Komfortní a nadčasová: vybíráme pohovku na dlouhá léta

17 let – tolik času průměrně strávíme sezením na gauči, takže si výběr správné sedací soupravy zaslouží naši velkou pozornost.

Pohovka je kusem nábytku, který si rozmýšlíme dlouho a nenakupujeme ho ve spěchu.

Co od sedačky očekáváme?

Do sedačky investujeme i několik desítek tisíc, jsme proto při výběru obezřetní. Chceme, aby byla dostatečně velká, pohodlná, vydržela dlouhá léta… Zároveň však potřebujeme, aby byla praktická a snadno jsme ji mohli vyčistit.

Každý z nás však má trochu jiné podmínky, proto se řiďte podle sebe a klidně si nechte poradit od odborníka, kterému všechna svá očekávání sdělte. Na Favi můžete vybírat z několika tisíc kusů.

3 otázky, na které se před nákupem vždycky zeptejte sami sebe: “Bude se mi líbit za 5 let? Je z kvalitních materiálů? Je pohodlná?”

5 tipů pro výběr pohovky od designérů:

 • Pokud potřebujete velkou sedačku, ale obáváte se, že by ve vašem malém prostoru vypadala divně, zaměřte se na sedačky s nižšími nebo žádnými područkami, menší místnosti to pak vzhledově neuškodí.
 • Jestli na pohovce trávíte spoustu času, nebo se na ní nad ránem dokonce probouzíte, protože jste usnuli u televize, zaměřte se na kvalitu výplně víc než na to, jak zapadne do interiéru.
 • Máte doma dvě malé děti? Zapomeňte na některé typy potahů, vsaďte na praktickou údržbu, vyberte si snadno čistitelný materiál nebo dokonce pratelné potahy. Také kůže je perfektní volba.
 • Milovníci psíků a koček by se měli vyvarovat materiálů jako je vlna, satén, samet a dokonce i určitých druhů kůže. V tomhle případě si vyberte například potah sedačky z mikrovlákna nebo speciálně upravenou látku.
 • Vybrali jste si látkovou pohovku? Pak dejte pozor na otěruvzdornost látky, tato vlastnost se nazývá také Martindale. Jedná se o hodnotu, která udává, jak moc je látka odolná proti ošoupání. Pro sedací soupravu by toto číslo mělo být aspoň na 30 000 – 40 000 cyklech, jinak se vám brzy ošoupe.

Jeden myslel na “Komfortní a nadčasová: vybíráme pohovku na dlouhá léta

 • 30. 8. 2018 (20.30)
  Trvalý odkaz

  já zase říkám, kupujte rozkládací sedačky, hodí se to jak při partnerských neshodách tak když k vám chodí na noc kamarádky a kamarádi, když už neví kam :-)

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *