel743:

  Pro firemní použití nevhodné :-) Ale jinak bych ho koupil, mám aj vysílačky takové konstrukce.

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz