Aktuálně.cz: kam mizí elektroodpad?

Problém elektroodpadu začíná být čím dál tím palčivější. přináší zajímavý článek „Kam mizí elektrošrot? Greenpeace vyhlásilo pátrání„:

„Z aktuální studie mezinárodní organizace Greenpeace, která mapovala osud elektrošrotu po celém světě, vyplývá, že dokonce i v Evropské unii, kde platí přísná pravidla pro nakládání s odpadem, chybějí informace o 75 procentech vysloužilých elektrozařízení. Ve Spojených státech je to dokonce více než 80 procent.“ (celý článek)

Podobně zaměřený článek nadepsaný „Došly vám baterky? Recyklace nutná!“ se před několik měsíci objevil také v nezávislém enviromentálním magazínu studentů FSS:

„Zpracování elektroodpadu se, stejně jako běžné třídění odpadu, přímo dotýká každého z nás. Elektronická zařízení využíváme stále častěji, a stále častěji tak musíme zacházet i s těmi, která už nepotřebujeme. Všechny tyto výrobky lze z velké části recyklovat a zpětně využít. Takže až se budete příště rozmýšlet co se starým mobilním telefonem nebo klávesnicí, nezapomeňte, že do popelnice rozhodně nepatří!“

Sdílet:

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.