Luxusní ložnice vystřižená z katalogu o bydlení a jak na ni

Zařizujete si právě ložnici a toužíte po tom, aby vypadala luxusně, byla funkční a zároveň kvalitně vybavená? V ložnici strávíme třetinu svého života, proto je její vybavení prioritou číslo jedna. Jaké věci při jejím zařizování nevynechat a na co rozhodně nezapomenout?

Hlavní hvězda ložnice

Nejdůležitější věcí, která se musí vyskytovat v každé ložnici, je bezesporu postel. Záleží na vašich preferencích, zda zvolíte postel s čelem, která bude dominovat celé místnosti nebo dáte přednost jednoduššímu designu. Na co se ale při výběru postele rozhodně musíte zaměřit, je výběr kvality. Kromě postele a roštu, investujte také do matrace. 

Luxusní matrace totiž každý váš spánek přemění v činnost, kterou si zamilujete. Ráno se díky kvalitní matraci budete probouzet vyspalí a plní energie.

Tapety jako ze zámecké ložnice

Nejdůležitější položku jsme již zmínili, a je načase přesunout se k doplňkům. K luxusnímu vzhledu ložnice pomohou i vhodně zvolené tapety. Ty nemusíte lepit po celém obvodu místnosti, ale úplně postačí, pokud je umístíte pouze nad postel. Velice efektivně vypadají plastické tapety a také ty, které mají motivy inspirované zámeckými ložnicemi. Pokud si nevíte rady s výběrem vhodné barvy do ložnice, nechte se inspirovat tipy pro zařízení dokonalé ložnice. Kromě vhodně zvolené barevné palety se dozvíte i to, na jakou světovou stranu je nejlepší umístit postel.

Nezbytnost nejenom pro čtení v posteli

Každá ložnice vyžaduje i vhodné osvětlení. Zapomeňte na obří lustry, které se hodí spíše do obývacích pokojů, a místo toho vsaďte na minimalistická světla. Osvětlení do ložnice volte podle toho, aby doladilo celkový vzhled místnosti a navozovalo příjemnou atmosféru. Přeci jen je ložnice místem odpočinku a nepotřebujete do ní umisťovat obří reflektory.

Zdroj obrázku: Andrey_Popov / Shutterstock.com

Pro navození atmosféry a příjemný spánek

Kromě intimního osvětlení je nutné každou ložnici vybavit závěsy, které před spaním jednoduše zatáhnete, a rázem vám díky tomu vzniknou skvěle podmínky pro spaní. Přes den je můžete využívat jako dekorace a uvázat je například mašlí nebo dekorativní sponou.

Nezbytné řešení pro moderní domácnost

Hitem posledních let se stává koupelna umístěna vedle ložnice, což s sebou nese celou řadu výhod. Dalším praktickým řešením je propojení ložnice se šatnou. Oblékání je totiž jedna z činností, které se po ránu věnuje každý z nás. Nejlepší kombinací je samozřejmě propojení ložnice s koupelnou a šatnou. Tím si zefektivníte každé ráno i každý večer, a ušetříte si chození po celém bytě.

Zdroj obrázku: TonTectonix / Shutterstock.com

Ekologická a zároveň luxusní ložnice

Jelikož se do popředí zájmu dostává i budoucnost planety, nezapomínáme ani na tipy pro ekologickou ložnici. Mít ložnici, která je ekologická, ale zároveň i luxusní, totiž není žádný problém. Přírodu do své ložnice můžete přenést volbou těch správných doplňků a nábytku. Preferujte dřevěné komody a skříně, a nebojte se kombinovat dřevo s kovem. Jste-li milovníci rostlin, pořiďte si obrovské vázy a naaranžujte do nich proutí, které zkombinujte s dalšími doplňky z přírodních materiálů. A nezapomínejte ani na přehozy a polštáře na postel, díky kterým bude vaše ložnice působit uklizeným dojmem, i když ji ráno opustíte ve spěchu.

Nezanedbávejte vzhled své ložnice kvůli tomu, že do ní chodíte pouze spát. Je to nejdůležitější místnost v celém bytě a také první místnost, kterou každé ráno vidíte. Aby se vám lépe vstávalo, přeměňte vzhled své ložnice v místnost, kterou si zamilujete a do které se budete každé ráno rádi probouzet. S vhodně zvolenými doplňky nemusí být luxusní ložnice pouze v říši snů a fantazie.

Jeden myslel na “Luxusní ložnice vystřižená z katalogu o bydlení a jak na ni

  • 22. 11. 2022 (11.04)
    Trvalý odkaz

    Já jsem při zařizování naší ložnice taky koukala na různou inspiraci, ale nějak se mi nepodařilo ty pěkný nápady zrealizovat, takže máme ložnici takovou obyčejnou. Nevím, asi nemám moc cit pro detail. jediné, s čím jsem fakt spokojená, tak s výběrem postele a matrace, kterou jsem objednala tady https://www.matracky.cz/ . Ložnice je hlavně na spánek a to plní skvěle.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *