Americké vojenské základny budou zcela soběstačné

se snaží zbavit závislosti na ropě jak jen to jde. Dobře ví, že bude čím dál dražší. Chystá proto elektrické lodě, své letouny upravuje pro chod na biopaliva a své základny vybavuje , nákladními elektromobily a vodíkovými auty.  
americká armáda solární elektrárna

Americká má v plánu všechny své základny na území Spojených států učinit energeticky soběstačnými. To jde ruku v ruce s federálním nařízením o tom, že všechny federální budovy musí být do roku 2030 energeticky soběstačné. A zároveň musí mít o 30 % nižší spotřebu vody a o 50 % nižší produkci odpadu, který putuje na skládky.

Další vládní rozhodnutí nařizuje armádě, aby do roku 2025 získávala nebo vyráběla 25 % energie z obnovitelných zdrojů energie. Během těchto dnů má být vybráno pět prvních základen, které se stanou pilotními projekty a příkladem pro další. Zájem o účast na programu mají desítky základen po celé zemi.

americká armáda elektromobily

Armáda už od roku 2008 zavádí v některých svých základnách , které pomáhají vyrábět elektřinu např. pro domy vojáků. Základna Fort Bliss využívá denní světlo k osvětlení jídelny, skladu a tělocvičny. Zároveň využívá koncentrační solární elektrárnu kombinovanou s elektrárnou spalující , jejíž výkon plánují vojáci zvýšit na 90 až 140 MW.

NREL

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Jeden myslel na “Americké vojenské základny budou zcela soběstačné

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *