Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
28. 4. 2011 v rubrice Oblečení

Společnost Marks & Spencer uvedla na trh sadu ženského spodního prádla Autograph Leaves o kterém prohlašuje, že je zcela bez uhlíkové stopy. Nákupem podprsenky, kalhotek nebo podvazků zároveň přispějete k zalesňování na Srí Lance.  
oblečení Marks & Spencer uhlíkově neutrální podprsenka

Jak je možné vyrábět dámské kalhotky, podprsenky a podvazky zcela bezemisně? Marks & Spencer vyrábí tyto produkty ve své továrně na Srí Lance. Ta získává elektrickou energii z v nedaleké řece a .

To snižuje emise o 33 %. Snížení o dalších 66 % zajistí vysazení více než 6000 stromů v opuštěné oblasti mezi lesními rezervacemi Kanneliya a Polgahakanda. Čtvrtina těchto bude ovocných.

Mimochodem,věděli jste, že taková standardní podprsenka se může skládat z celkem 21 součástí od 12 dodavatelů? Nejnáročnější na výrobu jsou z nich krajky.

Marks & Spencer už teď jedná s některými dodavateli o tom jak snížit jejich vlastní uhlíkovou stopu, a tedy i stopu kompletního produktu. V roce 2020 chce firma dát nějaký „ekologický“ atribut každému z 2,7 mld. svých produktů.

 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. Fanda:

    Existuje este jedno ekologickejsie riesenie. Pretoze aj na zber bavlny a lanu sa spotrebuje nafta, ktora zvysuje emisie. Ako dosledny ekolog som teda za to, aby sa podprsenky a nohavicky vyrabali setrnym sposob z co najmensieho mnozstva materialu, alebo vobec.

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz