Tiny house DOMECZECH představí „většího bratra“ na Festivalu architektury

Český tiny house DOMECZECH si v posledních letech oblíbili moderně smýšlející chataři nebo majitelé rekreačních areálů. Oběma skupinám vyhovuje jeho jednoduchá instalace, nenáročná údržba a elegantní design spojený se špičkovými materiály. Do rodiny tiny housů nyní přibyl „větší bratr“ DOMECZECHPLUS, který nabídne větší prostor a více světla díky přidanému prosklení. Poprvé ho uvidí návštěvníci Festivalu architektury v Brně.

Tiny house DOMECZECH navrhl Jiří Brosch, který je jedním z průkopníků modulárních staveb u nás. Do projektu otiskl svoji touhu po designově čistém funkčním bydlení v duchu minimalismu. „Představoval jsem si sice malou stavbu, ale s veškerým komfortem, vyrobenou z kvalitních materiálů a promyšlenou do posledního detailu. Vše potřebné se muselo vejít na plochu 15 metrů čtverečních, aniž by se musely dělat kompromisy v pohodlí obyvatel,“ popsal Jiří Brosch.

Nyní se představuje prostorově velkorysejší varianta – DOMECZECHPLUS s rozlohou 21 metrů čtverečních. Přibylo prosklení ve stěně s kuchyňskou linkou nebo vedle vchodových dveří. „Díky sedlové střeše působí DOMECZECHPLUS prostorným dojmem a má více přirozeného světla. Může složit nejen k ubytování, ale také jako kancelář nebo provozovna,“ uvedl manažer projektu Luděk Rychtar.

Velkorysejší dispozice umožňuje přidat nové úložné prostory. V obytné části se nachází elegantní kuchyňská linka a v koupelně je sprchový kout se splachovacím záchodem. Tepelnou izolaci zajišťují lněná vlákna, která propojují udržitelnost a českou kvalitu. Fasádu tvoří plechové panely, jejichž předností je bezúdržbovost a odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Montáž DOMECZECHku na parcelu v základní variantě i ve větší verzi zabere jen několik hodin, hned poté je domek připravený k používání.

Tiny housy jsou v Česku hitem

DOMECZECHPLUS se jako čerstvá novinka představí prvním zájemcům na Festivalu architektury, který se koná 24. až 27. dubna na brněnském výstavišti společně se Stavebním veletrhem. Součástí festivalu je i výstava tiny housů a modulárních staveb. 

„Tyto stavby jsou v současnosti velkým hitem. Nabízí cenově dostupné a rychle realizovatelné bydlení, které může být velmi komfortní,“ nastínila koordinátorka Festivalu architektury Tereza Sigmundová s tím, že na výstavě bude k vidění kromě tiny housů i řada dalších modulárních staveb a originálních designových saun.

Dá se očekávat, že zájem o tiny housy bude pokračovat i díky jejich jednoduchému schvalování úřady. Takzvané drobné stavby totiž nepotřebují stavební povolení a díky novele stavebního zákona se limit pro tyto stavby zvýší ze současných 25 m2 až na 40 m2 zastavěné plochy. Na popularitě nadále nabývá i fenomén glampingu, tedy komfortního pobytu v přírodě, pro nějž jsou designové a jednoduše instalovatelné tiny housy ideálním konceptem.

zdroj: tisková zpráva

3 komentáře: „Tiny house DOMECZECH představí „většího bratra“ na Festivalu architektury

 • 9. 7. 2024 (19.01)
  Trvalý odkaz

  Proč mi to prostě přijde jako taková obyčejná montovaná hala? Neříkám, že je to nutně špatně. To jako vůbec ne. Ale na druhou stranu si pojďme říct, že to vypadá hodně unifikovaně a vlastně mi tam nějakým způsobem chybí nějaký hlubší koncept. Ale třeba se to někomu prostě jenom líbí. :)

  Reagovat
 • 14. 6. 2024 (18.31)
  Trvalý odkaz

  Děkuji za zajímavý článek o Tiny House Domeczech a jejich prezentaci většího bratra na festivalu architektury. Vaše informace o tomto trendu v bydlení jsou velmi inspirativní. Pokud hledáte další užitečné informace a zdroje, doporučuji navštívit Wisdom All The Best. Je to Global business company directory, který může být velmi užitečný pro vaše podnikání a rozvoj.

  Reagovat
 • 25. 5. 2024 (11.34)
  Trvalý odkaz

  Ak vás zaujíma architektúra a moderné koncepty bývania, určite si nenecháte ujsť festival architektúry, kde bude predstavený nový model „Tiny House“ od Domeczech. Pre tých, ktorí chcú rozšíriť svoje kontakty a príležitosti v oblasti stavebníctva a architektúry v rámci Európskej únie, odporúčam navštíviť Melds – sociální sieť firiem pre lidi a firmy z Európskej únie. Táto platforma vám umožní prepojiť s ostatnými profesionálmi a rozvíjať vaše podnikanie.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *