Problémy s odkládáním podzimních outfitů? Zajistěte si místo pro své oblečení

Máte mnoho věcí a tím vzniká problém s odkládaním podzimních outfitů? Zajistěte si dostatek místa pro své oblečení v předsíni.

Protože se jedná obvykle o omezený prostor – základem je dobře naplánovaný nábytek do předsíně. Čím dál častěji se předsíně stávají jakou si šatnou či skladem pro naše věci. Stačí si vybrat vhodný nábytek do předsíně. Kromě toho, že vám předsíň poslouží pro ukládání věcí, plní ještě druhou důležitou funkci a to když k vám vstoupí návštěva. Proto je velmi důležité, abyste ji uspořádali způsobem, který je praktický a příjemný pro oko.

Skříň v předsíni vám přidá dostatek úložného prostoru

Komfortní a prakticky zařízená předsíň, která snadno pojme celý vnější šatník členů domácnosti a nevyvolá dojem, že je zaplněná, což pravděpodobně ocení každý. Ideálním řešením, zejména v malém prostoru, bude investovat do nábytku na zakázku. Najít v internetových obchodech však můžete i menší skříně, které se vejdou právě do menších prostor. Můžete je plně přizpůsobit rozvržení místnosti (i té neobvyklé) a vašim požadavkům. Velkou výhodou skříní do předsíně je také jejich estetika a trvanlivost a není třeba nikoho přesvědčovat o kvalitě tohoto nábytku.

Při výběru skříně do předsíně zvažte:

Rozměry místnosti – Před zakoupením šatníku do předsíně si pečlivě změřte místnost a vyberte místo, kde bude nábytek méně rušivý při každodenním pohybu.

Funkce nábytku – Může se zdát, že může existovat pouze jedna funkce: ukládání oblečení. Je však také důležité přemýšlet o tom, jaký druh skříně chcete a kolik věcí potřebujete odkládat. Ušetříte si mnoho starostí do budoucna. Pokud již máte doma skříň, můžete do chodby vložit lehký kus nábytku s otevřenými dveřmi. Má-li však být hlavním skladovacím místem, nejlepším řešením bude vícekřídlá konstrukce s různým uspořádáním polic, tyčí a zásuvek, které si lze přizpůsobit podle individuálních potřeb.

Rozměr vybraného nábytku – Skříň by měla být dobře uspořádaná, prostorná a plánovaná tak, aby mohla využívat všech dostupných centimetrů. Standardní skříň do předsíně je 60 cm hluboká. Pokud však v ní plánujete ukládat hrubé svetry nebo dokonce kožešiny – měla by být o něco hlubší, nejlépe asi 80-90 cm. K dispozici jsou také mělčí skříně, obvykle okolo 40 cm hluboké. Budou perfektní pro ukládání oblečení na vytahovatelné tyči.

Typy dveří šatní skříně – u šatní skříně je velmi důležité nejen to jak je uspořádaná, ale také jakým způsobem se otvírá a kolik dveří má. Nejčastěji najdete u skříní posuvná křídla, která nevyžadují další prostor před šatní skříní. Jsou tak dokonalým řešením, když jsou naproti skříni dveře do jiné místnosti, stejně jako v případě malé nebo úzké haly. U některých modelů můžete mít skládací dveře, které jsou vhodné pro užší skříně. Zajímavým typem jsou skládací posuvné dveře, které snadno odhalí veškerý obsah skříně. Skříně mohou být se třemi i více dveřmi.

Jednotné uspořádání předsíně – Při výběru nábytku do předsíně, která je jednou z nejreprezentativnějších místností v domě, se ujistěte, že odpovídá ostatním prvkům interiérového designu. Pokud ve vašem bytě dominuje moderní styl, dokonale se do něj hodí nábytek s lesklým lakovaným pláštěm. V případě klasických provensálských a elegantních stylů zvolte nábytek se strukturou dřeva či nábytek v bílém provedení. Skvělým způsobem, jak dát šatníku zajímavější vzhled jsou originální nábytkové kliky a osvětlení namontované v horní části rekonstrukce.