LED žárovka za méně než 100 Kč – Pharox

Společnost Lemnis Lighting se se vývoji a výrobě LED žárovek Pharox věnuje už řadu let. Firmu založil Warner Philips, prapravnuk Antona Philipse, zakladatele společnosti Philips. Před několika dny firma představila nové řady LED žárovek Pharox, jejichž cena začíná na $4,95, což je v přepočtu pod 100 Kč!

LED žárovky Pharox, foto: Pharox
LED žárovky Pharox, foto: Pharox

LED žárovka Pharox Blu o světelném toku 200 lumenů se prodává za $4,95, což je pro Američany jednoznačná koupě. Bohužel, zcela totožný produkt se v Evropě prodává za 12,99 euro. To je více než 3x více!

A tak zatímco v Evropě budou nejspíš LED žárovky Pharox ještě drahný čas zůstávat na skladě, v USA se po nich nejspíš jen zapráší. Kromě nejméně výkonné Pharox Blu 200 nabízí firma ještě výkonnější – a pochopitelně dražší – LED žárovky.

Od roku 2006 už prodala přes 3 miliony LED žárovek po celém světě s tím, že zakoupit je lze pouze přes online elektronický obchod. Životnost svých produktů odhadují na deset let., což samo o sobě může přinést značné úspory.

Navíc ale LED žárovky vynikají výrazně nižší spotřebou proti klasickým žárovkám. Na nejvýkonnější řadu žárovek Pharox PRO nabízí firma záruku pět let, na řadu XL tři roky/35 000 hodin.

CleanTechnica
Sdílet:

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.