Klidný spánek ve větvích stromů

Snad už jsme si příliš zvykli na pohodlí, ale ne každý dnes prostě chce spát na zemi v lese. Přesně pro takové náročné jedince má společnost Tentstile dobrou zprávu. Při přespávání v lese se země ani nedotknete. Naopak, s jejich stanovým bivakem budete ležet pohodlně v úrovni korun stromů. Jen je zapotřebí na to nezapomenout, pokud si v noci potřebujete odskočit.

Navrženo pro dobrodružné povahy a jedince bez závratí. Zdroj: Tentsile.com
Navrženo pro dobrodružné povahy a jedince bez závratí. Zdroj: Tentsile.com

Tentsile je jakýsi kříženec mezi prostornou hamakou a podivným stanem. Od hamaky a houpacích sítí se tvůrci inspirovali uchycením kotevních lan na stromy, zatímco se stanem má společné pohodlí dané „střechou“ nad hlavou.

Tentsile potřebujete jen tři pevné kotevní body na stromech. O stabilitu a pevnost se bát nemusíte, poležení je projektované na zátěž tří spáčů.

Dobrodružně ladění turisté ocení, že mohou přespávat v bezpečí, bez obav z přílivových dešťů, teplo vyhledávajících hadů nebo mlsných medvědů. Navíc je poměrně lehký, protože s sebou nenosíte žádné tyčky a kovové kolíky. Tři výběžky podél kotvících lan slouží jako spací kóje, střed funguje jako úložný prostor.

Nepromokavý povrch je zhotoven z polyesterových vláken s přídavkem samozhášecích látek. Lze ho využít i pro účely vědeckých terénních týmů, kterým přespávání v mangrovových porostech komplikovalo práci.

Jedinou nevýhodou je, že cestu dovnitř absolvujete buď po laně či provazovém žebříku, a pravda, asi nebude plně vyhovovat výletníkům trpících závratěmi.

tentsile.com

5 komentářů: „Klidný spánek ve větvích stromů

 • 26. 3. 2012 (20.38)
  Trvalý odkaz

  Sakra nedávno jsem o něčem podobném uvažoval a koukám, že jsem s nápadem přišel opět pozdě, ale je fakt, že je to mnohem lépe propracované než moje původní představa..moc pěkný :)

  Reagovat
 • 26. 3. 2012 (18.30)
  Trvalý odkaz

  Musí to bejt bomba,nikde vás nic netlačí jako u normálního stanu na zemi :-) :-)Kde se to dá sehnat a za kolik?

  Reagovat
 • 13. 3. 2012 (4.59)
  Trvalý odkaz

  Spánek nad zemí velmi dobře známe z houpací sítě. Veliká výhoda byla, když pršelo, přehodila se plachta a byla pohoda. Pěkně to větralo a nikdy člověk nebyl mokrý odspodu. Tohle navíc může být umístěno vysoko v korunách a poskytuje to dobrou ochranu proti zvířatům a vetřelcům

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *