Austrálie: 750 000 domácností má na střeše solární panely

Austrálie následuje Německo a prožívá solární revoluci. Malou solární elektrárnu tam má na střeše už přes 750 000 domácností. Cena elektřiny ze solárních panelů se blíží ceně elektřiny ze zásuvky, nebo ji dokonce trumfuje. Během několika příštích měsíců bude mít 10 % australských domácností vlastní obnovitelný zdroj energie.

Vývoj počtu australských domácností, které mají instalovanou střešní solární elektrárnu. Puntíky jsou odhadovaný budoucí vývoj. Slušné, co říkáte? graf: ACER
Vývoj počtu australských domácností, které mají instalovanou střešní solární elektrárnu. Puntíky jsou odhadovaný budoucí vývoj. Slušné, co říkáte? graf: ACER

V Austrálii má dnes podle Australského úřadu pro čistou energie (ACER) vlastní solární elektrárnu přes 750 000 domácností celkových 8 milionů. Celkově jde o instalovaný výkon 1,7 GW s tím, že průměrně má jedna taková střešní solární elektrárna výkon k červnu 2012 výkon 2,85 kW.

Odhaduje se, že za 12 měsíců bude mít Austrálie jeden milion domácností vybavených solárními panely, jejichž celkový výkon dosáhne více než 2,3 GW. Jen během zbytku letošního roku údajně přibude dalších asi 600 MW, což by naznačovalo, že onen milion možná „nastane“ dokonce dřív než za rok.

Za obrovský rozmach solárních elektráren v Austrálii může zavedení výkupních cen. Jen během roku 2011 díky tomu přibylo přes 860 MW. Na druhou stranu, v některých částech země jsou výkupní bonusy stejně rychle „vypínány“.

reneweconomy.com.au

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

6 komentářů: „Austrálie: 750 000 domácností má na střeše solární panely

 • 4. 10. 2017 (17.30)
  Trvalý odkaz

  Myslíte si, že vám půjčíte? Myslíte si vážně, že potřebujete naléhavou půjčku k zahájení podnikání? Jste v dluzích? To je vaše šance dosáhnout vašeho přání, dáváme osobní půjčky, podnikové úvěry a podnikové půjčky a všechny druhy půjček s úrokem ve výši 2% pro více informací nás kontaktujte emailem: (fmerinder1111@gmail.com)

  Reagovat
 • 18. 5. 2015 (10.00)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,

  Jsme křesťanská organizace, která vznikla na pomoc lidem v potřebách pomáhá, jako je například finanční help.So pokud se chystáte přes finanční potíže, nebo jste v každém finančním chaosu, a je třeba finanční prostředky k zahájení vlastního podnikání, nebo potřebujete úvěr usadit váš dluh nebo splatit své účty, start pěkný podnikání, nebo jste zjišťují, že je těžké získat kapitál úvěr od místní banky, kontaktujte nás ještě dnes prostřednictvím e-mailu mrsroseberrrywilkinsfunds.usa@gmail.com pro Bible říká: „“ Luke 11:10 Každý, kdo prosí, dostává; ten, kdo hledá, nalézá; a tomu, kdo tluče, dveře se otevřely „.so nenechte tyto příležitost projít se, protože Ježíš je stejný včera, dnes i navěky more.Please nich je pro vážné smýšlející a Bůh se bát lidí.

  Tvé Jméno:
  SEX;
  AGE;
  země
  Výše Úvěru:
  Půjčka Doba trvání:
  Účel úvěru;
  Měsíčního příjmu;
  Platný Mobilní telefonní číslo:

  Díky za pochopení do kontaktu jak očekáváme

  pozdravy
  management
  E-mail: mrsroseberrrywilkinsfunds.usa@gmail.com

  Reagovat
 • 5. 11. 2014 (23.38)
  Trvalý odkaz

  Pořiďte si vánoční půjčku nyní. Kéž Pán mír s vámi.

  Jste obchodní muž nebo žena? Máte v jakékoli finanční stres nebo potřebujete prostředky na zahájení vlastního podnikání? ) Osobní úvěr, obchodní expanzi. b) Obchodní Start-up a vzdělávání. c) Dluh Konsolidace. D) X-mas úvěr Jméno: …………………………………… Země: ………………………………….. Adresa: ….. ………………………………. manželství Status: ………. ……………………….. Pohlaví: ………………. .
  Věk …………………..
  Výše ​​úvěru potřeba: ………………… ….
  trvání úvěru: ……………………………..
  Osobní mobilní telefonní číslo: … ………………..
  měsíční příjem: ……………………… ………. Děkuji vám a Bůh žehnej e-mail: jameswoodloan@gmail.com

  Reagovat
 • 11. 2. 2014 (20.59)
  Trvalý odkaz

  Pro koho se to týká.

  To je Mr.Tom White seriózní, spolehlivý, vláda schválila úver pujcky firmy.
  Myslíte si, potrebují financní pomoc, dáváme všechny druhy úveru spolupracovat subjekty
  a osoby, které potrebují úver v minimální úrokové sazby.

  Jsme dynamická spolecnost ciní financní pomoc. Služby Poskytované patrí: Xmas úver,
  Refinancování, Home Improvement, Investicní úver, Auto úvery, dluh Konsolidace, Line of Credit,
  Podnikatelské úvery, osobní pujcky, auto úver, auto úver.

  V prípade zájmu nás kontaktujte prostrednictvím e-mailu pro více informací, jak budu mít rádi, že se k vašim službám.
  Kontaktní e-mail;

  Laskave vyplnte níže uvedený formulár žádosti;

  Celé jméno:
  Kontaktní adresa:
  Telefon:
  Zeme:
  Cástka potrebná jako úver:
  Doba trvání úveru:
  Pohlaví:

  Díky
  Sr.Tom White

  Reagovat
 • 1. 9. 2013 (18.20)
  Trvalý odkaz

  Takže je to bublina, bez dotaci by nic nebylo. Umělý jev, který až dotační šílenství skončí, budou počítat škody. U nás by za to měli někoho pověsit- ti co jsou za to zodpovědní nejsou zadnou zodpovědnost.

  Vrata

  Reagovat
 • 6. 9. 2012 (22.05)
  Trvalý odkaz

  celé nové OZE jedou na dotace , jsou to nekonkurenceschopné nestabilní zdroje platí u ních pravidlo že čím více je využíváte tím více potřevujete přenosových kapacit a záložních zdrojů a to tyto zdroje omezí. Samozřejmě je nutno pozamenat ,že do určité míry nestabilita nevadí a lze tyto zdroje někde i ekonomicky využívat , ale představa že mohou nahradit jádro nebo uhlí za ekonomicky přijatelných podmínek nemá oporu ve fyzikálních zákonech. Jedině pokud bude objeven efektivní a levný akumulátor el. energie. Zatím ekonomicky neumíme ani provozovat elektromobil natož pak celou el. síť. Vývoj v energetice jde pomalu. OZE jsou spíše mediální humbuk jejich celový podíl na spotřebě energie je podobný jako byl v roce 1971 – takže se zatím rozvíjejí stejně jako fosilní paliva. V příštích dekádách se budou tyto zdroje rozvíjet poměrně rychle přesto i v nové výrobě energie budou dominovat fosilní zdroje a to v celém období do roku 2040. Bude růst spotřeba ropy , zemního plynu i uhlí. I když klesne jejich celkový podíl absolutně přispějí nejvíce. Jadro si svůj podíl sice udrží , ale nezvýší jej. Lze proto předpokládat že fosilní paliva prožijí celosvětově svůj zlatý věk.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *