Prázdninový hotel z plovoucích karavanů

Nadšené designérské duo ComboColab, původem z USA, představuje světu svou vizi „poklidné rodinné dovolené“. Ubytování na břehu řeky či jezera v hotýlku, kde jednotlivé apartmány tvoří přepracované zbytky starých karavanů.

„Staré karavany, které už mají hezkých pár tisíc mil najeto, mohou ještě několik let sloužit jako obydlí pro cestovatele. Pokud se tedy nebojíte vody.“ Zdroj: ComboColab
„Staré karavany, které už mají hezkých pár tisíc mil najeto, mohou ještě několik let sloužit jako obydlí pro cestovatele. Pokud se tedy nebojíte vody.“ Zdroj: ComboColab

Jejich Truck-a-Float Hotel, situovaný mezi Queens a Shoreditch, je zatím prvním svého druhu, ale popularita a nadšené reference výletníků hovoří v prospěch rozšíření plovoucího turistického obydlí i do dalších lokalit.

Pokud můžeme víkendové chatičkaření považovat za jeden z nedávných fenoménů české kultury, Američané mají také jednu takovou podobnou libůstku. Karavany. Sbalíte celou rodinu do pojízdného domu, a strávíte několik měsíců po cestách napříč Státy.

Je libo pořádnou zimu v Aspenu, anebo raději venkovskou selanku na jihu Floridy? Zatímco někomu postačí pár týdnů kočovných prázdnin, jiní se v tomhle životním stylu shlédnou trvale.

I to je jeden z důvodů, proč občané v USA disponují v přepočtu na obyvatele vůbec největším počtem karavanů na světě. Jenže co s touto flotilou obytných vozů, až se přiblíží konec jejich životnosti? Návrháři v ComboColab mají jasno.

Na dřevěné plošině z mohutných starých dřevěných fošen, nadnášených prázdnými barely, budují Matteo Pinto a Carolina Cisneros z ComboColab jednoduchá obydlí, která slouží k ubytování návštěvníků a turistů projíždějících Far Rockaway.

Truck-a-Float Hotel se svou konstrukcí vůbec nesnaží zakrýt, že je vyroben z recyklovaných a znovu-využitých částí karavanů. Každá plošina hostí hned dvě auto-kabiny, propojených zastřešenou verandou s posezením.

Uvnitř malých místnůstek vybavených spacími kójemi naleznete vše, co si jako trochu dobrodružnější cestovatelé můžete přát. Kuchyňka, sprcha, toaleta, a pochopitelně posezení na terásce, ze které můžete sledovat, jak se váš hotel houpe na vlnách.

Tak jako krabi poustevníčci, kteří trochu odrostou a hledají větší ulitu, nepohrdnou ani odhozenou plechovkou, i my jsme tvořili naše obydlí z nejrůznějších zbytků,“ říkají oba návrháři. „Je to vlastně taková ukázka toho, co vyvrhne lidská civilizace, a my z toho tady na okraji města vytvoříme něco smysluplného, s novým účelným využitím.“

Truck-a-Float Hotel sice vyhovuje požadavkům Stavebního úřadu a Správy vodních cest, ale pořád to ještě není takové, jaké si ComboColab představují.

Proto do dalších měsíců připravují nový projekt, který by i nadále vycházel z recyklovaných karavanů, ale tentokrát přepracovaných do té úrovně, že by mohly jako hausbóty vyrazit i dále od břehu. „S novým Truck-a-Pod budete moci vyrazit na dovolenou vodu, a všechny svoje starosti nechat na břehu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *