Kuchyně, která jde s dobou

Pustili jste se do rekonstrukce bydlení, nebo jste zrovna dostavili dům a teď vás čeká ta příjemnější část, a to jeho zařizování? Pak vás kromě jiného čeká i výběr kuchyňské linky a uspořádání kuchyně. Jak na to, aby šlo o moderní prostor, který jde s dobou?

Moderní kuchyně jsou nadčasové a praktické zároveň

Kuchyně je jednou z nejdůležitějších místností v každém domě, proto bychom její zařízení neměli v žádném případě podcenit. Ideální je, když ladí se zbytkem interiéru, ukrývá se v ní dostatek úložných prostor a nabídne vám i velkou pracovní plochu. To vše se samozřejmě odvíjí od dispozic místnosti, kterou máte k dispozici, když na to ale půjdete chytře, může moderní kuchyně zdobit i malý byt.

Vaření může být i zábava

Je pro vás zařizování kuchyně nutností, kterou prostě musíte přežít, ale neznamená to, že v kuchyni budete trávit vařením dlouhé hodiny? Vaříte jen z povinnosti? Když si kuchyň dobře zařídíte a uspořádáte, možná svůj názor na vaření změníte. Uspořádání prostoru dokáže zázraky. Jak tedy na něj, aby výsledkem byla moderní kuchyně, ve které bude radost vařit?

Zaměřte se na materiál

Dnešní doba je uspěchaná, navíc nechceme utrácet za něco, co se brzy poničí a budeme to muset pořizovat znovu. Materiál kuchyňské linky je proto třeba vybrat pečlivě, aby byl odolný, dlouho vypadal stejně jako první den, a také se dobře udržoval. Když přijde na pracovní desku, oceníte dřevo, kámen, lamino i nerezovou ocel, když přijde na podlahu, dobrou volbou je PVC podlaha, dlažba nebo korek.

Dobře si vyberte tvar kuchyňské linky. foto: Pixabay.com

Tvar linky přizpůsobte tomu, jaký prostor máte k dispozici. Do malých prostor je nejlepší volbou jednořadé uspořádání kuchyně nebo kuchyně do L, kterou tvoří dva kuchyňské bloky spojené rohovou skříňkou. Kdo má prostoru dostatek, ten si může dovolit kuchyni do U nebo do G. Oblíbená je i kuchyně s ostrůvkem, který slouží často i jako optický předěl mezi kuchyní a další místností, například obývacím pokojem.

Uspořádejte ji správně

Jedna z nejdůležitějších věcí. Od uspořádání kuchyně se odvíjí to, jak vám práce půjde od ruky. Jednotlivé kroky přípravy pokrmů na sebe musí navazovat, a to se povede jen v případě, že máte kuchyň správně uspořádanou. Dodržte tedy pravilo 5 zón, které na sebe navazují v pořadí zásoby, skladovací zóna, mycí zóna, přípravná zóna a varná zóna.

Nezavrhujte moderní technologie

Dovolte si trochu toho luxusu a vyzkoušejte moderní technologie, které vám vaření a pečení ještě víc zpříjemní. Místo plynového sporáku, na který jste byli zvyklí, zkuste indukci, která šetří váš čas i energie, skvělé jsou i integrované digestoře nebo myčky nádobí. O pohodovou atmosféru se zase postará zvukový systém zabudovaný do soklových lišt.

zdroj: placená inzerce

5 komentářů: „Kuchyně, která jde s dobou

 • 20. 7. 2024 (19.03)
  Trvalý odkaz

  Tenhle elegantní a nadčasový kuchyňský design mě opravdu nadchl. Podařilo se vytvořit krásně moderní a technologicky vyspělou kuchyň, která si přesto zachovala stylový a harmonický vzhled. Já mám ráda funkční materiály, jako je dřevo, sklo a kov, které spolu perfektně ladí. Jako dekoraci jsem si do kuchyně koupila starožitný porcelán, který dodal celému prostoru ten správný šmrnc.

  Reagovat
 • 21. 5. 2024 (8.54)
  Trvalý odkaz

  Hodně by mě zajímalo, do jaké míry spotřebitel skutečně řeší, jak moc je to ekologické a tak. Jako třeba ekologické podlahové krytiny vypadají zajímavě, ale opravdu si nemyslím, že by to bylo nějakým způsobem to první, co se řeší. Jako první se jde samozřejmě po kvalitě, následně po ceně a pak je ten zbytek.

  Reagovat
 • 25. 4. 2024 (10.09)
  Trvalý odkaz

  Mně kolikrát přijde, že ta designová stránka převažuje strašně tu uživatelskou. Taky jsem chtěla hezkou kuchyň, aby mě brzo neomrzela, ale spíš mi taky šlo o její kvalitu, aby něco vydržela. Dneska je tolik možností, že člověk pomalu ztrácí přehled, co je vhodný a co by v kuchyni být při kontaktu s jídlem nemělo. Třeba nám v Oresi nabízeli i úpravu se stříbrem, která teda něco stojí a mít na to rozpočet, tak do toho určitě jdu, ale i tak nám pro rekonstrukci pomohli dát dohromady jednak skvělý návrh a pak i to, z čeho kuchyň bude. Je to udělané pro naše potřeby a z kuchyně jsem nadšená, protože jsem si jí fakt vymazlila do posledního šuplíku, abych o jeho dovření ani neslyšela :D

  Reagovat
 • 22. 4. 2024 (19.09)
  Trvalý odkaz

  Obdivuji, jak váš článek zobrazuje moderní kuchyně, které se nebojí inovací a jdou ruku v ruce s nejnovějšími trendy. V současné době, kdy je důležité kombinovat estetiku s praktičností, je inspirativní vidět, jak se designy vyvíjejí. Pro ty, kteří hledají další globální inspirace nebo potřebují kontaktovat profesionály v oblasti designu a architektury, doporučuji navštívit Global Business Company Directory na https://www.wisdom-all-the-best.com/. Tento zdroj může nabídnout cenné informace a kontakty, které mohou obohatit i váš domov.

  Děkuji za skvělý článek a těším se na další inspirace!

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *