POZVÁNKA: Off-Grid 2013 – Cesta k energetické soběstačnosti

Na veletrhu Amper 2013 v Brně (19.-22.3.) se kromě dalších zajímavých přednášek a seminářů uskuteční také seminář Off-grid – Cesta k energetické soběstačnosti. Půjde už o druhý ročník zaměřený na ostrovní a hybridní systémy.

Ostrovní dům architekta Pavla Fotja, foto: Pavel Fojt
Ostrovní dům architekta Pavla Fotja, foto: Pavel Fojt

Odborný seminář Off-Grid 2013 – Cesta k energetické soběstačnosti zaměřený na ostrovní a hybridní systémy se uskuteční již 19. března 2013 v rámciveletrhu AMPER 2013 v prostorách BVV, hala P.

Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých typů řešení? Podle čeho vybírat hybridní nebo Off-Grid systém? Jaké jsou nejnovější technologická řešení, a jak se vlastně v takovém ostrovním domě bydlí?


Vzhledem k vývoji cen el. energie v posledních letech začíná stále více koncových uživatelů přemýšlet o cestách, jak snížit náklady na účtu za tuto „komoditu“.

Někteří pouze změní prodejce el. energie, avšak někteří jdou ještě dále a nejen z ekonomických důvodů začínají investovat do hybridních či ostrovních systémů, které jim zaručují větší energetickou soběstačnost.
Na semináři bude probírana problematika:

  • Vývoj legislativních překážek pro ostrovní sytémy, pohled České fotovoltaická průmyslové asociace (CZEPHO)
  • Povinnost certifikace pro instalační firmy – jaká bude realita?
  • Recyklace fotovoltaických panelů
  • Akumulace el. energie pro ostrovní a hybridní systémy
  • Ekonomika současných ostrovních a hybridních systémů, finanční náročnost, online praktická ukázka hybridních fotovoltaických systémů online
  • Ukázka řešení čistě ostrovního řešení pro rodinný dům, technologie, investice
  • Použití LiFePO4 baterií v ostrovních a hybridních systémech, problematika balancování LiFePO4 baterií, porovnání s Pb bateriemi

Registrace na seminář je možná od 9:00, samotný program akce začíná v 9:30 v přednáškovém sále v hale P. V rámci registračního poplatku je zahrnuta i volná vstupenka na celý veletrh AMPER 2013 v hodnotě 250 Kč.

tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *