Stavební spoření online

Stavební spoření dnes představuje jeden z nejoblíbenějších spořících, ale také investičních nástrojů. Ačkoliv se stát aktuálně snaží ušetřit na státní podpoře, je stavební spoření stále výhodné pro každého, kdo chce získat peníze na bydlení. pokračování…
stavební spoření - dům

Jediné instituce, které dnes mohou stavební spoření nabízet, jsou stavební spořitelny. Na trhu jich dnes působí několik a každý si tak může vybrat podle svého. Spořitelny však nabízejí různé podmínky nejen u samotného spoření, ale především v návaznosti na případné pozdější poskytování úvěrů nebo půjčky na bydlení.

Hlavní výhoda stavebního spoření spočívá v tom, že je státem dotované. Peníze je nutné uložit alespoň na šest let – pak je možno smlouvu vypovědět, anebo pokračovat ve spoření. Státní podpora představuje vždy 15 % z uspořené částky v příslušném kalendářním roce, maximálně může dosáhnout 3000 Kč za rok.

Smluv o stavebním spoření může jedna fyzická osoba uzavřít, kolik chce, nicméně nárok na státní podporu má pouze jednou. Pokud se rozhodne vypovědět smlouvu dříve, než dosáhne období šesti let, přijde o podporu a navíc zaplatí sankci. Pozor také na výši poplatku za uzavření smlouvy. K dalším nepříliš často zmiňovaným výdajům patří také pravidelné měsíční poplatky za vedení spořícího účtu.

Přehledné srovnání všech poskytovatelů stavebního spoření online můžete najít např. na webu Měšec.

zdroj: reklamní text

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *