Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
17. 3. 2008 v rubrice Spotřebiče

Problém elektroodpadu začíná být čím dál tím palčivější. přináší zajímavý článek „Kam mizí elektrošrot? Greenpeace vyhlásilo pátrání„:

„Z aktuální studie mezinárodní organizace Greenpeace, která mapovala osud elektrošrotu po celém světě, vyplývá, že dokonce i v Evropské unii, kde platí přísná pravidla pro nakládání s odpadem, chybějí informace o 75 procentech vysloužilých elektrozařízení. Ve Spojených státech je to dokonce více než 80 procent.“ (celý článek)

Podobně zaměřený článek nadepsaný „Došly vám baterky? Recyklace nutná!“ se před několik měsíci objevil také v nezávislém enviromentálním magazínu studentů FSS:

„Zpracování elektroodpadu se, stejně jako běžné třídění odpadu, přímo dotýká každého z nás. Elektronická zařízení využíváme stále častěji, a stále častěji tak musíme zacházet i s těmi, která už nepotřebujeme. Všechny tyto výrobky lze z velké části recyklovat a zpětně využít. Takže až se budete příště rozmýšlet co se starým mobilním telefonem nebo klávesnicí, nezapomeňte, že do popelnice rozhodně nepatří!“

 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. Anonym:

    Dělat si v diskusi vlastní reklamu, to je poněkud úchylné. Ale co s tím, když nikdo nepřispěje a nepřispěje …

    Takže jinak: ten článek svědčí o zdeformovaném myšlení mladé generace. O myšlení těch, kteří už ani jinak než o vyhazování a neustálé obměně neuvažují. Nenapadlo vás, milí Zelňáci, že tímto způsobem se výrobci starají o odbyt svých výrobků? Že velmi lehce se v této době zákazník stává doslova rukojmím výrobců? Že celá tahle pochybná ekonomika je jen jedna pijavice, sající z lidí co nejvíc peněz pod záminkou novější, úžasnější hračky? Myslete trochu vlastní hlavou a ne jen při četbě propagačních letáků! :o))

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz