Velux a Netatmo spolupracují v oblasti chytrých inovací v domovech

Velux oznámil uzavření partnerství se společností Netatmo, zabývající se revolučními „chytrými“ domovy. Velux spolupracuje s Netatmo na vývoji inovativního řízení klimatu v domácnostech nazvané Velux Active.

Uvedení prvních produktů VELUX Active se plánuje na podzim 2017. Jejich součástí bude brána Wi-Fi a chytré ovladače pro střešní okna a stínící zařízení VELUX INTEGRA® společně s ovládací aplikací pro iOS a Android.

Na základě řady parametrů vnitřního klimatu, jako jsou teplota, množství slunečního světla, vlhkost a obsah CO2, si budou uživatelé moct automaticky zvolit činnost střešních oken a zastiňujících doplňků.

Tím zajistí ve své domácnosti to nejlepší vnitřní klima v kteroukoli dobu. VELUX Active je držitelem dvou prestižních cen CES 2017, a to v kategoriích Smart home a Ekologický design & udržitelné technologie.

Bydlet chytře a zdravě

Chytré domovy a domácí automatizace jsou jedním z největších zákaznických trendů poslední doby. Očekávané celosvětové příjmy za všechna řešení pro chytré domovy by se měly do roku 2020 zečtyřnásobit na úroveň skoro 1,7 bilionu korun, protože stále více produktů pro domácnosti je připojeno na internet a vzájemně propojeno.

Netatmo je společnost zabývající se revolučními chytrými domovy, která vyvíjí průlomovou, intuitivní propojenou spotřební elektroniku se skvělým designem.
Netatmo je společnost zabývající se revolučními chytrými domovy, která vyvíjí průlomovou, intuitivní propojenou spotřební elektroniku se skvělým designem.

„Velmi brzy zajistíme našim zákazníkům ještě lepší kontrolu nad zdravým klimatem a dostatkem denního světla v jejich domově. S tím jde ruku v ruce i vyšší kvalita žití,“ říká Jørgen Tang-Jensen, CEO skupiny VELUX.

„VELUX vytváří lepší prostředí pro bydlení více než 75 let a spolupráce s Netatmo představuje významný krok vpřed v poskytování nejen většího komfortu a pocitu pohody, ale i v efektivním hospodaření s energiemi a v bezpečnosti.“

„Máme velkou radost, že jsme vyvinuli řešení VELUX Active se společností VELUX, lídrem v oboru střešních oken. Na tomto partnerství prokážeme svou schopnost nabízet tvůrčí řešení, která se budou hodit do infrastruktury domů a přímo osloví trh B2B,“ vysvětluje Fred Potter, zakladatel a prezident Netatmo.

„Díky této spolupráci přinášíme své zkušenosti na pole umělé inteligence, softwarové integrace produktů, elektroniky a uživatelské zkušenosti,“ dodává.

Inteligentní propojení s Apple

Jako součást strategie v oblasti chytrých domovů a Internetu věcí (angl. Internet of Things; vzájemné propojení v domácnosti vestavěných zařízení s Internetem) VELUX v srpnu 2016 oznámil zahájení spolupráce s Apple na vývoji produktů kompatibilních s HomeKit, platformou Apple pro chytré domovy.

„Podpora Apple HomeKit je skvělou příležitostí, jak mohou chytré domácí technologie být součástí budoucího vývoje zdravějších a energeticky efektivních domovů,“ říká Petr Král, marketingový ředitel společnosti VELUX Česká republika. Skupina VELUX předpokládá, že první produktová řešení integrovaná do platformy Apple HomeKit představí v průběhu roku 2017.

VELUX = VE (ventilace, větrání) + LUX (světlo)

Výzkum dostatečného větrání interiérů s pomocí oken VELUX je příkladem, jak pojímá tato společnost odkaz svého zakladatele Villuma Kanna Rasmussena, který měl vizi vytvořit tzv. modelovou společnost.

Tedy firmu, která pracuje s výrobky užitečnými pro společnost a jež jedná se svými zákazníky, dodavateli, zaměstnanci všech kategorií a akcionáři lépe než většina jiných společností.

Vlastníkem společnosti VELUX je skupina VKR Holding A/S, jejíž akcie drží několik nadací založených rodinou zakladatele Villuma Kanna Rasmussena. Většina zisků skupiny je určena na výzkumné, ekologické a kulturní účely. V roce 2015 nadace společnosti VELUX a její mateřské skupiny VKR Holding A/S na tyto účely věnovaly 545 příspěvků v celkové výši přes 111 milionů eur.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *