PackWall – cenově příznivá náhrada desek OSB a SDK

Česká společnost Flexibau se svým výrobním závodem v Milevsku v jižních Čechách uvedla na trh pod značkou PackWall plnohodnotnou alternativu běžně používaných deskových materiálů OSB a SDK.

Zcela nový ekologický deskový produkt z druhotné suroviny vzniká recyklací obalů od mléka, džusů, kefírů atd. Jedná se v podstatě o kompozit složený z celulózy, polyetylenu a hliníku (všechno součásti/vrstvy potravinářských obalů) zalisovaný mezi dvě plochy.

Deska Basic
Packwall Basic

Na začátku celého procesu je oddělený sběr nápojových kartonů. Tyto kartony jsou rozdrceny, sušeny a za vysokých teplot lisovány do desek. Následně jsou nařezány na příslušné velikostní formáty.

Výsledkem je deska PackWall Basic nebo PackWall Design v řadě výrobních modifikací (několik typů hran, ultra hladký povrch, oboustranná pohledovost aj.), které se ve stavebnictví používají během suché výstavby jako obvodové stěny, příčky, sendviče, podlahy, klenby, střešní pláště, záklopy podkroví, podhledy, stavební ohrady, bednění apod. V truhlářském odvětví mají desky uplatnění při výrobě nábytku, pracovních desek, designových prvků nebo obkladů.

Zabudování ve stavbě
Zabudování ve stavbě

Vedle ekologické povahy tohoto materiálu je potřeba zmínit, že cena čtverečního metru desky PackWall je zpravidla o 30 procent příznivější než například cena OSB desek běžně dostupných na trhu.

Přednosti desek PackWall:
■ nízká nasákavost – do 2 %
■ dobrá prodyšnost – μ = 111
■ mechanická odolnost a tvarová stálost
■ útlum hluku – Rw = 31 dB
■ hygienická nezávadnost – atest
■ příznivá cena

Více informací získáte na www.packwall.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *