Designér vymyslel nekonečnou svíčku

Na receptářové postřehy se obvykle nesoustředíme, ale zajímavý nápad designéra Benjamina Shinea si pozornost jistě zaslouží. Jednoduchost myšlenky na „recyklaci svíček“ totiž nepopírá určitou genialitu. Zapálit a těšit se z mihotavého světla svic se totiž můžete díky jeho vynálezu hned několikrát.

Téměř nekonečná svíčka podle Benjamina Shinea. Zdroj: Gizmodo/Benjamin Shine
Téměř nekonečná svíčka podle Benjamina Shinea. Zdroj: Gizmodo/Benjamin Shine

Zařízení „Rekindle Candle“ je ve skutečnosti velmi primitivní. Základem recyklačního stojanu pod svíčku je „odkapávač“, který sbírá vosk, a stahuje jej do rozebíratelného těla svícnu. Z odkapávače vede do těla svícnu i volně visící knot, takže zatímco vám na jedné straně postupně mizí hořící svíčka před očima, nová se vám tvoří ve svícnu pod ní.

Pochopitelně, není to dokonalé perpetum mobile,“ říká Benjamin Shine. „Každá nová svíčka bude o něco menší, než ta původní. Ale za tu zábavu to určitě stojí.“ Shine se profesně věnuje spíše oděvnímu návrhářství a k nápadu na „Rekindle Candle“ je přivedla spíše jeho záliba, než nějaký přímý tvůrčí motiv.

Udělat ze starých svíček nové problém samozřejmě nikdy nebyl,“ podotýká Shine. „Ale nikdy se to neobešlo bez pořádného nepořádku v kuchyni. Díky tomuhle stojanu je to vyloženě čistá práce. Stačí jen nezapomenout zavěsit pod svícen nový knot.“

Myšlenka se těší značné oblibě, protože romantické světlo svíček má rádo nemalé množství lidí. Shine zatím nepočítá s nějakou prodejní řadou tohoto výrobku, a tak nic nebrání manuálně zručným čtenářům ve vlastní výrobě „nekonečné svíčky“.

3 komentáře: „Designér vymyslel nekonečnou svíčku

 • 17. 2. 2014 (10.58)
  Trvalý odkaz

  Princip svícení svíčky je v hoření (a tím svícení) roztaveného vosku.To zajišťuje hořící knot. Takže z dobré svíčky by nemělo nic zůstat.Předložený vynález nebude proto vždy fungovat.

  Reagovat
 • 17. 2. 2014 (10.50)
  Trvalý odkaz

  Tohle opravdu předpokládá používání nekvalitních a těžce shitových svíček. Dobrá svíčka nečadí a nekape.

  Reagovat
 • 17. 2. 2014 (9.29)
  Trvalý odkaz

  A co když mám svíčky, které neodkapávají? To jsem asi v řiti, co?

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *