Albert ušetřil téměř 22 GWh elektrické energie

Obchodní řetězec Albert zveřejnil zprávu o úsporách elektrické energie za poslední tři roky. Zároveň s touto zprávou představil své plány pro větší a efektivnější úsporu energie ve všech svých prodejnách.

Obchodní řetězec Albert jen v České republice díky úsporným opatřením ušetřil několik gigawatthodin elektřiny. foto: Albert
Obchodní řetězec Albert jen v České republice díky úsporným opatřením ušetřil několik gigawatthodin elektřiny. foto: Albert

Z výsledků zprávy vyplývá, že obchodní řetězec Albert ušetřil za poslední tři roky téměř 22 GWh elektrické energie, což přibližně odpovídá roční produkci elektřiny ve vodní  elektrárně Vranov.

Obchodní řetězec Albert se neustále snaží nacházet inovativní řešení pro snížení své ekologické stopy. V roce 2013 byl například spuštěn pilotní projekt výměny světelných zdrojů v prodejnách za použití nejnovější světelné techniky.

Při výměně světel a zapojení regulace doby svícení v 10 velkých hypermarketech Albert došlo k úspoře 1950 MWh, což představuje roční spotřebu vesnice Přimda. V rámci výměny světelných zdrojů plánuje Albert přejít na LED zdroje.

Svůj nepopiratelný podíl na úsporách energie mají také přestavby a remodelace prodejen supermarket a hypermarket Albert.

„Všechny nově vzniklé či remodelované prodejny Albert jsou koncipovány tak, aby v maximální míře šetřily životní prostředí. Snažíme se co nejvíce využívat moderní technologie, vyznačující se vysokou energetickou efektivitou,“ říká Pavel Huml, ředitel oddělení Real Estate obchodního řetězce Albert.

Do remodelovaných prodejen jsou již standardně instalovány chladicí a mrazicí skříně uzavřené skleněnými dveřmi, které nejen šetří energii, ale zároveň pomáhají udržovat kvalitu vystaveného zboží.

Mezi tyto nově rekonstruované a zároveň ekologičtější prodejny se v posledních dvou letech zařadily hypermarkety v Brně – Modřicích, Břeclavi, Šumperku, Nymburku, Rakovníku, Vsetíně, Jihlavě a v mnoha dalších městech a obcích.

V současnosti také probíhá příprava postupného zavádění automatického systému ventilace, vytápění a svícení do všech prodejen obchodního řetězce Albert. Tento systém by umožnil efektivnější využití zmiňovaných procesů a vedl by také k optimalizování teploty na prodejnách a zlepšení kvality vzduchu v těchto prostorech.

„Investice do inovací a změn v našich prodejnách rozhodně mají smysl z hlediska životního prostředí a dopady na ekonomiku provozu a vnímáme je velmi pozitivně. Díky úspoře energií mají tyto investice velmi rychlou finanční návratnost a z dlouhodobého hlediska nám pomáhají jak snižovat náklady, tak chránit životní prostředí a investovat do nízkých cen potravin,“ dodává Pavel Huml.

2 komentáře: „Albert ušetřil téměř 22 GWh elektrické energie

 • 27. 2. 2017 (5.12)
  Trvalý odkaz

  why is this such a toronto date? why does every man want to be in events or a promoter? and BOLDFACE lie about shit. JUSTIN. BEIBER????????????GTEFOH. I dont even know what that statement at dinner was all about. eww. Bad kissers &lrttlt;<<&l&;&l;;<<<<<<<Gitl, I'm so sorry. Why do men ask you out and have NO thought as to where they want to end up?  

  Reagovat
 • 27. 8. 2014 (6.23)
  Trvalý odkaz

  Hezký PR článek, takovéto chování by mělo být normální a nejde o to že jsou ekologičtější, ale že ušetří za nespotřebovanou energii, prostě ušetří peníze. O ekologii jim nejde, pouze o dobré jméno a větší zisk.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *