Cenový přehled ledniček: za kolik se dá sehnat kvalitní chladnička?

Lednička je dnes nezbytností v každé domácnosti. Podívejte se, kolik jaké typy obvykle stojí.

Neprodávanější lednice se dnes cenově pohybují mezi 6000 až 12 000 Kč. Nejnižší cenou, ale slušnou kvalitou se mohou pochlubit méně známé značky jako např. Hisense. Tato firma nabízí za cenu kolem 6000 Kč už 180 cm vysoké ledničky s mrazákem v energetické třídě A+ nebo A++.

Za podobnou cenu lze sehnat také ledničky značek Candy nebo Amica, případně známější Beko. O jednu cenovou třídu výš jsou Whirlpool lednice nebo značka Samsung. Tam se cena pohybuje přibližně od 10 000 Kč výš.

Tyto lednice už nabízejí pokročilé funkce jako nofrost, super mrazení či samoodmrazovací mrazák. Bývají také méně hlučné, což se hodí zejména u kuchyní spojených s obývacím pokojem nebo jídelnou. Whirpool nebo LG dávají na některé své vybrané modely prodlouženou záruku 10 let na kompresor po registraci. 

Za cenu od 21 000 Kč výš se prodávají tzv. „americké lednice“, tedy rozměrově zhruba dvojnásobné proti těm „klasickým“ evropským. Nabízejí objem zhruba od 280 litrů až po 400 litrů. Často nabízejí výrobník ledu nebo ledové tříště s připojením na vodu.

V cenové hladině nad 50 000 Kč najdeme především nejmodernější americké lednice značek Samsung, Sharp, LG, Grundig nebo Liebherr. Za takovou cenu už se můžete těšit na výjimečné zpracování. Na druhou stranu, málokdy se násobně vyšší cena odráží i v násobně vyšších praktických možnostech využití.

Sdílet: