Češi hledají nejlepší pasivní dům roku 2016

Druhý ročník soutěžní přehlídky „Pasivní dům roku“ odstartoval. Od středy 21. září tedy mohou majitelé energeticky úsporných nemovitostí znovu přihlašovat své domy do celorepublikového soutěžního klání.

Začal už druhý ročník soutěže/přehlídky Pasivní dům roku. foto: CPD
Začal už druhý ročník soutěže/přehlídky Pasivní dům roku. foto: CPD

Pasivní domy jsou nejmodernější stavby současnosti. Jsou kvalitně postavené, ekologické a zdravé pro své obyvatele. V Česku se jich každoročně postaví stovky, stejně jako energeticky úsporných budov. Jenže, které z nich jsou nejlepší?

Na to odpoví soutěžní klání „Pasivní dům roku“. V jeho rámci nejprve proběhne přihlašování domů a to do 30. listopadu. Následně jednotlivé projekty ohodnotí odborná komise a určí deset až patnáct finalistů. Z nich pak vybere vítěze veřejnost prostřednictvím hlasování na webu www.pasivnidumroku.cz.

Do soutěže se mohou zapojit všichni vlastníci domů, nebo jejich zástupci s podloženým souhlasem vlastníka. Soutěžit se přitom bude ve dvou kategoriích, a to novostavby rodinných domů a novostavby a rekonstrukce ostatních budov.

Udělena budou čtyři ocenění, konkrétně dvě ceny poroty, cena veřejnosti a cena generálního partnera, kterým je společnost Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Isover.

Cenu poroty udělí na základě hodnocení odborná porota složená ze zástupců Centra pasivního domu, Státního fondu životního prostředí České republiky a nezávislých odborných porotců. Cena veřejnosti bude udělena na základě veřejného hlasování.

Vítězové soutěže budou slavnostně vyhlášeni na veletrhu nízkoenergetických pasivních a nulových staveb FOR PASIV v termínu od 9. do 11. února 2017. Téma pasivních domů se těší nejen v zahraničí, ale také v České republice stále větší pozornosti. Dokládá to mimo jiné vysoká úspěšnost prvního ročníku soutěže „Pasivní dům roku“.

Hlavní cenu tehdy obdržel rodinný dům ve Vrané nad Vltavou, který kromě prestižního ocenění získal zahradní bazén včetně příslušenství od společnosti ABPLAST s.r.o. v celkové hodnotě 80 000 Kč. Vzhledem k vysoké sledovanosti se soutěž pro rok 2016 rozšířila o další ocenění, a to dvě ceny poroty, cenu veřejnosti a cenu generálního partnera.

Vyhlašovatelem soutěžní přehlídky „Pasivní dům roku“ je společnost ABF, a. s., organizátorem pak Centrum pasivního domu a podporovatelem Státní fond životního prostředí České republiky.

tisková zpráva

2 komentáře: „Češi hledají nejlepší pasivní dům roku 2016

 • 15. 5. 2017 (2.00)
  Trvalý odkaz

  j’ai moi aussi un super bon plan pour les poupées de porcelaine : Aquatéal lotion et gel douches autobronzants: moi même dans le Sud je suis obligée de tricher : ce qui a de novateur chez eux c’est que c’est quasi naturel (au thé noir et caramel et 0 traces:o)): c’est tout nouveau, pas cher et j’adore )

  Reagovat
 • 27. 2. 2017 (3.19)
  Trvalý odkaz

  GüzeL PayLaşiM TeŞeKKüRLeRThanks for sharing good adminHasret GuLu HasretGuLuEN Güzel Sohbet SitemizDeMekani Sizlericin en uygunYer ChattaKalite SohbetteVaz Gecilmez MekanDostluk SitesiHerkes BurdaSen NerdeSiNCaNLi Turkuler sussunsairsukkunsiirler SiirLerKalitenin Adresi burasihasret gullerihasret siirlerikurdish xeberdan kurdishSohbett turkcekurdi kurmanciask siirlerisevgili siirleridostlar dostluk siiriHasret GuluAilesi olarakSizlere En guzelSogbet ortaminiKurduk SizDegerli ArkadaslariDostlari AramizdaGörmekten öutlulukDuyariz Sitemiz7 Gun 24 Saat HizmetinizdeDir

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *