Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
5. 10. 2009 v rubrice Větrná energie

V posledních 15 letech krajinou prorostly nejen obrovské , ale především také BTS, neboli stožáry mobilních vysílačů. Mobilní operátoři jich vystavěli desetitisíce. Z některých z nich udělali veřejné rozhledny. Americká společnost HelixWind nicméně navrhuje ještě další využití – totiž jako zdroj energie přidáním vertikálních .
větrné turbíny Helix Wind
Větrné turbíny od Helix Wind mají tvar šroubovice. Záměrem firmy je vyvinout ve spolupráci s výrobci BTS takovou stanici, která bude de-facto nezávislá na . Vertikální větrné turbíny Helix Wind mají navíc tu výhodu, že jsou velmi tiché. Podle údajů firmy se zaplatí už během šesti měsíců provozu.

větrné turbíny HelixWind

Zkušební provoz BTS vybavených větrnými turbínami Helix Wind má odstartovat ve a v už během listopadu. Právě černý kontinent by mohl být ideálním pro využití tohoto typu základnových stanic. Jako první je vyzkouší Nigérie, resp. tamní lokální telefonní společnost Eltek NSG. Pokud všechno půjde dobře, očekává se nasazení stovek takových stanic.

inhabitat
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz