Aktuálně.cz: kam mizí elektroodpad?

Problém elektroodpadu začíná být čím dál tím palčivější. přináší zajímavý článek „Kam mizí elektrošrot? Greenpeace vyhlásilo pátrání„:

„Z aktuální studie mezinárodní organizace Greenpeace, která mapovala osud elektrošrotu po celém světě, vyplývá, že dokonce i v Evropské unii, kde platí přísná pravidla pro nakládání s odpadem, chybějí informace o 75 procentech vysloužilých elektrozařízení. Ve Spojených státech je to dokonce více než 80 procent.“ (celý článek)

Podobně zaměřený článek nadepsaný „Došly vám baterky? Recyklace nutná!“ se před několik měsíci objevil také v nezávislém enviromentálním magazínu studentů FSS:

„Zpracování elektroodpadu se, stejně jako běžné třídění odpadu, přímo dotýká každého z nás. Elektronická zařízení využíváme stále častěji, a stále častěji tak musíme zacházet i s těmi, která už nepotřebujeme. Všechny tyto výrobky lze z velké části recyklovat a zpětně využít. Takže až se budete příště rozmýšlet co se starým mobilním telefonem nebo klávesnicí, nezapomeňte, že do popelnice rozhodně nepatří!“

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Jeden myslel na “Aktuálně.cz: kam mizí elektroodpad?

  • 18. 3. 2008 (7.50)
    Trvalý odkaz

    Dělat si v diskusi vlastní reklamu, to je poněkud úchylné. Ale co s tím, když nikdo nepřispěje a nepřispěje …

    Takže jinak: ten článek svědčí o zdeformovaném myšlení mladé generace. O myšlení těch, kteří už ani jinak než o vyhazování a neustálé obměně neuvažují. Nenapadlo vás, milí Zelňáci, že tímto způsobem se výrobci starají o odbyt svých výrobků? Že velmi lehce se v této době zákazník stává doslova rukojmím výrobců? Že celá tahle pochybná ekonomika je jen jedna pijavice, sající z lidí co nejvíc peněz pod záminkou novější, úžasnější hračky? Myslete trochu vlastní hlavou a ne jen při četbě propagačních letáků! :o))

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *