Třináctý ročník studentské architektonické soutěže Život pod střechou

Odstartoval 13. ročník architektonické soutěže Život pod střechou, kterou každoročně pořádá společnost VELUX pro studenty středních průmyslových škol stavebních.

Ve dvou soutěžních kategoriích mají účastníci za úkol navrhnout projekty domů, které jsou energeticky efektivní a zároveň myslí na zajištění zdravého vnitřního klimatu.

Studentská soutěž Život pod střechou je jedinečnou příležitostí pro studenty středních a vyšších odborných škol stavebního zaměření, jak získat cenné zkušenosti v oblasti architektury.

Účastníci mohou soutěžit ve dvou kategoriích: Rodinný dům na určitém pozemku, kde soutěžící vycházejí z předem určeného jednotného zadání, a volná kategorie Freestyle – jakýkoliv typ stavby. Pro mladé studenty je to možnost prezentovat své návrhy domů před odbornou porotou a dostat cennou zpětnou vazbu od profesionálů v oboru.

Oceňovány jsou hlavně návrhy, které kladou důraz na zajištění přísunu denního světla a čerstvého vzduchu do objektu střechou, prostřednictvím střešních oken, světlovodů či světlíků. Úspěšný projekt by měl ale být také energeticky efektivní a myslet na zdravé vnitřní klima domu.

Soutěž bude probíhat ve dvou kolech, školním a celostátním. Pro výherce jsou připraveny finanční i předmětné ceny v hodnotě více než 75 000 Kč. O soutěž je mezi studenty velký zájem, v loňském roce bylo přihlášeno 233 soutěžních projektů z 23 středních škol.

Harmonogram soutěže:

• 28. 2. 2017 – konec registrace
• 1. 5. 2017 – odevzdání soutěžních návrhů školního kola
• 15. 6. 2017 – Slavnostní vyhlášení výsledků

Více informací o soutěži a registrační formulář naleznete na: velux.cz.

Jeden myslel na “Třináctý ročník studentské architektonické soutěže Život pod střechou

  • 26. 5. 2024 (23.04)
    Trvalý odkaz

    Já jsem velká milovnice architektury a vždycky mě nadchnou projekty, které propojují bydlení a špičkové designérské nápady. Proto mě zaujal 13. ročník studentské soutěže život pod střechou. Já jsem zdědila po dědečkovi starý činžovní dům, na který jsem si najala firmu, co nabízí správu nemovitostí. S nimi se nemusím starat o provoz domu.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *