Praha je nejkrásnější město na světě. Díky čemu uspěla?

Anglický magazín Time Out zveřejnil přehled nejkrásnějších měst na světě. Na sestavování žebříčku se podíleli čtenáři časopisu, kteří zvolili Prahu nejkrásnějším městem planety. Čím si naše stověžatá středoevropská královna zasloužila své prvenství?

Všemi milovaná Praha

Naše hlavní město se v zahraničí těší velké popularitě. Turisté cestují klidně i přes půl světa, aby viděli staroměstský orloj, Václavské náměstí nebo se prošli po Karlově mostě. Není proto divu, že přes 27 000 respondentů vyjádřilo svou náklonnost k Praze. Více než 83 % dotázaných pak vyzdvihlo především architektonickou krásu Prahy, ta za sebou tak nechala další velkolepá města, jako je Paříž, Řím nebo New York.

Praha nevyhrála všechny kategorie

Krása byla jen jedním aspektem, o kterém se hlasovalo. Další kategorií bylo například „nejlepší město světa“, v níž excelovala Kodaň a hned za ní Amsterodam. Praha se pak umístila na sedmém místě. Pokud byste se ale podívali do kategorie „nejlepší město k odpočinku“, našli byste Prahu na druhé příčce.

Stověžatá metropole v sobě zkrátka ukrývá jak pulzující tep velkoměsta, tak i bezpočet klidných oáz v podobě parků. Pokud tedy stále zvažujete, zdali se do Prahy přestěhovat, možná nastal ten správný čas. A to nejen kvůli celosvětovému prvenství, ale také s ohledem na ceny pronájmů bytů v Praze, které jsou aktuálně velmi příznivé.

Nejzajímavější místa v Praze

Historickou část Prahy zvládnete projít za pár dní. Na relativně malém prostoru se totiž nachází mnoho míst, kudy doslova kráčely dějiny. Můžete se tak vydat na procházku po Vyšehradě, zamířit do Letenských sadů nebo navštívit Pražský hrad.

Zároveň ale narazíte na spoustu tajemných zákoutí, kam jen tak nějaký turista nezavítá. Mezi ta méně známá místa patří například Nový Svět nebo Stínadla. Ať už se rozhodnete navštívit jakoukoliv pražskou čtvrť, nezapomeňte se někde zastavit na šálek dobré kávy nebo skleničku vína. Protože i gastropodniky v Praze mají svou jedinečnou atmosféru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *