Boxetti – ložnice v krabici

Seveřany už dříve proslavila IKEA svým v podstatě instantním vybavením domácnosti. Nábytek navrhovaný Rolandem Landsbergem jde však na poli skladnosti a účelnosti ještě dál. Jeho sada „Boxetti“ patří mezi ultra-kompaktní nábytek, který si v bytě poskládáte podle vlastních představ.

Obývací pokoj Boxetti - náročný design pro nenáročné, foto: Boxetti
Obývací pokoj Boxetti - náročný design pro nenáročné, foto: Boxetti

Litevský návrhář pracuje v zásadě jen s třemi principy – funkčností, estetickým minimalismem a využitím technologických prvků. Prvním realizovaným počinem z jeho série Boxetti je kompletní vybavení ložnice, včetně postele, nočních stolků a všech úložných prostor.

Takhle pokoj vypadá, když je "složený, foto: Boxetti
Takhle pokoj vypadá, když je "složený, foto: Boxetti

Na stejném nápadu by se ale zrovna tak dala vybudovat kuchyň či obývací pokoj, jejichž návrh už Landsberg připravuje. Boxetti je tvořeno jednotlivými díly, které můžete využívat jako celek, nebo jen jednotlivé součásti. Ty, které se vám do bytu zrovna nehodí, necháte založené v boxu.

Kolekce Boxetti je ruční výrobek, což sice zvyšuje cenu, ale je zárukou kvality materiálu. Technologické a konstrukční řešení je přitom zárukou určité exkluzivity. A pochopitelně, také zábavy, při sestavování jednotlivých modulů.

A výhoda? Když se ráno probudíte, můžete celou ložnici za pár okamžiků znovu seskládat do vzhledné krabice, a klidně si ji odvézt s sebou. Landsberg považuje sadu za ideální do prostorově atypických pokojů, například v podkrovních ateliérech, a považuje jej za „rychlé a elegantní řešení k zabydlení“.

inhabitat.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *