Luxusní ložnice vystřižená z katalogu o bydlení a jak na ni

Zařizujete si právě ložnici a toužíte po tom, aby vypadala luxusně, byla funkční a zároveň kvalitně vybavená? V ložnici strávíme třetinu svého života, proto je její vybavení prioritou číslo jedna. Jaké věci při jejím zařizování nevynechat a na co rozhodně nezapomenout?

Hlavní hvězda ložnice

Nejdůležitější věcí, která se musí vyskytovat v každé ložnici, je bezesporu postel. Záleží na vašich preferencích, zda zvolíte postel s čelem, která bude dominovat celé místnosti nebo dáte přednost jednoduššímu designu. Na co se ale při výběru postele rozhodně musíte zaměřit, je výběr kvality. Kromě postele a roštu, investujte také do matrace. 

Luxusní matrace totiž každý váš spánek přemění v činnost, kterou si zamilujete. Ráno se díky kvalitní matraci budete probouzet vyspalí a plní energie.

Tapety jako ze zámecké ložnice

Nejdůležitější položku jsme již zmínili, a je načase přesunout se k doplňkům. K luxusnímu vzhledu ložnice pomohou i vhodně zvolené tapety. Ty nemusíte lepit po celém obvodu místnosti, ale úplně postačí, pokud je umístíte pouze nad postel. Velice efektivně vypadají plastické tapety a také ty, které mají motivy inspirované zámeckými ložnicemi. Pokud si nevíte rady s výběrem vhodné barvy do ložnice, nechte se inspirovat tipy pro zařízení dokonalé ložnice. Kromě vhodně zvolené barevné palety se dozvíte i to, na jakou světovou stranu je nejlepší umístit postel.

Nezbytnost nejenom pro čtení v posteli

Každá ložnice vyžaduje i vhodné osvětlení. Zapomeňte na obří lustry, které se hodí spíše do obývacích pokojů, a místo toho vsaďte na minimalistická světla. Osvětlení do ložnice volte podle toho, aby doladilo celkový vzhled místnosti a navozovalo příjemnou atmosféru. Přeci jen je ložnice místem odpočinku a nepotřebujete do ní umisťovat obří reflektory.

Zdroj obrázku: Andrey_Popov / Shutterstock.com

Pro navození atmosféry a příjemný spánek

Kromě intimního osvětlení je nutné každou ložnici vybavit závěsy, které před spaním jednoduše zatáhnete, a rázem vám díky tomu vzniknou skvěle podmínky pro spaní. Přes den je můžete využívat jako dekorace a uvázat je například mašlí nebo dekorativní sponou.

Nezbytné řešení pro moderní domácnost

Hitem posledních let se stává koupelna umístěna vedle ložnice, což s sebou nese celou řadu výhod. Dalším praktickým řešením je propojení ložnice se šatnou. Oblékání je totiž jedna z činností, které se po ránu věnuje každý z nás. Nejlepší kombinací je samozřejmě propojení ložnice s koupelnou a šatnou. Tím si zefektivníte každé ráno i každý večer, a ušetříte si chození po celém bytě.

Zdroj obrázku: TonTectonix / Shutterstock.com

Ekologická a zároveň luxusní ložnice

Jelikož se do popředí zájmu dostává i budoucnost planety, nezapomínáme ani na tipy pro ekologickou ložnici. Mít ložnici, která je ekologická, ale zároveň i luxusní, totiž není žádný problém. Přírodu do své ložnice můžete přenést volbou těch správných doplňků a nábytku. Preferujte dřevěné komody a skříně, a nebojte se kombinovat dřevo s kovem. Jste-li milovníci rostlin, pořiďte si obrovské vázy a naaranžujte do nich proutí, které zkombinujte s dalšími doplňky z přírodních materiálů. A nezapomínejte ani na přehozy a polštáře na postel, díky kterým bude vaše ložnice působit uklizeným dojmem, i když ji ráno opustíte ve spěchu.

Nezanedbávejte vzhled své ložnice kvůli tomu, že do ní chodíte pouze spát. Je to nejdůležitější místnost v celém bytě a také první místnost, kterou každé ráno vidíte. Aby se vám lépe vstávalo, přeměňte vzhled své ložnice v místnost, kterou si zamilujete a do které se budete každé ráno rádi probouzet. S vhodně zvolenými doplňky nemusí být luxusní ložnice pouze v říši snů a fantazie.

Jeden myslel na “Luxusní ložnice vystřižená z katalogu o bydlení a jak na ni

  • 21. 5. 2024 (21.06)
    Trvalý odkaz

    Moc se mi líbí tento článek o luxusní ložnici jako z katalogu. Taky jsem si před nedávnem pořídila novou zdravotní matraci zde, na které se mi perfektně spí. Ještě jsem si koupila nový povlečení z chladivého materiálu. Výsledkem je ložnice, která mi dokonale vyhovuje a já se každé ráno probouzím dokonale odpočatá a plná energie na celý den.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *