Luxent spustil prodej projektu Na Meandru s luxusními a ekologickými vilami

Exkluzivní projekt Na Meandru čítá 15 moderních vil, které vyrostou na slunečné jižní stráni vysoko nad meandrem Vltavy – v obci Husinec-Řež, pouhých 12 km severně od Prahy. Technologicky sofistikované bydlení v elegantních domech se zahradami, terasami, bazénem, fitness či saunou získalo Cenu veřejnosti v regionu Středočeský kraj v soutěži Realitní projekt roku 2019. Zahájení výstavby se chystá na jaro příštího roku, dokončení je plánováno na přelom roku 2022 a 2023. Výhradním prodejcem projektu je společnost Luxent –⁠ Exclusive Properties.

Vily Na Meandru vzniknou na mírně svažitých pozemcích o velikostech od 707 m² do 1 425 m². Tři typy domů v několika cenových hladinách poskytují velkorysý prostor v dispozicích 5+kk až 6+kk. Rozlehlé otevřené obývací pokoje s krbem, s jídelnou a kuchyní budou propojené s prostornou terasou s bazénem směřující do zahrady. V horním patře budou rozmístěné ložnice a koupelny. Ta hlavní disponuje kromě koupelny i vlastní šatnou. Součástí domů se stane také relaxační místnost se saunou, prosklená pracovna, komora, prádelna, technické zázemí, šatny a dostatek úložných prostor. Interiéry jsou navrženy prakticky, budou prosvětlené, vzdušné a řízené systémem chytré domácnosti.

Samozřejmostí budou nádherné výhledy na řeku a do krajiny. Ke každé luxusní vile se zahradou náleží garáž pro dva vozy a možnost parkování na pozemku. Promyšlené rozmístění staveb pak zajistí soukromí všem budoucím obyvatelům. Návrh rodinných domů vyladily do současné podoby architektky studia Kreatier. Vyniká elegantním designem s jednoduchými a čistými liniemi. Obdélný tvar domu horizontálně rozčlení kšilty, které rovněž zastanou ve druhém patře funkci ochozových balkonů u ložnic. Fasády budou opatřeny betonovou stěrkou a velkoformátovými posuvnými okenními výplněmi.

Energeticky soběstačné domy budoucnosti

Developerský projekt kromě důrazu na komfort a krásný design odráží i potřebu reagovat na rostoucí nároky hospodaření s energiemi a vodou. „Cílem je nabídnout výjimečné bydlení v energeticky soběstačných, promyšlených domech, kde inteligentní technologie osvobozují od vysokých nákladů a umenšují každodenní starosti s chodem domácnosti. Developer tímto svým konceptem velké míry energetické nezávislosti oslovuje mnohé zájemce vyznávající moderní trendy a technologické inovace,“ vysvětluje makléřka projektu Šárka Tichá z realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties a dodává: „Vily samy vyrobí energii pokrývající spotřebu rodiny po dobu až 8 měsíců v roce, a to díky zpracování solární energie v synergickém propojení s tepelným čerpadlem země – voda. V některých z nich jsou navíc i bateriová úložiště pro dny bez slunečního svitu.“ 

V rámci celkového konceptu nízkonákladovosti a šetrnosti k životnímu prostředí se počítá rovněž s hospodařením s dešťovou vodou. Ideu nízkoenergetického a ekologického bydlení odráží také architektonické řešení, které zohlednilo prvky jako stínění střechami a předokenními žaluziemi, zelené stěny, fotovoltaické panely nejen na střechách, ale i na stěnách objektů a velké prosklené plochy orientované převážně na jih a západ. Všechny vily budou zároveň vybaveny inteligentním řízením technologií. Takzvaný koncept smart home umožní například ovládat stínění a stropní chlazení za slunečných dnů, osvětlení a v neposlední řadě fungování tepelného čerpadla, větrání s rekuperací a funkci solárních systémů, fotovoltaického (pro výrobu elektřiny) a termického (pro ohřev vody).

Na slunečné stráni přímo v přírodě

Ředitel realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties Jiří Kučera potvrzuje stoupající zájem o ekologické bydlení a zdravý životní styl: „Dlouhodobě vysoká poptávka po rodinných domech je v poslední době posílena současnou situací pandemie koronaviru, kdy lidé vyhledávají bližší kontakt s přírodou a touží tak po domech v klidnějších oblastech u vody nebo lesů. Navíc se projevuje rostoucí trend zdravého bydlení, přičemž mezi základní parametry hledané nemovitosti patří nyní stále častěji také ekologické aspekty a důraz na zdravé vnitřní prostředí.“

Obec Řež, která leží na pravém břehu Vltavy v okrese Praha-východ, tvoří dohromady s obcí Husinec katastrální území Husinec u Řeže. V lokalitě se nachází základní a mateřská škola, praktický lékař či restaurace. Další základní školou, pediatrem, lékárnou a veterinární ordinací pak disponují nedaleké Klecany. Co se týče větších nákupů, do OC Letňany lze autem dojet do 20 minut, spojení s metrem C Kobylisy zajišťuje příměstský autobus. Vlaková stanice se nachází přímo v obci na druhé straně Vltavy, dostupné lávkou pro pěší. S levým břehem řeky spojují lokalitu slavné vltavské přívozy.


Bydlení mimo hlavní město nabídne v této oblasti klid, přírodu za okny i široké volnočasové vyžití. Zelené okolí, pravobřežní cyklostezka podél Vltavy hned „pod humny“, nedaleká botanická a zoologická zahrada v Troji dávají možností nejen pro víkendový program. Za návštěvu určitě stojí také slovanské přemyslovské hradiště Levý Hradec, které leží na protějším břehu Vltavy a je jednou z nejvýznamnějších národních kulturních památek z počátku vzniku českého státu.