Jaké jsou výhody venkovních rolet?

Uvažujete o koupi venkovních rolet? Jejich přítomnost v domácnosti si budete užívat od jara do zimy! Jsou totiž mnohem všestrannější, než se může na první pohled zdát.

Venkovní rolety jsou jedním z typů venkovního stínění. Na rozdíl od screenových clon jsou pro ně charakteristické lamely, které ve spojení vytváří pevnou roletu. Pojďme se však podívat, co vše v domácnosti dokáží.

Odstíní až na 100 %

Hlavním účelem venkovních rolet je jejich schopnost stínit. A to dokáží skutečně efektivně. Ve zcela zatažené poloze si doma vytvoříte příjemnou atmosféru pro klidný spánek – obklopí vás totiž úplná tma. Díky možnosti rolety otevírat, zavírat a pohybovat s nimi po okně nahoru a dolů si jednoduše nastavíte množství světla, které v místnosti zrovna chcete.

Teplota v létě i v zimě

Venkovní rolety jsou investicí, která nestojí pár stokorun. Navzdory tomu se však vyplácí, protože vám tyto výdaje velmi brzy zúročí. Hliníkové lamely z PUR pěny u venkovních rolet značky Minirol, které vyrábí firma BUILDING Shutter Systems, fungují jako izolant, čímž zabraňují přehřívání či naopak promrzání domu. V zimě tak můžete ušetřit až 30 % celkových výdajů za vytápění a v létě vaše peněženka nezapláče kvůli penězům za klimatizaci. Stínění dokáže udržet v interiéru až o 7 °C nižší teplotu, než je venku. Mít doma 29 nebo 22 °C už je pěkný rozdíl, že ano?

Bezpečnější domov a bezúdržbovost

Rolety nepatří do bezpečnostních prvků staveb, jistě nám však dáte za pravdu, že zatažené rolety minimálně působí jako další zábrana proti zlodějům. Hliníkové lamely jsou dostatečně pevné, aby ochránily okna před silným deštěm, kroupami či vichřicí. A lapky minimálně odradí. Za zmínku také rozhodně stojí informace, že jsou prakticky bezúdržbové

Hluk

Máte rádi ticho? Pak by vás mohla zaujmout tato schopnost venkovních rolet – dokáží totiž velmi dobře odhlučnit místnost. Po zatažení rolety z venku nepronikají zvuky aut, motorek či lidí. Směřují-li vaše okna do rušné ulice nebo vás trápí velmi lehký spánek, s venkovními roletami budete nadmíru spokojeni.

O něco chytřejší domácnost

Zavřít garáž, otevřít příjezdovou bránu, vypnout světla nebo otevřít okna a zatáhnout rolety. Přidejte venkovní stínění na seznam zařízení, které můžete doma ovládat pohodlně ze svého mobilního telefonu, hodinek či tabletu. A odkudkoliv. Stačí si jen nainstalovat příslušnou aplikaci, se kterou stínění napojíte na chytrou domácnost.

K příjemným bonusům pak jistě patří i to, že na stínící techniku můžete čerpat dotace z programu Nová zelená úsporám. A to jak na rolety, tak i screenové clony. Více o podmínkách této podpory najdete na stránkách předního výrobce stínící techniky Minirol.cz.

ZDROJ: placená inzerce

Jeden myslel na “Jaké jsou výhody venkovních rolet?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *